Prírodná kozmetika z rodinnej firmy


4377   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Prírodná kozmetika

 

Mastičkárstvo a bylinkárstvo sa v minulosti pokladalo za súčasť života slovenských žien. Postupne však mizlo a ľudia sa stále viac začali spoliehať na krémy a kozmetiku ponúkanú v obchodoch. Našťastie Lucia Klebercová, ktorá vyrastala s prírodou a tradíciami, ktoré prebrala od svojej mamy a starej mamy z Horehronia, bola iná. Ich staré rodinné recepty jej zmenili život.

Všetko sa to začalo v tehotenstve, keď sa Lucke zhoršila pleť. Ako zástankyňa prírodných produktov nesiahla po bežných krémov z obchodu a už vôbec ich nechcela používať pre svoje bábätko. Rozhodla sa nadviazať na rodinné tradície a vyrobiť si ich sama. Postupne úspešná osobná spotreba prerástla do malej rodinnej výroby a prívlastok malé začalo byť čoskoro pre rodinný kozmetický biznis značky DULCIA natural pritesný. Produkty zakladateľky tejto slovenskej kozmetickej rodinnej firmy si stále viac získavajú priazeň mnohých slovenských žien i mužov.

Krémy mieša doma ručne a presne podľa rodinných receptúr. Používa bežne dostupné slovenské bylinky. Na začiatku vyrábala krémy len pre svoju rodinu a kamarátky, ale záujem tak vzrástol, že sa v roku 2014 rozhodla založiť skutočnú firmu.

Prírodná kozmetika z rodinnej firmy, Dulcia

Spôsob výroby prirovnáva Lucia k príprave koláča… Ak všetky jeho súčastí sú zdravé a čerstvé, aj výsledok je výborný. Dnes na výrobe produktov spolupracuje spolu s nemeckými laboratóriami. Slovenský pôvod kozmetiky umocňujú i decentné obaly s motívmi slovenskej ľudovej výšivky v tvare srdca alebo kvetu.

Ponuka je naozaj pestrá. Sú v nej produkty pre bábätká, problematickú, zrelú, suchú, mastnú pleť, telová kozmetika, kozmetika pre mužov… Skrátka vyberie si každý.

Inšpiruj sa: Tip na valentínsky darček

Zorientovať sa v záplave kozmetických firiem a výrobkov je naozaj náročné. Aby Lucia pomohla svojim klientkam, začala na svojej stránke viesť online kozmetickú poradňu.

Prírodná kozmetika z rodinnej firmy

Príbeh Lucky je sympatický a ľudský. Rodinná firma jej nielen dala možnosť byť doma s deťmi, ale zároveň jej dovoľuje venovať sa svojej práci, ktorá je pre ňu skôr vášňou, záľubou a poslaním.

Text: Katarína Kováčová
Foto: DULCIA natural