Dekoračné prvky sa hodia aj k minimalistickému dizajnu kuchyne. Obzvlášť, keď sú aj praktické.


218   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
dekoračné prvky

Dekoračné prvky tvoria v posledných rokoch v kuchyniach dominantný minimalistický dizajn. Vďaka tomu dokáže kuchyňa vyzerať skvelo a moderne aj po rokoch. A aj keď obľúbenosť minimalistického dizajnu je veľká, nájdu sa aj ľudia, pre ktorých takéto kuchyne vyzerajú sterilne.

Poriadok a naviac so štýlom

To, že minimalistické moderné kuchynské linky sa vyhýbajú prezdobeným prvkom, však neznamená, že tu nie je priestor na nejaké to dekorovanie. Práve naopak! A ak to bude čisto nielen o dizajne, ale aj o praktickosti, bude to priam dokonalé!
Aký prístup zvoliť, ak si chcete svoju minimalistickú kuchyňu niečím ozvláštniť a zároveň chcete, aby to boli praktické prvky? Zamerajte sa na veci v kuchyni, ktoré sú niekde voľne položené. Môže to byť napríklad saponát a hubka na riad pri kuchynskom dreze. Ak si zakúpite štýlový dávkovač s priestorom na hubku, bude to vyzerať oveľa lepšie ako originálny obal od saponátu a len tak „pohodená“ hubka.

Aj soľnička, korenička a olejnička

Vyššie uvedené sa tiež môže týkať prísad, ktoré denne používate pri varení. Oleje, soľ, rôzne druhy korenia atď. Tiež ide o veci, ktoré sú často na kuchynskej linke len voľne (ne)poukladané. A pritom existuje množstvo rôznych dizajnových stojanov, ktoré im dajú svoje pevné miesto. A naviac ozdobia vašu kuchynskú linku.

Neprehliadnite: 

bytový dizajn, Boho dizajn

Bytový dizajn náš každodenný.
Zaujímavé inšpirácie ako si zariadiť príbytok v obľúbenom štýle boho

 

Niečo pre kávičkárov aj pre kuchárov

Pre každého kávičkára je jedným z najdôležitejších častí kuchynskej linky tá, kde je umiestnený kávovar. Čo by mohlo tento priestor zdobiť? Môžete sa inšpirovať farebnou potlačou na hrnčeky a dať si vyrobiť nejaké zaujímavé šálky na kávu, ktoré môžu byť potom „pripravené“ vedľa kávovaru na nejakom peknom podnose.

dekoračné prvky


Tip na záver

Máte v kuchyni aj otvorené police? A s obľubou hľadáte pri varení inšpiráciu v rôznych kuchárskych knihách? Tak čo keby ste ich z vašej knižnice v obývačke (alebo v inej miestnosti) presunuli práve na tieto police? Nielenže je to praktické, keďže inšpiráciu budete mať vždy poruke, no zároveň kuchárske knihy oživia dizajn vašej kuchynskej linky. (FU)

Foto: Wirestock Creators / Shutterstock.com, úvodné foto: pixabay