Aj vy riešite dilemu – ako zariadiť malú kúpeľňu, aby v nej našlo miesto všetko potrebné?


1477   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
ako zariadiť malú kúpeľňu, Bytový dizajn tipy na leto deDoma

Zariadiť malú bytovú kúpeľňu je často skutočne veľkou výzvou. Potrebujete do nej predsa vtesnať vaňu alebo aspoň sprchový kút, umývadlo, práčku, prípadne sušičku, kôš na špinavú bielizeň a samozrejme aj nejaký úložný priestor. Ako sa stým všetkým racionálne vysporiadať?

Porozmýšľajte, čo v kúpeľni nutne nepotrebujete

Už to, čo sme spomenuli v úvode, je dosť vecí na tak malý priestor a to sme ešte nespomenuli veci, ktoré bežne v kúpeľni zaberajú priestor na stenách, čiže zrkadlo, vešiak na uteráky, či „rebríkový“ radiátor. Ako to tam všetko vtesnať? Ak chcete mať v kúpeľni všetko, čo v nej potrebujete a zároveň sa v nej pokiaľ možno nechcete cítiť stiesnene, v prvom rade treba z vyššie uvedených vecí „vyškrtnúť“ to, čo dokážete vyriešiť nejako inak. To znamená, že zvolíte sprchový kút namiesto vane, rozhodnete sa pre podlahové kúrenie a práčku so sušičkou umiestnite na seba, prípadne zvolíte kombinovanú práčku so sušičkou, ideálne nejakú kvalitnú, aby ste po dvoch rokoch nemuseli investovať do náhradných dielov pre práčku.

Neprehliadnite:

relax LAUFEN
Doprajte si relax a nabite sa potrebnou energiou.
Ako si vytvoriť domácu sprchovú oázu?

Šikovné riešenia úložného priestoru, ktoré šetria miesto

S ostatnými vecami nemáte príliš ako pohnúť, preto sa ďalšie kompromisy zvyčajne robia pri úložnom priestore. Existuje však množstvo šikovných riešení ako mať aj v malej kúpeľni dostatok úložného priestoru. Obľúbenými sú riešenia týkajúce sa zrkadla. Okrem toho, že si v ňom ráno skontrolujte svoju vizáž, či budete obdivovať svoj krásny biely úsmev po zubnej hygiene, môže poslúžiť aj ako úložný priestor. Ako? Tak, že si vyberiete zrkadlo s poličkami po obvode alebo zrkadlo, ktoré za sebou ukrýva praktickú skrinku.

kúpeľňu

… a už len posledné detaily pre vašu novú kúpeľňu…

Keď už máme úložný priestor nad umývadlom, pridajme ešte úložný priestor pod ním. Tento priestor lepšie ani využiť nemôžete. A ak si vyberiete závesnú skrinku pod umývadlo, vznikne vám priestor aj pod ňou, napríklad na osobnú váhu. Medzi „povinné zariadenie“ kúpeľne sme zahrnuli aj kôš na špinavú bielizeň. Praktickým riešením sú vysoké skrinky, ktoré v dolnej časti skrývajú kôš a nad ním poskytujú dodatočný úložný priestor. Keďže sú celkom úzke, miesto na takúto skrinku sa nájde aj v malých kúpeľniach. (FU)

Foto: Olga Sapegina / Shutterstock.com a archív redakcie