Doprajte si relax a nabite sa potrebnou energiou. Ako si vytvoriť domácu sprchovú oázu?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
relax JIKA, LAUFEN

Po náročných dňoch bezpochyby príde vhod zaslúžený relax; napríklad v podobe horúcej sprchy. Predstavuje pre nás útočisko, ktoré nám poskytne nielen súkromie, relaxáciu, ale aj príjemné zážitky. Najmodernejšie sprchovacie kúty však ponúkajú o kúsok viac a sprchovanie povznesú na dokonalý očistný rituál tela i mysle. Potešia nielen prvotriednym dizajnom, dostatkom priestoru, ale aj prémiovými materiálmi a technológiami. Z bežnej sprchy sa stane wellness zážitok, ktorý si môžeme pravidelne dopriať aj z pohodlia domova. Ako si takúto sprchovú oázu vytvoriť?

Čarovanie so sklom

Moderné sprchovacie kúty na prvý pohľad zaujmú jednoduchým dizajnom. Inšpirované sú minimalizmom, kde každý prvok v priestore má svoje miesto a svoj účel. Aby sprchovací kút poskytoval správne intímne prostredie, je potrebné šikovne pracovať s dominantným materiálom – sklom. Jeho hlavnou výhodou je, že vytvára dojem väčšieho priestoru a voľnosti. Môže mať podobu fixnej zásteny, pokiaľ však miestnosť poskytuje dostatok priestoru, možno ju obohatiť aj o otočné dvere. Zatiaľ čo niekto možno uvíta priezračné sklo, iní nedajú dopustiť na nepriehľadný variant, ktorý poskytuje úplné súkromie. Je však potrebné počítať s náročnejšou údržbou.

Ako pod vodopádom

Kľúčom k perfektnému sprchovému zážitku je aj správny výber batérií. Klasické ručné sprchy príjemne osviežia a potešia masážnymi funkciami. Intenzívnejší zážitok ale ponúkajú hlavové sprchy uchytené na strope alebo na stene. Široký pás vodných kvapiek pôsobí hypnotizujúcim účinkom a okamžite si budete pripadať ako pod tropickým vodopádom. Intenzitu vodného prúdu je možné navyše nastaviť podľa aktuálnej nálady. Zatiaľ čo jemne dopadajúce kvapky uvoľnia myseľ, prudší prúd prináša úľavu napnutým svalom. „Hlavovú sprchu si môžete zakúpiť samostatne alebo v podobe sprchového stĺpu, ktorý je doplnený o klasickú ručnú sprchu s hadicou. Krásne dizajnové riešenie predstavuje jej podomietková verzia bez stĺpu, kde je väčšina komponentov skrytá za stenou. Sprchový set fascinuje jednoduchosťou a vysokou eleganciou,“ približuje Iva Šedivá, vedúca marketingovej komunikácie spoločnosti LAUFEN CZ.

relax LAUFEN

Bezpečnosť na prvom mieste

O bezpečnosti v sprchovacom kúte rozhoduje predovšetkým správny výber vaničky. Inštalovať ju môžeme zabudovaním do podlahy alebo umiestnením na podlahu, kde bude vanička vyvýšená. Tam, kde nie je možné zabudovať sifón do podlahy, umiestnime aj podstavec. Pri ich nákupe je potrebné venovať pozornosť najmä odolnosti materiálu a protišmykovej funkcii. „Vaničky LAUFEN Pro sú vyrobené z extrémne odolného materiálu Marbond. Na dotyk je hladký a pôsobí ako prírodný materiál. Okrem bielej je dostupný aj v antracitovej, betónovo sivej, čiernej a svetlosivej. Súčasne prináša množstvo benefitov, ktoré v sprche ocení každý. Je protišmykový, antibakteriálny a ľahko sa udržuje čistý. Je tiež odolný voči UV žiareniu alebo chemickým prostriedkom. Vďaka uvedeným vlastnostiam zostane vanička ako nová dlhé roky,“ dopĺňa Iva Šedivá. 

relax LAUFEN

Hlavne šetrne

Moderné sprchovacie kúty sa ale nezameriavajú iba na dizajn a kvalitu zážitku. Podstatná je pre ne aj ekologickosť. Už samotné sprchovanie je z hľadiska spotreby vody oproti kúpeľu vo vani úspornejšie. Sprchové hlavice umožňujú presné nastavenie intenzity prúdu a termostatické batérie sa zároveň starajú o optimálnu teplotu vody. Iva Šedivá: „Súčasťou intenzívneho zážitku v sprche je aj maximálny pocit komfortu a bezpečia. S termostatickými batériami LAUFEN sa nemusíte báť teplotných zmien. Nehrozí obarenie, ale ani náhly príval ľadovej sprchy. Zároveň predstavujú udržateľnejší variant, šetria vodu a tiež energiu.“

Neprehliadnite:

Spánok, Starostlivosť o seba

Starostlivosť o seba už nie je dávno luxus. Relax je potrebný pre zdravie fyzické i duševné

Relax na viacero spôsobov

Sprchová vanička radu LAUFEN PRO zaujme obdĺžnikovým riešením s odtokom pozdĺž dlhšej hrany. V ponuke je v tradičnej bielej, ale aj módnej svetlosivej, antracitovej, betónovo sivej a čiernej farbe. Vanička z materiálu Marbond disponuje protišmykovým dnom, je ultra plochá a vďaka širokému výberu rôznych rozmerov ju ľahko zakomponujete do menších aj väčších kúpeľní. Podobne efektné riešenie predstavujú vaničky z kolekcie Laufen Pro S s atypickým lineárnym odtokom na kratšej hrane.

relax LAUFEN

Minimalizmus dominuje

Sprchové vaničky z kolekcie Solutions spoločnosti LAUFEN sú ukážkovým príkladom minimalizmu v kúpeľňovom interiéri. Vyznačujú sa jednoduchým dizajnom s ostrými hranami, naopak akékoľvek nadbytočné línie na nej nenájdeme. Vďaka materiálu Marbond je povrch vaničky hladký, príjemný na dotyk a antibakteriálny. Zakúpiť si ich môžete v bielej farbe alebo variante svetlá slonovina.

relax LAUFEN

Relax – oddýchnuté svaly a svieža myseľ

Nástenná sprchová batéria CITYPLUS v podobe sprchového stĺpu poskytuje mimoriadne intímny zážitok zo sprchy. Efekt tropického dažďa vám pomôže zrelaxovať unavené svaly, ale aj myseľ. Sprchový stĺp je tvorený hranatou hlavou, sprchovou syntetickou hadicou v dĺžke 1,5 metra a ručnou sprchou MyCity120 s tromi druhmi prúdov.

LAUFEN

Batéria je termostatická, vďaka čomu je nastavenie preferovanej teploty vody okamžité. Sprchový stĺp je vyrobený v nadčasovom chrómovanom prevedení.

Ilustračné úvodné foto: pixabay

Viac na: www.laufen.sk