Kam na cyklovýlet v okolí Bratislavy?

Share:
cyklovýlet v okolí Bratislavy

Naše hlavné mesto ponúka nielen veľa príležitostí na kultúrne vyžitie, ale aj šport (cyklovýlet v okolí Bratislavy). Na svoje si prídu aj cyklisti, ktorých tu čaká mnoho rovinatých i kopcovitých cyklotrás, ktoré stoja za vyskúšanie!

Cyklovýlet v okolí Bratislavy má najmä rovinatý charakter, kvalitné cyklistické trasy tak ocenia predovšetkým cestní cyklisti. Rodiny s deťmi zas poteší možnosť bezpečnej rodinnej cyklotúry po vyznačených trasách, na ktorých nehrozia kolízie s inými účastníkmi premávky. Hoci by sa mohlo zdať, že Bratislava ponúka výlučne „nudné“ bicyklovanie po rovinkách a cyklochodníkoch, opak je pravdou. Na svoje si tu prídu aj milovníci kopcov a horskej cyklistiky. Z mnohých bratislavských cyklotrás sme vybrali 3 najzaujímavejšie, ktoré sa oplatí vyskúšať na vlastnej koži.

Po dunajskej hrádzi do Vojky

Po dunajskej hrádzi do Vojky, cyklovýlet Bratislavy

Po dunajskej hrádzi do Vojky, cyklovýlet Bratislavy

Trasa (cyklovýlet v okolí Bratislavy) sa začína pod Starým mostom a pokračuje smerom na Čunovo. Za Čunovom odbočíte vľavo, smerom k vodáckemu areálu. Kúsok od neho môžete obdivovať budovu známej galérie Danubiana. Po hrádzi sa dostanete až do Vojky, kde sa môžete bezplatne nechať prepraviť na druhú stranu kanála a vrátiť sa späť do Bratislavy. Cestou do Vojky prejdete približne 25 kilometrov, celý okruh do Vojky a späť má teda okolo 50 kilometrov. Keďže prakticky celá trasa je rovinatá a po asfaltových cestách, zvládnu ju bez problémov aj menej zdatní cyklisti. Popri trase naviac nájdete viaceré bufety a obchodíky, kde sa môžete občerstviť.

Zaujímavé: Aplikácie, ktoré pomôžu cyklistom

Zo Železnej studničky na Biely kríž

cyklovýlet v okolí Bratislavy, Železná Studienka

cyklovýlet v okolí Bratislavy

Biely Kríž

Milovníci kopcov si na svoje prídu v okolí bratislavskej Koliby. Trasa začína na Železnej studničke, odkiaľ sa kombináciou asfaltových ciest a ľahkých terénnych trás dostanete až na Biely kríž. Trasa je prehľadne značná, na viacerých miestach nájdete mapky a navigačné tabuľky. Na Bielom kríži nájdete bufet s občerstvením a dokonca aj vybavenie na opravu bicykla. Pokračovať môžete buď smerom do Borinky alebo sa môžete vrátiť späť na Železnú studničku, či Kolibu. Trasa zo Železnej studničky na Biely kríž meria okolo 18 kilometrov.

Cez Devínsku Kobylu do Devína

Devinska Kobyla

cyklovýlet v okoli Bratislavy

Túto príjemnú, 25 kilometrovú trasu, je najlepšie začať na Dlhých Dieloch, odkiaľ pokračujete po červenej značke. Počas trasy sa strieda asfaltka s nenáročnou lesnou cestou. Po absolvovaní dlhšieho stúpania sa na Devínskej Kobyle môžete pokochať nádherným výhľadom. Po zelenej značke zídete z Devínskej Kobyly, pokračujete po žltej značke a dostanete sa až do Devína, kde si môžete dopriať zaslúžené občerstvenie.

Veríme, že aj vy ste v našom výbere bratislavských cyklotrás našli svojho favorita a užijete si nezabudnuteľný cyklovýlet s rodinou či priateľmi!

Dominik Parajka

Share: