Aj vy obľubujete filmy a seriály? Vytvorte si doma ideálne miesto na sledovanie

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Obľubujete filmy a seriály? Vytvorte si doma ideálne miesto na sledovanie, streamovacie služby televízia

Pandémia nás uzamkla doma a voľnočasovou aktivitou číslo jeden sa pre väčšinu z nás stali streamovacie služby alebo televízia. Ponoriť sa do príbehu, zabudnúť na realitu a aspoň na chvíľu z obrazovky vypnúť negatívne spravodajstvo týchto dní. To je ideálny relax. Sledovať seriály, filmy a dokumenty v tej najlepšej kvalite a s tým najlepším zážitkom si však vyžaduje aj prispôsobenie prostredia.

Prinášame vám niekoľko tipov, aby ste si pri Netflixe dokázali perfektne oddýchnuť. Nie, nemusíte si doma zariadiť doslova domáce kino. Nie vždy sa to dá. Ide to aj jednoduchšie.

Pohodlná sedačka a vankúšiky

Základom je – bez debaty – pohodlné sedenie. Nemôžete v pokoji sledovať film, keď sa krčíte s vykrúteným krkom a v životu nebezpečnej polohe. Ak filmy sledujete v obývačke, je to ideálne, pretože pravdepodobne máte kvalitnú sedačku alebo kreslá. Pohodu môžete doladiť vankúšikmi, ktoré sa dajú poukladať pod ruky, za hlavu alebo akokoľvek to máte radi.

V prípade, že sa na televízor dívate z postele, majú vankúšiky pre vás ešte väčší význam. V tomto prípade by mali splniť svoju úlohu natoľko, aby ste mohli v posteli sedieť pohodlne, rovno a aby vás nič netlačilo.

A čerešničkou na torte isto bude mäkučká deka.

Neprehliadnite:
Domáca pohoda s benefitom. Dajte stopku suchému vzduchu a užívajte si výhody aromaterapie u vás doma!

Dôležité kusy nábytku

Pre pohodlné sledovanie je dôležitá aj správna výška televízora. Nemal by byť príliš nízko a ani príliš vysoko. Ak je televízor na nízkej skrinke alebo naopak umiestnený vysoko na stene, mal by byť čo najväčší, aby ste dokázali vnímať celý obraz očami bez ohýbania krku. Odporučiť by sa dali retro TV stolíky, pretože sú zvyčajne vyššie ako ich moderné trendové alternatívy.

V ideálnom prípade by ste však obrazovku mali mať umiestnenú na úrovni očí, keď sedíte. Preto je dôležité zvoliť aj správne kusy nábytku. Samozrejme, v obývačke to bude zrejme obývacia stena. Využiť však môžete aj voľne stojacu televíznu skrinku v ideálnej výške.

Veľmi dobre však na to poslúžia aj obyčajné komody. Ak si však zariaďujete domáce kino, dbajte na to, aby ste vedľa televízora mali priestor aj na reproduktory. Tie by totiž nemali byť na zemi. Odporúča sa ich umiestnenie zhruba vo výške hlavy sediaceho človeka.

Okrem pohodlných sedačiek by ste mali mať pred sebou aspoň malý konferenčný stolík alebo taburetku, kam si môžete vyložiť nohy. Hovorme si, čo chceme, každý si potrebuje po celom dni dlhého sedenia alebo chodenia vyložiť nohy.

Obľubujete filmy a seriály? Vytvorte si doma ideálne miesto na sledovanie

Zdroj obrázka: {Monkey Business Images} / Shutterstock.com

Ideálne svetlo

Čo je pre niekoho ideálne svetlo, môže byť pre iného príliš veľká tma alebo príliš veľa svetla. Tieto preferencie sú veľmi individuálne, ale vo všeobecnosti sa dá predpokladať, že ľudia najviac preferujú tmu v miestnosti. Nemusí byť však úplná.

Niektoré televízory majú svoje vlastné jemné podsvietenie, ktoré sa dokonca mení podľa aktuálneho diania na obraze. Ak nechcete filmy či seriály sledovať v úplnej tme, môžete využiť známe LED osvetlenie poličiek v okolí televízora, alebo podľa vašej chuti správne umiestniť tlmenú lampu s tienidlom.

Samozrejme, televízor by mal byť umiestnený tak, aby vám doň počas dňa nesvietilo slnko, pretože najmä v letných mesiacoch potom ideálne svetelné podmienky dosiahnete až pomerne neskoro večer. Ak však dokážete dostatočne zastrieť okná, máte vyhraté kedykoľvek.

Obrazy, rolety, koberce

Možno ste to doteraz nevedeli, no obrazy, tapety či dokonca textilné pokrývky stien, podlahy aj okien prispievajú k lepšiemu zvuku pre vás a zároveň k zvukovej izolácii, takže nebude rušiť susedov alebo spolubývajúcich.

Ak nepatríte medzi tých, ktorí obľubujú klasické výtvarné umenie, vyplňte prázdny priestor na stenách svojej obývačky niečím iným. Môžu to byť napr. zaujímavé zarámované plagáty.

V ideálnom prípade by mal byť v celej miestnosti koberec. To však v súčasnosti nie je príliš trendové, a tak sa uspokojíme aspoň s kobercom v strede izby v okolí televízora, resp. reproduktorov.

Ak by ste to chceli dohnať do extrémnej dokonalosti, vymeňte žalúzie na oknách za textilné rolety. Čo vy na to? Prajeme príjemné sledovanie, aby vaše obľúbené seriály a filmy priniesli veľa pozitívnych zážitkov!

Zdroj titulného obrázka: {George Rudy} / Shutterstock.com