Cudzí jazyk v každom veku! Nedajte sa odradiť svojím vekom a investujte do jazykovej výbavy čo najskôr

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Cudzí jazyk a seniori

Ovládať cudzí jazyk je už samozrejmosť. Angličtina je dnes pre mnoho ľudí povinnou výbavou. Výnimkou nie sú ľudia ovládajúci dva či tri cudzie jazyky. V našich končinách však najmä staršia generácia nestihla počas produktívneho veku podchytiť angličtinu, ktorá by sa im v dnešnej dobe určite zišla. Dobrou správou je, že na učenie cudzieho jazyka nikdy nie je neskoro. Začať môžete čo najkôr…

Na dôchodku môže byť práve najlepší čas na štúdium angličtiny. Prečo sa to oplatí?

1. Cestovanie. Už základná konverzačná úroveň angličtiny postačí, aby ste počas ciest do zahraničia neboli odkázaní na slovníky či prekladače v mobile. Dosť bolo trápnych momentov, znalosť angličtiny a schopnosť dohovoriť sa samostatne vám markantne zvýši pocit sebavedomia na cestách.
2. Rodina. Multijazyčné rodinné zväzky sú dnes bežné, možno aj medzi vašimi deťmi či vnúčatami. Nie je nad pocit, že sa s cudzojazyčným členom rodiny dokážete porozprávať samostatne, bez toho, aby vám musel niekto iný prekladať.
3. Naplno využitý voľný čas. Vďaka rovnomerne plánovaným hodinám angličtiny si obohatíte svoj denný režim a donútite sa k zmysluplnej aktivite. Pri klasických kurzoch sa aj prejdete do jazykovej školy a ocitnete sa v spoločnosti iných dospelých študentov, čo prispieva k socializácii.
4. Zdravotné benefity. Je dokázané, že učenie sa cudzieho jazyka vo vyššom veku dokáže znížiť a oddialiť riziko vzniku Alzheimerovej choroby alebo stareckej demencie. Trénujete si mozog a ten sa vám odvďačí dobrou kondíciou.

Neprehliadnite:

Kam sa bude dať cestovať túto jeseň? Výborné námety sú vždy nadosah. Aj pre vás

Deti si jazyky osvojujú, no seniori majú disciplínu sa učiť

Áno, malé deti sa cudzí jazyk naučia prirodzene a rýchlo. To však neznamená, že ľudia v zrelom veku sú horší študenti. Dokonca podľa jazykových lektorov majú seniorskí študenti množstvo výhod, z ktorých môžu ťažiť. Je to najmä zodpovednosť a životné skúsenosti z dlhých rokov v pracovnom režime. V zrelom a seniorskom veku máme zažité isté návyky, najmä udržiavanie pozornosti, kognitívne myslenie, schopnosť plniť určené plány a úlohy, dôsledná príprava a dochvíľnosť.

Správna metóda výučby

Aby ste sa však jazyk naučili dobre a váš jazykový kurz nebol len zbytočná investícia, je vhodné sa zveriť do rúk skúseným lektorom. Dôležité je zvoliť si správnu metódu učenia, šitú na mieru práve pre vás. Pre seniorov je výhodná najmä konverzácia interaktívnym štýlom, zaujímavá forma výuky s primeraným tempom. Seniori na hodinách napredujú pomalšie, zato systematickejšie.

Neprehliadnite:

pasívny príjem

Cestovanie je obľúbenou aktivitou.
Ako si pred ním zlepšiť cudzí jazyk? Urobte to z pohodlia domova

Anglický jazyk pre seniorov ponúka bratislavská jazyková škola Volis Academy, a to vo forme osobných, aj online kurzov. Pri online vzdelávaní si takýto kurz s akreditovanou školou s pätnásťročnými skúsenosťami v jazykovom vzdelávaní môžete dopriať odkiaľkoľvek. Lektori vás pripravia na používanie komunikačných aplikácií cez internet, ako je napríklad Zoom či Skype. Prostredníctvom nich potom prebieha výuka.

Špeciálne vyučovacie metódy

Nie každý senior má však vzťah k počítačom a niektorým seniorom žijúcim v hlavnom meste vyhovuje viac klasický kurz, na ktorom budú osobne prítomní. Začať môžete aj ihneď, čo tak si dať letný kurz angličtiny s Volis Academy? Zamerané sú na prax a konverzáciu, čo vám umožní rýchlo napredovať a získavať praktické znalosti, ktoré viete využiť v každodennom živote a na cestách. K angličtine sa v seniorskom veku radi vracajú aj tí, ktorí ju počas pracovného života aktívne využívali a potrebujú si ju oživiť. Jazyková škola Volis Academy vám pomôže nájsť presne ten typ výuky, ktorý potrebujete a počas letného kurzu v klimatizovaných priestoroch načerpáte novú inšpiráciu, slovnú zásobu aj oživenie gramatických pravidiel.