Romantika pod Tatrami

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Romantika pod Tatrami

 

Chceli by ste stráviť romantický pobyt so svojim partnerom, partnerkou a v rámci neho nepohrdnete ani nenáročným výletom alebo prechádzkou v lone našej nádhernej prírody, prípadne relaxom vo dvojici? Vyskúšali sme za vás zaujímavý tip, ktorý sme našli na internete: ubytovanie vo Ville Zauber v romantickej Spišskej Sobote, historickej časti Popradu, nenáročný výlet do Vysokých Tatier i relax v blízkom Aquacity Poprad.

Romantika pod Tatrami, Villa Zauber

Bývanie v mestskom luxuse

Poprad ponúka mnohé možnosti kultúrneho vyžitia, pričom nemalou výhodou je, že k štítom Vysokých Tatier má turista naozaj iba na skok. Malý butique hotel Villa Zauber*** nás milo prekvapil svojou útulnosťou a rodinným prostredím. Internetová stránka hotela vôbec neklamala. Hneď vo vstupnej hale nás vítala atmosféra moderne riešeného interiéru, všadeprítomného luxusu a veľmi prívetivého personálu. Ubytovanie je k dispozícii v 8. izbách a apartmánoch rôznych veľkostí. Môžete si vybrať ubytovanie s vaňou alebo sprchovým kútom, samozrejmosťou je veľký LCD televízor, wifi pripojenie a skutočne veľká ústretovosť personálu. (Poradí aj s výberom výletov a iných aktivít.) Kávička vo dvore hotela s pekným výhľadom na štíty Vysokých Tatier bola už iba čerešničkou na torte všeobecnej spokojnosti. A čo je hlavné, máte tu dokonalý pocit súkromia. Žiaden zhon a krik, s ktorým sa neraz stretnete vo veľkých hoteloch.

Romantika pod Tatrami, Villa Zauber

Rozmaznávanie jedlom

Ubytovanie vo Villa Zauber má ešte jednu veľkú výhodu: Fantastické, ale naozaj fantastické a bohaté raňajky, ktoré pamätajú snáď na všetko, na čo by ste mohli mať chuť. Môžete si vybrať z rôznych sladkých a slaných jedál – domáce palacinky, koláče, bábovky, cereálie, plus parková a vajíčková klasika… Samozrejme, nechýbajú kvalitné syry, salámy, viacero druhov šuniek, zelenina, ovocie, káva, čaj, džúsy… Jednoducho, fantázii sa tu medze nekladú. Každé ráno si počas raňajok môžete prečítať dennú tlač a spolu s hotelovým pracovníkom prípadne i naplánovať, čo by ste chceli podniknúť. Môže vám zabezpečiť vstupenky na podujatia, rezervácie lístkov, odvoz a pod.

Bude sa ti páčiť: Tip na valentínsky darček

Mesto Poprad má síce bohaté možnosti reštauračného stravovania, no pre tých, ktorí majú radi našu tradičnú slovenskú kuchyňu je výbornou voľbou Koliba u Štefana, ktorá sa nachádza len pár metrov od hotela. Ponúka široký výber chutných tradičných jedál – nechýba napríklad segedínsky guláš, pečená krkovička, kapustové strapačky, bryndzové halušky, pirohy alebo pečená kačica. Na recepcii hotela vám dokonca dajú poukážku na zľavu do tejto reštaurácie, no treba si ju vypýtať.

Romantika pod Tatrami, Villa Zauber

Romantika pre zaľúbených

Keď už bývate tak blízko pri Aquacity Poprad (približne 200 m), bol by hriech nenavštíviť skvelý wellness, ktorý je na romantiku ako stvorený – oddych, relax, pohoda. O príjemný zážitok sa tu starajú najmä privátny bazén, vírivky, 8 sáun a inhalácii, oddychové miestnosti, relaxačné masáže, rôzne spa procedúry a thajské masáže. A večer nechýba laserová show. No uznajte, môže byť niečo príjemnejšie? Môžete navštíviť (tiež so zľavou od hotela) aj neďaleký Thermal Park Vrbov a využiť kúpanie v termálnom bazéne a tiež wellness služby celoročne otvoreného zariadenia.

Romantika pod Tatrami, Villa Zauber

K romantickým chvíľam, prežitým vo dvojici, patria aj výlety v prírode. Ak si vyberiete Vysoké Tatry, stačí sa odviesť Tatranskou elektrickou železnicou do Starého Smokovca a odtiaľ pozemnou lanovou dráhou na Hrebienok. Časovo to vychádza na niečo vyše hodiny. Odtiaľ vás červeno značený turistický chodník zavedie k vodopádom Studeného potoka a k Rainerovej útulni. Pre tých, ktorí nebudú mať ešte dosť a  rozhodnú sa pre náročnejší výlet, je tu možnosť pokračovať v ceste až na Zamkovského chatu alebo na Zbojnícku chatu a cestou sa kochať nádherným výhľadom do Veľkej Studenej doliny. Ale pozor, to už sa bavíme o celodennej turistike, pretože len cesta od vodopádov na Zbojnícku chatu trvá približne 3,5 hodiny. Na takú akciu sa treba vybrať zavčasu ráno.

Hoci výlet do Vysokých Tatier je pre netrénovaných mestských ľudí aj o únave, ale nádherné zážitky a pohľady na majestátne hory sa vám určite nikdy nevymažú z pamäti.

Richard