Objavte Thermal Park Vrbov


755   -   0
Share:
Thermal Park

 

Vysoké Tatry, Belianske Tatry i Slovenský Raj so svojimi dobrými podmienkami na jarné športy sa tešia po celú sezónu veľkej obľube najmä aktívnych domácich i zahraničných návštevníkov. Skombinovať športovanie s relaxom v termálnej vode môže byť výbornou pridanou hodnotu každej dovolenky. Ideálne podmienky na také spojenie poskytuje Thermal Park Vrbov.

Celoročne otvorený areál leží sotva päť kilometrov od podtatranského mesta Kežmarok. Vo Vrbove vyviera geotermálna silne minerálna voda (3,7 g – 3,9 g/l) z hĺbky 2000 metrov s teplotou 65 °C. Obsahuje: vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán a ďalšie minerály. (Chemické zloženie geotermálnej vody: je vápenato-horečnatá, hydrogén-uhličitanová, síranová, teplá, hypotonická.)

Vrbov

Termálna voda blahodarne pôsobí najmä pri celkovej regenerácii organizmu, dokáže uvoľniť unavené či stuhnuté svalstvo.

Vrbov

Počas zimnej sezóny ponúka stredisko 5 bazénov, v letnom období majú návštevníci k dispozícii až 10 bazénov. Na svoje si tu prídu rodiny s deťmi, športovci aj seniori. Voda v bazénoch sa udržiava od 26 °C do 38°C teplote. K výdatnej relaxácii prispievajú aj trysky s prúdmi tečúcej vody. Ich pôsobenie uvoľňuje a masíruje stuhnuté svalstvo. Plavci iste ocenia 35 m plavecký bazén a pre najmenších je k dispozícií bazén Lienka vo vnútornej časti budovy s príjemnou teplotou 32 °C, v lete i vonkajší detský bazén.

Vrbov 

V areáli si môžete dopriať aj originálnu thajskú masáž ako aj rôzne druhy klasickej masáže a chutné občerstvenie fast foodového aj reštauračného typu.

Thermal park Vrbov je otvorený denne od 10. do 21. hodiny. Ďalšie informácie nájdete na www.termalnekupalisko.com.

Foto: archív TPV