Penzión Sad nad Klingerom

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Penzión Sad nad Klingerom

 

Názov penziónu “Sad nad Klingerom”, ktorý sa nachádza blízko pri Banskej Štiavnici, presne vystihuje základný benefit – krásne miesto.
Objekt sa nachádza v slnkom zaliatom ovocnom sade priamo nad jazerom – tajchom Klinger na južnom svahu. Atmosféra má svoje čaro v každej časti dňa a v každom ročnom období. Ráno sa budíte s výhľadom na jazero a jedľovú horu. Vody tajchu sú krištáľovo čisté a majú zvláštnu zelenú farbu, ktorú spôsobuje odraz hory a hĺbka vody. Či už sa rozhodnete stráviť deň pri vode alebo v súkromí ovocného sadu v hojdacej sieti, alebo si odbehnete v zime lyžovať do blízkeho Resortu Salamandra, určite to nebude zlý deň.

Penzión Sad nad Klingerom

Je to asi jediný penzión, ktorý dokáže skĺbiť viac možností: je situovaný uprostred krásnej prírody, z pozemku je priamy prístup na pláž pri jazere, v rozľahlom ovocnom sade si každý nájde svoje súkromie, bio ovocie má počas doby dozrievania má každý návštevník, kto chce, môže v sade aj stanovať, romantici zase spať na voňavom sene a tráviť večer pri ohni pod hviezdami.

Penzión Sad nad Klingerom

 

Penzión ponúka ubytovanie v 4 vkusne zariadených dvôjlôžkových izbách s vlastnou kúpeľňou a WC a v apartmáne. Má aj príjemnú spoločenskú miestnosť s kuchyňou a krbom, saunu a výrivku vonku.

Nezmeškajte: Festival HORY A MESTO v Bratislave

Intenzívny kurz metódy Wima Hofa 14. marca 2019

Zaľúbenie vo všestrannom penzióne našli aj záujemcovia metódy Wima Hofa. Prostredie a penzión im poskytujú výborné podmienky. 14. marca sa tu bude konať trojdňový intenzívny kurz tejto metódy.

Penzión Sad nad Klingerom

Metóda Wima Hofa má tri základné piliere: dýchanie, vystavovanie sa chladu a nastavenie mysle. Kombináciou týchto 3 pilierov:
– Trénujete svoj imunitný systém
Zvýšite svoju telesnú aj duševnú energiu
Rastie vaša odvaha a odhodlanie
Znižujete hladinu chronického stresu
Naučíte sa zaobchádzať so strachom a výzvami
Vylepšíte si športové výkony
Zlepšíte si spánok
Zvýšite svoju toleranciu voči chladu
Dosiahnete silu, zdravie a radosť

Wim Hof

V programe sú dychové cvičenia a vystavovanie sa chladu (každý koľko znesie) podľa Wima Hofa, individuálna svetelná terapia s prístrojom vibrujúceho svetla PandoraStar, odborné prednášky z oblasti telesného a duševného zdravia, turistika a sauna.

Prečo stojí za to vyskúšať metódu Wima Hofa podľa organizátora stretnutia

Celý život sa venujem štúdiu telesnej a duševnej vitality. Všetko so všetkým súvisí a najnovšie vedecké štúdie potvrdzujú skutočnosť, že my sami sme tvorcami nielen nášho šťastia, ale predovšetkým nášho zdravia. Nový vedný odbor, tzv. „epigenetika“, sleduje súvislosti medzi spôsobom života a kvalitou, respektíve nekvalitou a s ňou súvisiacou degeneráciou našich génov.
Degenerácia génov je v skratke zhoršená činnosť buniek, orgánov či celého organizmu, ktorá sa odráža v starnutí vedúcemu k smrti.
Nasledovnými prostriedkami možno nedosiahneme večný život, ale určite dokážeme spomaliť starnutie:
Strava plná vitálnych látok a redukcia prijímaných kalórií (prerušovaný pôst).
Dýchanie a dychové cvičenia Wima Hofa, v ktorých sa hyperventilácia strieda so zadržiavaním dychu. V tele sa v tom čase spúšťajú ozdravné mechanizmy aj otvára sa okno do iných dimenzií (tzv. tretie oko či epifýza).
Pohyb a vystavovanie tela prírodným živlom vrátane chladu.

Banská Štiavnica

Vitálna strava + pohyb + dýchanie + otužovanie + mentálna hygiena = zdravý, silný a radostný človek.

Zdroj: www.sadnadklingerom.sk a www.vitarian.sk