Bratislavský kraj

 

Poloha: západné Slovensko
Rozloha: 2 052,6 km2
Počet obyvateľov: 633 288 (31. 12. 2015)
Okresy: Bratislava I - V, Malacky, Pezinok, Senec
Počet miest: 7, obcí 73
Sídlo samosprávneho kraja a zároveň hlavné mesto Slovenska: Bratislava
www.facebook.com/BratislavaRegionTourism, www.gob.sk

Bratislavský kraj spolu s hlavným mestom Bratislavou je vstupnou bránou na Slovensko. Jeho hranice tvoria rieky Morava a Dunaj na jednej strane, na druhej strane pohorie Malých Karpát, ktoré oddeľuje Záhorskú a Podunajskú nížinu. Bratislava priťahuje návštevníkov históriou siahajúcou do čias Keltov, Rimanov, starých Slovanov a v súčasnosti pulzujúcim kultúrnym a spoločenským životom s mnohými atraktívnymi medzinárodnými podujatiami.

Kraj ponúka návštevníkom širokú ponuku možností na prežitie chvíľ a nezabudnuteľných zážitkov.

Aby sme spoznávali všetky možnosti ponuky - od špecifickej tradičnej kultúry, histórie, gastronómie a ideálne podmienky na oddych - je prvoradou podmienkou kvalitné ubytovanie; nech už ide o ktorúkoľvek kategóriu. Až tak môžeme vykročiť napr. za tajomstvami veľrieky Dunaj a jej prítoku Morava ako aj výletmi do nenáročného terénu pohoria Malé Karpaty; tie vytvorili naozaj jedinečný priestor na trávenie voľného času a aktívneho relaxu. Malokarpatský región je známy najmä ako vinárska oblasť. V Podunajskom regióne ponúka osvieženie v horúcich letných dňoch množstvo vodných plôch. Najpopulárnejším miestom relaxu sú Slnečné jazerá v Senci a tiež vodné dielo Gabčíkovo s Areálom vodných športov. Slovom, ideálny priestor ako môže vyzerať plnohodnotná dovolenka.

Región Záhorie je ideálny pre poznávaciu aj pešiu turistiku. Naozaj výnimočnou je cykloturistika s mnohými atraktívnymi - a hranice troch štátov prekračujúcimi - trasami. V nive rieky Moravy je obľúbené poľovníctvo, rybolov a jazdectvo. Návraty do bohatej histórie možno zažiť počas výletov na hrady a ich zrúcaniny. Najpopulárnejšími hradmi v okolí Bratislavy sú hrady Devín a Červený Kameň.

Nezabudnuteľné zážitky ponúka kraj v poznávaní remeselných tradícií, najmä keramikárstva. Známy je tiež viac ako storočnou gurmánskou tradíciou husacích špecialít v Slovenskom Grobe.

K výhodám Bratislavského kraja patrí jeho dopravná dostupnosť blízkych susedných metropol Rakúska a Maďarska.

bratislava - visitbratislava - capitalofslovakia - bratislavaregiontourism - regionsenec - seneclakes - smallcarpathy - eleskowinepark - malekarpaty.travel - danubianamuseum - danubiana - zahorie.info

AKTUALITY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA

Zobraz viac