Naši hotelieri cítia nárast záujmu od Slovákov

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Hotelieri

V januári 2019 sme zaznamenali vyše 7 % nárast návštevníkov domácich ubytovacích zariadení v porovnaní s januárom 2018. Výrazne sa zvýšil najmä počet Slovákov, ktorí strávili noc v hoteloch a iných zariadeniach. Oproti minuloročnému januáru ide o 10,4 % nárast, čo predstavuje vyše 244 000 ľudí.

Nárast počtu turistov sa v posledných rokoch na Slovensku spomaľoval. V januári tohto roku sa to zmenilo predovšetkým u rekreantov zo Slovenska. Teší nás, že 660tisíc prenocovaní si kúpili slovenskí občania. Veríme, že k tomuto číslu už prispeli aj rekreačné poukazy a tento trend bude pokračovať aj v nasledujúcich mesiacoch,“ reagoval štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR Peter Ďurček.

Bude vás zaujímať: Kampaň Do práce na bicykli

Hotelieri

Celkovo predali hotelieri v januári vyše 1 035tisíc prenocovaní. Sekcia cestovného ruchu rezortu dopravy a výstavby pokračuje v propagácii našich turistických destinácií aj v spolupráci s krajinami V4. Na základe dohody z minulého týždňa pozývame turistov na návštevu stredoeurópskeho regiónu Poľska, Česka, Slovenska a Maďarska.

Zdroj: www.mindop.sk