Sign in / Join

Bratislavský kraj

 

Poloha: západné Slovensko
Rozloha: 2 052,6 km2
Počet obyvateľov: 633 288 (31. 12. 2015)
Okresy: Bratislava I - V, Malacky, Pezinok, Senec
Počet miest: 7, obcí 73
Sídlo samosprávneho kraja a zároveň hlavné mesto Slovenska: Bratislava
www.facebook.com/BratislavaRegionTourism, www.gob.sk

Bratislavský kraj spolu s hlavným mestom Bratislavou je vstupnou bránou na Slovensko. Jeho hranice kraja tvoria rieky Morava a Dunaj na jednej strane, na druhej strane pohorie Malých Karpát, ktoré oddeľuje Záhorskú a Podunajskú nížinu. Bratislava priťahuje návštevníkov históriou siahajúcou do čias Keltov, Rimanov, starých Slovanov a v súčasnosti pulzujúcim kultúrnym a spoločenským životom s mnohými atraktívnymi medzinárodnými podujatiami.

Regióny v jej zázemí ponúkajú návštevníkom poznávanie špecifickej tradičnej kultúry, histórie, gastronómie a ideálne podmienky na oddych. Rieky Dunaj a Morava ako aj Malé Karpaty vytvorili jedinečný priestor na trávenie voľného času a aktívneho relaxu. Malokarpatský región je známy najmä ako vinárska oblasť. V Podunajskom regióne ponúka osvieženie v horúcich letných dňoch množstvo vodných plôch. Najpopulárnejším miestom relaxu sú Slnečné jazerá v Senci a tiež vodné dielo Gabčíkovo s Areálom vodných športov.

Región Záhorie je ideálny pre poznávaciu aj pešiu turistiku a cykloturistiku a v nive rieky Moravy aj poľovníctvo, rybolov a jazdectvo. Návraty do bohatej histórie možno zažiť počas výletov na hrady a ich zrúcaniny. Najpopulárnejšími hradmi v okolí Bratislavy sú hrad Devín a Červený Kameň.

Nezabudnuteľné zážitky ponúka Bratislavský kraj v poznávaní remeselných tradícií, najmä keramikárstva. Známy je tiež viac ako storočnou gurmánskou tradíciou husacích špecialít v Slovenskom Grobe.

K výhodám Bratislavského kraja patrí jeho dopravná dostupnosť blízkych susedných metropol Rakúska a Maďarska.

bratislava - visitbratislava - capitalofslovakia - bratislavaregiontourism - regionsenec - seneclakes - smallcarpathy - eleskowinepark - malekarpaty.travel - danubianamuseum - danubiana - zahorie.info

AKTUALITY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA

Load More