Deti pri hre spoznávajú celý svet, užijú si veľa zábavy a zisťujú, ako všetko okolo nich funguje.

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Deti pri hre LEGO

Deti pri hre spoznávajú celý svet! Áno, hra je pre deti tou najprirodzenejšou aktivitou. Spoznávajú pri nej situácie zo života, učia sa nové veci. Získavajú a zlepšujú svoje sociálne a motorické zručnosti a ešte si užijú aj veľa zábavy! K detstvu neodmysliteľne patrí zvedavosť a spoznávanie všetkého, čo našich najmenších obklopuje. Deti objavujú svet a zisťujú, ako všetko okolo nich funguje. Tak ideme na to…

Skvelým sprievodcom pre pochopenie mnohých zákonitostí a situácií je pre zvedavé detské hlavičky hra. Vďaka nej si môžu osvojiť sociálne zručnosti a nanečisto natrénovať rôzne situácie, ktoré na nich v priebehu dňa čakajú. Vďaka hre tak majú rodičia unikátnu možnosť predstaviť deťom ako prebieha napr. prehliadka u lekára, návšteva kaviarne alebo prechádzka v meste a ukážu im, čo všetko spolu zvládnu. Podľa štúdie LEGO® Play Well si takmer všetci oslovení rodičia myslia, že hra pomáha rozvíjať zručnosti, ktoré sú dôležité pre budúci úspech a pohodu dieťaťa.

Hra ako ten najlepší učiteľ

Hra s kockami rozvíja deti vo všetkých smeroch. Malé ručičky sa manipuláciou s kockami a ďalšími elementmi učia byť obratnejšie. Deti si tak prirodzene trénujú jemnú motoriku a vďaka trénovaniu koordinácie očí a rúk lepšie ovládajú svoje pohyby a zlepšujú svoje zručnosti. Aj zdanlivo nudné aktivity pri hre im tak ukazujú nový svet a učia ich novým schopnostiam. Pre rodičov to predstavuje rutinnú záležitosť, keď pomáhajú deťom s rozpoznávaním farieb, tvarov, čísel, vzorov a posilňujú kognitívne schopnosti detí.

deti pri hre LEGO

Hra rozvíja aj kreativitu a fantáziu

Výsledky štúdie LEGO® Play Well Study ukazujú, že aj podľa samotných detí má hra pozitívny vplyv na ich kreativitu. 95 % detí si myslí, že im pomáha skúšať nové nápady a robiť nové veci1. S kockami sa najmenšie deti môžu hrať na všetko, čo ich len napadne! Smetiar sa stane lekárom, bager rozváža pizzu a obrovská mrkva vyrastá zo stromu? Vo svete kociek LEGO® DUPLO® nie je nič nemožné! Takáto hra navyše podporuje detskú schopnosť predstaviť si doposiaľ neznáme veci. Deti pri hre zapájajú pravú hemisféru, kde sídli fantázia, kreativita a predstavivosť. Počas hrania sa tieto vlastnosti rozvíjajú. Deti tak zabudnú na okolitý svet a v tej chvíli sa cítia šťastné.

Neprehliadnite:

Deti potrebujú

Úskalia digitálnej doby, keď rodičia v honbe za ziskom zneužívajú svoje deti na sociálnych sieťach… 


Deti pri hre rozvíjajú aj sociálne zručnosti

Prirodzene učí deti spolupracovať, zdieľať hračky ale aj komunikovať s ostatnými. Podľa prieskumu spoločnosti LEGO Group vykonávanom medzi učiteľkami z materských škôl, učí hra deti vzájomnému rešpektu a pripravuje ich na budúcnosť a to najmä z hľadiska rozvoja sociálnych väzieb a rolí.

Bezpečná príprava na svet 

Hranie môže slúžiť aj ako spoločná príprava na nové situácie. Čaká vás návšteva lekára, spoločný čas v kaviarni alebo veľký nákup? Všetky aktivity si môžete s deťmi prehrať a dopredu sa tak na ne pripraviť. Hra zoznámi deti s novými aktivitami a pomôže im dopredu spracovať a pochopiť, čo sa bude diať.

Tip na hru pred návštevou lekára

Prejdite si spolu návštevu ordinácie, od počúvania stetoskopom cez váženie až po odber krvi. Pri skutočnej návšteve lekára budú deti vedieť, čo ich čaká a budú sa cítiť pripravenejšie a bezpečnejšie. S kockami si takto môžete prehrávať nové, nečakané, ale aj bežné situácie, ktoré vaše deti môžu stretnúť. Zakaždým spolu objavíte niečo nové a užijete si spoločný čas. Spoločné hranie s kockami je pre deti aj rodičov skvelou aktivitou, ktorá podporuje celkový rozvoj. Prepojenie kreativity, motoriky a učenia tvorí príležitosť pre zábavu aj vzdelávanie. Okrem rozvoja všetkých zručností, prináša aj radosť zo spoločného času stráveného s vašimi deťmi. Podľa štúdie LEGO Play Well sa však rodičia so svojimi deťmi dostatočne nehrajú. 8 z 10 detí si praje, aby sa s nimi rodičia hrali viac.

 

Deti pri hre LEGO

Deti pri hre spoznávajú svet spoločne s novinkami z radu LEGO® DUPLO®

LEGO® DUPLO® Smetiarske auto (10987)/od 2 rokov

Pozor, idú smetiari! Táto stavebnica ukáže deťom, ako funguje svet recyklácie. Malí objavitelia sa naučia všetko o triedení odpadu do správnych košov a vysypávaní odpadkov do auta. Ľahko sa stanú hrdinami všedného dňa, ktorí pomáhajú udržať priestor v ktorom bývame v čistote. V smetiarskom aute dokonca môžu odviezť aj stratené šteniatko. Smetiari sú jednoducho srdcovka!

LEGO® DUPLO® Domček na strome 3 v 1 (10993)/od 3 rokov

Aké je to najdobrodružnejšie miesto na detskú hru? Predsa dom na strome! Objavte s vašimi malými prieskumníkmi zábavné útočisko v korunách stromov. Nájdete v ňom všetko pre poriadne dobrodružstvo – extra dlhú šmykľavku, kolísavý most ale aj sadu na piknik. Nezastaví nás ani škaredé počasie – figúrkam stačí pridať dáždnik a môžeme spoločne vyraziť pre veľkú tekvicu! Schválne, či ju domov dopravíme na fúriku alebo využijeme skateboard! Fantázii sa medze nekladú.

LEGO® DUPLO® Rodinný dom 3 v 1 (10994)/od 3 rokov

Objavte s vašimi najmenšími život v rodinnom dome! S figúrkami mamky a ocka, 3 deťmi, psíkom a mačičkou sa malí prieskumníci rozhodne nebudú nudiť. Od ranného výskoku z vyhriatej postieľky až po večerné kúpanie, v tomto rodinnom dome sa môže odohrať čokoľvek! Dokonca sa dá postaviť 3 rôznymi spôsobmi. Čo si dáme na obed? Čokoľvek zo záhradky! Po jedle spoločne nakŕmime zvieratká a potom sa naučíme niečo o recyklácii. Nezabudnite dať večer auto na nabíjačku, aby sme zajtra mohli vyraziť za dobrodružstvom!

deti pri hre LEGO


O spoločnosti LEGO Group

Poslaním spoločnosti LEGO Group je inšpirovať a rozvíjať staviteľa zajtrajška prostredníctvom kreatívnej hry a učenia. LEGO System in Play so základom v kockách LEGO umožňuje deťom a fanúšikom stavať všetko, čo si dokážu predstaviť. Spoločnosť LEGO Group bola založená v dánskom Billunde v roku 1932 Olom Kirkom Kristiansenom. Jej názov je odvodený od dvoch dánskych slov LEg GOdt, čo znamená „Hrajte sa dobre“. Spoločnosť LEGO Group zostáva rodinnou spoločnosťou v súkromnom vlastníctve so sídlom v Billunde. Produkty LEGO sa predávajú vo viac ako 130 krajinách po celom svete. (DI)

Viac informácií na: www.LEGO.sk/DUPLO