Chystáte sa na dovolenku? Toto sú šikovné tipy – ako si na ňu nasporiť


2924   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Chystáte sa na dovolenku? Toto sú šikovné tipy, ako si na ňu nasporiť

Dovolenka môže byť niekedy drahý špás. Oddych a odpočinutie od práce je však pre zdravie človeka dôležité. Preto v tomto prípade nie je správne pozerať iba na to, koľko bude dovolenka stáť. Dovolenka by mala byť vnímaná v prvom rade ako niečo, vďaka čomu človek naruší každodenný stereotyp, môže fyzicky aj psychicky vypnúť a nabrať nové sily. Že sú u vás problémom peniaze? Stačí niekoľko šikovných stratégií a na super dovolenku si bez problémov môžte nasporiť.

Na dovolenku začnite myslieť skôr

A nielen to, začnite si na ňu aj odkladať peniaze. Je to šikovný spôsob, ako si vytvoriť dostatočnú finančnú rezervu a dovolenkové obdobie vás nezastihne nepripraveného. Skúste si začať sporiť tak skoro, ako sa len dá. Ak sa vrátite naprílad z letnej dovolenky, už od jesene môžete odkladať peniaze do fondu vytvoreného práve na budúcoročnú dovolenku. Každý mesiac si z výplaty odložte konkrétnu sumu a na tieto peniaze nesiahajte. Pomôže tiež, ak si vopred stanovíte, akú destináciu by ste chceli v rámci dovolenky navštíviť. Pozrite sa, v akej sume sa pohybuje letenka, ubytovanie a náklady na život v danej krajine. Tomu prispôsobte výšku sumy, na ktorú si budete sporiť.

Neprehliadnite:
Bezpečné cestovanie je priorita EÚ pred letnou sezónou.
Ako naštartovať cestovný ruch na Starom kontinente?

Majte svoj rozpočet pod kontrolou

Povedali ste si po prečítaní prvej rady, že s odkladaním peňazí na budúcoročnú dovolenku to bude u vás problém? Myslíte si, že si nebudete môcť odložiť dostatočnú sumu alebo že vám to z výplaty nevyjde? Ešte pred tým, ako začnete s odkladaním peňazí na letný oddych, by ste si mali urobiť poriadok vo financiách. Bezpodmienečne musíte vedieť a mať prehľad, kam putujú vaše zarobené peniaze. Niekedy stačí pohľad do internet bankingu, z ktorého si za uplynulý mesiac viete pekne odčítať, na čo ste minuli najviac peňazí. Boli to dobre a rozumne investované peniaze? Alebo ste ich minuli na niečo, čo ste vlastne ani veľmi nepotrebovali? Majte svoj rozpočet pod kontrolou, vďaka tomu si uvedomíte, že možno každý mesiac míňate financie na zbytočnosti, pričom ste si ich radšej mohli odložiť. Napríklad na letnú dovolenku.

Chystáte sa na dovolenku? Toto sú šikovné tipy, ako si na ňu nasporiť

Pôžička na dovolenku

Ak všetky doposiaľ spomenuté stratégie nevyjdú, je tu ešte jedno riešenie: môžete si na dovolenku požičať. Pôžička na dovolenku nie je nič výnimočné, ide o bežne dostupnú službu. Ak si zvolíte tento spôsob, dbajte na to, aby ste po dovolenke svoj dlh čím skôr splatili. Pamätajte, že nie je problém si na niečo požičať, dôležité je vedieť dlh splatiť.

Rozumne aj na dovolenke

Správnym hospodárením a predprípravou na náročnejšie finančné operácie, akou kúpa dovolenky určite je, bude nasporenie si dostatočnej sumy na dovolenku jednoduché. Ak ste nemali čas si vopred nasporiť peniaze, situáciu môže vyriešiť pôžička na dovolenku. Aby sa vaša dovolenka naozaj vydarila, na zaslúžený oddych sa pripravte. Spíšte si zoznam, na čo nezabudnúť pred odchodom na dovolenku: pobaliť si všetky veci, mať platné cestovné doklady či zaistiť váš dom či byt. Pamätajte tiež na rozumné hospodárenie aj na dovolenke: nepodľahnite nákupnému ošiaľu, ani nerozhadzujte financie na zbytočné suveníry, na ktoré bude doma len sadať prach.

Zdroj obrázkov: freepik.com