Cestovnému ruchu sa darí

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Cestovnému ruchu

Opatrenia, ktoré robí rezort dopravy na podporu turizmu sa osvedčili. V prvom štvrťroku na Slovensku dovolenkovalo takmer 1,3 milióna turistov, čo je o osem percent viac ako pred rokom. Výrazným spôsobom rastie hlavne domáci cestovný ruch, keď sa počet Slovákov dovolenkujúcich doma zvýšil o takmer 10 percent na viac ako 800 tisíc ľudí. Rástol aj počet prenocovaní a turisti za prvé štyri mesiace na Slovensku strávili 3,5 milióna nocí, cestovnému ruchu sa darí.

Cestovnému ruchu

Teší ma, že k nám chodí viac turistov a aj to, že u nás ostávajú dlhšie. Robíme veľa pre to, aby sme k nám turistov prilákali, a aby tu strávili čo najviac času,“ reagoval Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby SR.

Zaujímavé: Dramaticky sa u nás mení spôsob zabezpečovania dovolenky

Ministerstvo dopravy podniká aktívne kroky, ktoré pomáhajú cestovnému ruchu. V tomto roku sa zvýšili dotácie pre organizácie v cestovnom ruchu o viac ako 730 tisíc eur na celkovo viac ako 6,4 milióna. Takisto s marketingovou značkou Travel in Slovakia – Good Idea sa prezentuje Slovensko na zahraničných veľtrhoch, ako aj medzi cudzokrajnými novinármi venujúcimi sa turizmu. Úspešná bola zimná kampaň s Petrou Vlhovou a v tejto spolupráci by sme chceli aj naďalej pokračovať. V nasledujúcom období sa bude rezort dopravy viac venovať online marketingu.

Cestovnému ruchu

Západné Tatry, foto: Alexander Vojček

Aj tieto aktivity rezortu dopravy sa prejavili v pozitívnom hodnotení Slovenska vo viacerých významných medzinárodných rebríčkoch. Tatry sú napríklad – podľa Lonely Planet – tou najlepšou európskou destináciou, ktorú by mali turisti v tomto roku navštíviť.

Karolína Ducká