Výmena hotelovej postele za auto – výlet, na ktorý nikdy nezabudnete!


9461   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Výmena hotelovej postele za auto

Nie je žiadnym tajomstvom, že čoraz viac ľudí preferuje počas výletov spanie v aute, namiesto pohodlia hotela. Samozrejme, tento typ “ubytovania” nie je vhodný pre všetkých, pretože nie každý sa dokáže vzdať pohodlnej hotelovej postele či využiť verejné sprchy a záchody v rôznych krajinách naprieč celým svetom. Takže pokiaľ prežijete menšie obmedzenia, môže sa z toho stať výlet vášho života!

Prečo by ste to rozhodne mali niekedy vyskúšať?

Ušetríte veľa peňazí na iné dobrodružstvá

Už len samotné palivo do auta stojí dosť peňazí, obzvlášť pokiaľ prechádzate viac-menej cez mestá. Tak prečo by ste mali zbytočne platiť napríklad 100 eur za jednu noc v hoteli? Úprimne, je dosť pravdepodobné, že by ste si ráno už aj tak len rýchlo zbalili ruksak a utekali naprieč novým dobrodružstvám. Dokonca aj noc v rôznych kempingoch nemusí byť práve najlacnejšia.

Týmto poplatkom sa jednoducho vyhnete, pokiaľ zvážite noc v aute. V tomto prípade však odporúčame SUV vozidlá, ktoré majú dostatok priestoru aj pre dve osoby. Okrem toho, že môžete pozorovať východy slnka každé ráno doslova z iného miesta, môžete si tiež spočítať ušetrené peniaze a investovať ich do ďalších zážitkov.

Výmena hotelovej postele za auto

Zdroj: Martin Jakubis

Spanie v aute je skutočne jednoduché

Viete si predstaviť každý večer prichádzať do iného hotela, prípadne stavať stan? Pri prenocovaní v aute vám stačí len nájsť bezpečné a legálne miesto a všetko, čo bude vašou povinnosťou, je už len vliezť do “postele”. Nemusíte nič podpisovať, vypĺňať, platiť, ani stavať. Veď, uznajte sami.

Sloboda!

Pokiaľ ste sa na vašom výlete autom rozhodli zarezervovať si hotel, nie je nič horšie ako byť obmedzovaní všetkými termínmi a časmi príchodu, odchodu alebo raňajok. Skutočné dobrodružstvá však spočívajú v tom kedykoľvek sa zastaviť na dychberúcich miestach, nasať atmosféru a vychutnať si prítomný okamih. Vaše plány sa takto môžu zmeniť pokojne z minúty na minútu, a práve to je na cestovaní to najzábavnejšie. A presne vďaka tejto slobode si uvedomíte, že oželieť mäkkú posteľ sa z času na čas naozaj oplatí.

Výmena hotelovej postele za auto

Zdroj: pixabay.com

Aké sú nevýhody takéhoto cestovania?

Bezpečné a legálne miesto na prenocovanie

Zrejme najväčšou nevýhodou spania v aute je hľadanie vhodného miesta na noc. Síce sa to môže zdať ťažké, no nie je to vôbec nemožné. Snáď v každej krajine nájdete zastávky pre nákladné vozidlá, kde môžete pokojne prespať. Ďalšou z výhod sú aj sociálne zariadenia, ktoré sa na týchto miestach zvyčajne nachádzajú. 

Neprehliadnite: Technologická novinka pre nedočkavých

Pokiaľ ste však priestor pre nákladné vozidlá nenašli, nezúfajte! Stále môžete nájsť napríklad veľké parkoviská pred hypermarketmi, prípadne nákupnými centrami, ktoré sú tiež bezpečné. V skutočnosti však môžete prespať aj na rôznych iných parkoviskách s množstvom automobilov.

Výmena hotelovej postele za auto

Zdroj: pxhere.com

Tip: Pred takouto cestou by ste si mali poriadne preštudovať zákony krajiny, do ktorej sa chystáte, aby sa vám nestalo, že zastanete na mieste, kde to povolené nie je. Keď vás uprostred noci zobudia muži zákona, môže vám to spôsobiť problémy, no budete mať aspoň o zážitok a poučenie viac!

Hygiena

Zrejme hygiena je práve prvá vec, na ktorú sa vás s hrôzou opýtajú ľudia, ktorí s prespaním v aute nemajú žiadne skúsenosti. Aj tento problém je však veľmi ľahko riešiteľný. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí musia utekať na záchod hneď po tom, čo otvoria oči, jednoducho si nájdite parkovisko neďaleko toaliet.

Výmena hotelovej postele za auto

Zdroj: flickr.com

Vyčistiť si zuby na benzínovej pumpe sa pre niekoho môže zdať úplne šialené, no je to niečo, čo váš výlet rovnako nabije zážitkami. Množstvo krajín je však na takéto cestovanie zvyknuté, takže nájdete aj miesta priamo určené na vybavenie základných hygienických potrieb. A pokiaľ ste sa rozhodli cestovať neďaleko pláží, máte vyhraté, pretože tie zväčša týmito zariadeniami disponujú.

Tip: Nezabudnite si vziať na cestu aspoň vlhčené obrúsky, ktoré sa vám počas cesty rozhodne zídu.

Titulná foto: pixabay.com