Čo robiť v Bratislave počas adventu a Vianoc? 10 tipov na tie najlepšie zážitky v našom hlavnom meste!


3857   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Čo robiť v Bratislave počas Vianoc, Prinášame vám 11 tipov na tie najlepšie vianočné zážitky

Čo robiť v Bratislave počas adventu a Vianoc? Ulicami sa nesú melódie známych kolied, ktoré z času na čas preruší len zvonenie vysvietenej vianočnej električky. Do hlavného mesta sa po roku opäť vracia sviatočná nálada. A s ňou hneď niekoľko milých adventných zážitkov a vianočných podujatí.

1. Život na Dunaji

Dvadsať svetelných mini príbehov umiestnených od River Parku až po Euroveu je možné obdivovať v rámci podujatia Biela noc – Christmas Edition 2020. Svetelné obrazy od slovenskej vizuálnej umelkyne Niny Augustín Šoškovej a svetelného dizajnéra Róberta Farkaša tvoria tzv. vodnú prechádzku pre malých i veľkých a dávajú možnosť potešiť sa v tomto predvianočnom čase moderným umením vo verejnom priestranstve. 

Čo robiť v Bratislave počas Vianoc, Život na Dunaji

Foto: Jaroslav Novák

Čo robiť v Bratislave počas Vianoc, Život na Dunaji

Foto: Jaroslav Novák

Kedy a kde?
Nábrežie Dunaja od River Parku po Euroveu – do 20.12.2020
Zistiť viac

2. Vianočná Tržnica so Slovenskou sporiteľňou

Príďte si nakúpiť vianočné darčeky a podporiť tak slovenských výrobcov a predajcov, ktorí v súčasnej pandemickej situácii stratili množstvo príležitostí predávať svoje výrobky. Okrem trhovníkov, zo sobotných potravinových trhov, tu nájdete počas pracovných dní aj predajcov z iných oblastí, ako je dizajn, šperky, móda či knihy. V Tržnici je tá správna vianočná atmosféra.

Bratislave počas Vianoc, Vianočná Tržnica so Slovenskou sporiteľňou

Kedy a kde?
16. 12. – 19. 12., streda, štvrtok, piatok od 12:00 do 20:00
Zistiť viac

3. Adventné víkendy v Rači

Račianski vinári vám otvárajú svoje dvory, pivnice, vínotéky a vinohrady aj počas adventu. Príďte ich navštíviť a kúpou ich produktov podporiť v ťažkej práci, ktorá ich čaká budúcu sezónu. Privítajú vás milí ľudia, dobrá atmosféra, krásne prostredie, mladé i ročníkové vína a ďalšie chutné zážitky.

Kedy a kde?
Bratislava – Rača
18. – 20. 12. 2020
Zistiť viac

4. Susedský advent online

Keď ľudia nemôžu ísť za kultúrou, umelci prídu za nimi! Jednotlivé časti 4.bratislavského obvodu si prichystali malé vianočné prekvapenie. V decembri totiž prinesú bohatý kultúrny program priamo k vám domov. Naladíte sa s nami na tú správnu vianočnú atmosféru a zažijete koncerty, tanečné vystúpenia, divadlo či autorské čítania v online podobe v rámci podujatia Susedský advent.

Kedy a kde?
Online na tomto linku do 24.12.2020
Zistiť viac

Neprehliadnite:
Generácia 909,76 nevyhovovala socialistickému realizmu.
Spoznáte umelcov a svedomie ich doby.

5. Biela noc 2020 – Christmas Edition – aj v uliciach mesta

Predvianočnú Bratislavu rozžiari umenie vďaka Bielej noci a jej Christmas edition! Počas celého decembra budete môcť objavovať rôzne svetelné inštalácie vo verejnom priestore a spríjemniť si tak zimnú prechádzku mestom. Od River Parku až po Euroveu sa vám na prechádzke odhalí Život na Dunaji od umelcov Niny Augustín Šoškovej a Róberta Farkaša či inštalácia Kuvyt od Luba Mikleho.

Kedy a kde?
Ulice Bratislavy – do 20.12.2020
Zistiť viac

6. Online Luskáčik v Slovenskom národnom divadle

Ponorte sa do sveta detskej čistoty a nekonečnej fantázie. Balet Luskáčik je návratom k tradičnej a najväčšmi oceňovanej verzii ruského choreografa Vasilija Vajnonena. Čaká vás predstavenie s krásnymi kostýmami a výpravnou scénou. Balet si spolu s tými najmenšími môžete užiť v pohodlí domova s horúcim punčom v ruke tento rok online.

Online Luskáčik v Slovenskom národnom divadle

Kedy a kde?
Online na tomto linku
12.12.2020 od 16:00 do 17:50 h

7. Zbierka v mestskej knižnici

Vianoce sú aj o dobrých skutkoch a dôkazom toho je zbierka notebookov a tabletov v mestskej knižnici. Venujte nepoužité notebooky a tablety ľuďom, ktorým pomôžu zvládať náročné obdobie pandémie. Nepoškodené a funkčné zariadenia môžete priniesť na ktorékoľvek pracovisko Mestskej knižnice.

Kedy a kde?
Mestská knižnica – Kapucínska 1 – 3, Klariská 16, alebo Laurinská 5
Do 22.12.2020
Zistiť viac

8. Bratislavské Vianoce

Netradičný rok prináša netradičné Vianoce! Tie si tento rok môžete užiť v pohodlí a v teple domova, no aj na rôznych miestach Bratislavy. Program prebieha v štúdiu Klarisky a v Divadle P.O.Hviezdoslava (DPOH), kde môžete online či naživo nasať vianočnú náladu cez koncerty, diskusie alebo iný zaujímavý program.

Kedy a kde?
Štúdio Klarisky online na tomto linku – do 20.12.2020
DPOH – do 23.12.2020
Zistiť viac

9. Vianočná električka

Atmosféru najkrajšieho obdobia v roku dopĺňa špeciálna vysvietená vianočná električka. Tohtoročným motívom interiéru aj exteriéru električky je kultúra. Z električky sa tak stane pojazdná galéria, v ktorej môžu cestujúci okrem vianočnej atmosféry obdivovať návrhy vianočných ozdôb od slovenských umelcov a dizajnérov.

Vianočná električka

ilustračná foto

Kedy a kde?
Do 30. decembra na riadnej linke číslo 1 medzi Hlavnou stanicou a Námestím Ľudovíta Štúra.
Zistiť viac

10. Zimná galéria a Vianočné vitríny

V rámci Bratislavských Vianoc môžete obdivovať aj umenie priamo v uliciach mesta. Galéria mesta Bratislavy pripravila Zimnú galériu v uliciach  – umenie tak vykročilo z Galérie bližšie k verejnosti. Pouličná výstava spisovateľky a novinárky Katy Strofovej v podchode na Klariskej ulici vám zas spríjemní prechádzku ilustráciami z knižky Kata Strofová a tajomstvo snehových vločiek.

Kedy a kde?
Zimná galéria – v uliciach Bratislavy
Vianočné vitríny – do 5.1.2021 v podchode na Klariskej ulici
Zistiť viac

BTB Logo      Dovolenka na Slovensku logo

 

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky
www.visitbratislava.com