Komoda v spálni. Akú si vybrať? Rozhodujú funkčné úložné riešenia i dekoratívne vlastnosti


575   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
komoda v spálni

Komoda v spálni môže byť praktickým riešením, keď v byte chýba miesto na uloženie veci a pomoc poskytne práve takýto užitočný kus nábytku. V tomto článku sa dozvieš, aký model si vybrať, ako ju rozumne používať a čo urobiť, aby sa stala nielen ďalším masívnym kusom úložného nábytku, ale zároveň aj zvýšila estetickú hodnotu celého priestoru. Objav s nami najzaujímavejšie nápady, ako sa dá využiť a umiestniť komoda v spálni.

Prečo sa oplatí mať v spálni komodu?

Komoda sa nie nadarmo nazýva kráľovnou nábytku. Spája v sebe praktické a dekoratívne vlastnosti ako máloktoré iné nábytkové riešenie. Predovšetkým dokáže prekvapiť svojou objemnosťou a umožňuje, aby sme si ukladané veci premyslene roztriedili. Okrem toho, hodí sa do každej miestnosti v dome. Ak je dobre zvolená, skvele zdôrazní dizajn interiéru a môže byť aj jedinečnou dekoráciou sama osebe, najmä ak správne usporiadaš jej vrchnú časť. Hladký vrch je inšpiráciou k vytváraniu úžasných originálnych aranžmánov – vrchná doska komody je ideálnym miestom na fotografie, šperkovnice, vázy s kvetmi, sviečky a akékoľvek iné doplnky, ktoré ti len prídu na um!

Ako čo najlepšie komodu v spálni využiť?

Ak komodu ešte len plánuješ kúpiť, premysli si, akú funkciu má v spálni spĺňať a čo v nej a na nej plánuješ mať. Vďaka tomu si vyberieš model, ktorý bude vyhovovať tvojim potrebám a naplno využiješ jej potenciál. V niektorých prípadoch tento kus nábytku môže slúžiť nielen ako miesto na uloženie bielizne a iných súčastí oblečenia. Ale napríklad aj ako TV stolík, nočný stolík, prebaľovací pult, toaletný stolík a dokonca aj žehliaca doska! Komoda so zásuvkami je absolútne nevyhnutným kusom nábytku v spálni, ak chceš mať priestranný úložný priestor – bez problémov sa do nej zmestí spodná bielizeň, ponožky, legíny a iné oblečenie, ktoré nemusí byť na vešiaku. A ranou do čierneho bude zaručene model s dvierkami, ak budeš chcieť v komode uchovávať aj vysoké a ťažké predmety.

Neprehliadnite:

Bytový dizajn tipy na leto deDoma
Aj vy riešite dilemu – ako zariadiť malú kúpeľňu, aby v nej našlo miesto všetko potrebné?

Kam postaviť komodu v spálni a ako ju zladiť s ostatným nábytkom?

Komoda môže buď nenápadne splývať s pozadím, alebo upútavať pozornosť a z ostatného nábytku vyčnievať. To, či si vyberieš model, ktorý splynie s ostatným nábytkom, alebo taký, ktorý upúta pozornosť, len čo vkročíš do spálne, závisí výlučne od tvojho dizajnového vkusu. Sortiment tohoto nábytku je v súčasnosti veľmi široký. Určite preto nebudeš mať problém nájsť riešenie, ktoré spojí originálny a zároveň ladiaci dizajn s očakávaným úložným objemom; pozri si komody na agatanabytok.sk.

Každý interiér potrebuje originálne riešenie

Napríklad biele komody do spálne sa skvele hodia najmä do priestorov zariadených v škandinávskom alebo minimalistickom štýle. Milovníkom loftových štýlov odporúčame modely z dreva – najmä zo staršieho, vyzretého, doplnené kovovými detailmi, ako sú nohy, úchyty a hrany. Zariaďuješ si spálňu v rustikálnom štýle? Tento štýl momentálne triumfuje na Instagrame! Uveď do svojho príbytku dubovú komodu, ktorá bude nielen krásne vyzerať, ale aj dlhé roky slúžiť. Okrem toho, rustikálne komody sú vďačným kusom nábytku pri najrôznejších premenách a umeleckých experimentoch v interiéri. Snívaš o skutočne originálnom dizajne komody? Môžeš skúsiť na zásuvky a dvierka namaľovať jemné vzory a ornamenty, použiť techniku dekupáže, alebo hotové vzory.
Jedno je isté: takémuto kusu nábytku pribúdajúce roky len prospievajú – ktovie, možno sa o niekoľko desaťročí tvoja komoda stane predmetom záujmu zberateľov alebo poslúži aj tvojim vnúčatám? (WP)

Foto: pixabay