Objavte Thermal Park Vrbov

Share:
Thermal Park Vrbov

Vysoké Tatry, Belianske Tatry i Slovenský Raj so svojimi dobrými podmienkami na zimné športy sa tešia po celú zimu veľkej obľube najmä aktívnych domácich i zahraničných návštevníkov. Skombinovať športovanie na snehu s relaxom v termálnej vode môže byť výbornou pridanou hodnotu každej zimnej dovolenky. Ideálne podmienky na také spojenie poskytuje Thermal Park Vrbov.

Celoročne otvorený Thermal Park Vrbov leží sotva päť kilometrov od podtatranského mesta Kežmarok. Vo Vrbove vyviera geotermálna silne minerálna voda (3,7 g – 3,9 g/l) z hĺbky 2000 metrov s teplotou 65 °C. Obsahuje: vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán a ďalšie minerály. (Chemické zloženie geotermálnej vody: je vápenato-horečnatá, hydrogén-uhličitanová, síranová, teplá, hypotonická.)

Thermal Park Vrbov

Termálna voda blahodarne pôsobí najmä pri celkovej regenerácii organizmu, dokáže uvoľniť unavené či stuhnuté svalstvo. Predstavuje preto vítaný relax pre lyžiarov, ktorí si do Vrbova „odskočia“ z lyžovačky v blízkych lyžiarskych strediskách v okolí.

Thermal Park Vrbov

Počas zimnej sezóny ponúka Thermal Park Vrbov 5 bazénov. (V letnom období majú návštevníci k dispozícii až desať bazénov.) Na svoje si tu prídu rodiny s deťmi, športovci aj seniori. Voda v bazénoch sa udržiava od 26 °C do 38°C teplote. K výdatnej relaxácii prispievajú aj trysky s prúdmi tečúcej vody. Ich pôsobenie uvoľňuje a masíruje stuhnuté svalstvo. Plavci iste ocenia 35 m plavecký bazén a pre najmenších je k dispozícií bazén Lienka vo vnútornej časti budovy s príjemnou teplotou 32 °C, v lete i vonkajší detský bazén. 

V areáli si môžete dopriať aj originálnu thajskú masáž ako aj rôzne druhy klasickej masáže a chutné občerstvenie fast foodového aj reštauračného typu.

Thermal park Vrbov je otvorený denne od 10. do 21. hodiny. Ďalšie informácie nájdete na www.termalnekupalisko.com.

Foto: archív TPV

Share: