Kampaň Do práce na bicykli

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Do práce na bicykli

Úspešná kampaň Do práce na bicykli“ pokračuje aj v tomto roku. 6. ročník celonárodnej kampane vyhlasuje Ministerstvo dopravy a výstavby SR v spolupráci s občianskou cykloiniciatívou Banská Bystrica od 1. do 31. mája 2019, ale samosprávy sa môžu do súťaže hlásiť už od 1. marca.

Od začiatku marca sa môžu do kampane registrovať samosprávy na stránke www.dopracenabicykli.eu. Zamestnanci sa so svojimi tímami budú môcť do súťaže zapojiť hneď potom, ako sa do kampane prihlási samospráva, v ktorej majú trvalé bydlisko, alebo do ktorej dochádzajú do zamestnania. 

Do práce na bicykli

Tohtoročná kampaň sa bude konať v období prebiehajúceho legislatívneho procesu návrhu zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti rezortu dopravy na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky. Od tejto legislatívnej úpravy očakávame výrazný posun v budovaní kvalitnej a bezpečnej cyklistickej infraštruktúry na Slovensku,” povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Do práce na bicykli

Neprehliadnite: Slovenský cykloklub

Samotná kampaň Do práce na bicykli sa uskutoční od 1. do 31. mája 2019. Registrácia tímov sa začína už 1. marca a končí 18. apríla. Vyhodnotenie súťaže na celonárodnej úrovni zastreší ministerstvo dopravy. Budú sa oceňovať tri najaktívnejšie samosprávy a traja najaktívnejší zamestnávatelia, ktorí dokážu k májovému používaniu bicykla motivovať najviac pracovníkov.

Do práce na bicykli

Ambíciou kampane je motivovať ľudí, aby viac využívali bicykle na cestu do práce. Súčasne chce osloviť aj firmy, aby vytvárali pre takýchto zamestnancov vyhovujúce podmienky pre bezpečné uloženie bicyklov, budovali zázemie napríklad v podobe spŕch a prinášali im ďalšie benefity.

Zdroj: Ministerstvo dopravy a výstavby SR
www.mindop.sk

www.dopracenabicykli.eu