Domáca pohoda s benefitom. Dajte stopku suchému vzduchu a užívajte si výhody aromaterapie u vás doma!


5197   -   5
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Dajte stopku suchému vzduchu u vás doma a užívajte si výhody aromaterapie, Orava HUM42, zvlhcovac vzduchu

Zima je náročným obdobím, keď nášmu telu chýba dostatok živín v strave, ľahšie podľahneme virózam, zvlášť ak máme oslabenú imunitu. Ani premenlivé poveternostné podmienky v exteriéri nášmu telu neprajú. Chladné a mrazivé počasie sa nepriaznivo podpisuje na stave našej pleti, pre nedostatok slnečného žiarenia chýba telu vitamín D. Navyše, medzi štyrmi stenami v našich domovoch, kde počas pandémie trávime najviac času, nás atakuje príliš suchý vzduch. Je dôsledkom dlhodobého vykurovania domácnosti. Počasie v exteriéri nedokážeme zmeniť mávnutím čarovného prútika. Doma si však môžeme vyčarovať optimálnu klímu a pohodu pre zdravie tela aj mysle. Vyskúšajte výhody a benefity aromaterapie.

Zatočí so suchým vzduchom

Nízka vlhkosť vzduchu v interiéri nepriaznivo pôsobí na pokožku aj na sliznice očí a nosohltana. Pleť sa stáva povädnutou, bez lesku. Na suchom podráždenej sliznici nosohltana sa ľahšie usádzajú patogény, dráždi nás na kašeľ, oči sa skôr unavia, sú začervenané, štípu. Okrem pravidelného vetrania interiéru je prospešné zvlhčiť vzduch. Mokré uteráky na horúcich radiátoroch však problém nevyriešia. Elegantným – a v 21. storočí aj šik smart – riešením je využite modernej technológie v náš prospech. Pustime k slovu ultrazvukové zvlhčovače vzduchu.

Neprehliadnite:
Potrebujete mať expresne čisto kedykoľvek doma aj v aute? Mini vysávač Orava Acuvac je výborný pomocník a vždy poruke!

Stačí do nich naliať vodu, zapojiť do elektrickej siete a po chvíľke sa hneď dýcha ľahšie! Jemné ultrazvukové vlnenie zvlhčovača rozbíja molekuly vody na mikročiastočky, ktoré sa vo forme ľahkej studenej pary rovnomerne rozptýlia cez otáčajúce sa výpustné hrdlo zvlhčovača a príjemne zvlhčia vzduch v celej miestnosti. Jednoducho sa ovládajú a ľahko si na nich nastavíte a regulujete intenzitu produkcie studenej vodnej pary podľa aktuálnej potreby. Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu môžu pracovať samostatne s čistou, ideálne destilovanou vodou. Ak však do vody pridáte pár kvapiek esenciálneho oleja, funkcie zvlhčovača vzduchu sa rozšíria a výborne vám poslúžia aj ako aromadifuzér.

Dajte stopku suchému vzduchu u vás doma a užívajte si výhody aromaterapie, Orava HUM42, zvlhcovac vzduchu, farbebna skala

Kvapka éterického oleja, aby váš domov krásne voňal a myseľ aj telo zrelaxovali

Liečivé účinky byliniek pozná ľudstvo už tisíce rokov. Aromaterapiu využívali už starí Egypťania, Indovia, tešila sa obľube aj v starovekom Grécku a Ríme. Spolu s ajurvédou medicínou je aromaterapia jedným z pilierov alternatívneho liečiteľstva. Otcom modernej aromaterapie sa stal v dvadsiatych rokoch 20. storočia francúzsky chemik René-Maurice Gattefossé, ktorý na vlastnej koži vyskúšal, aké silné liečiace účinky môže mať aplikácia esenciálneho levanduľového oleja na popáleniny. Rany sa mu rýchlo zahojili, dokonca bez jaziev.

Aromaterapia využíva 100 % prírodné výťažky z liečivých rastlín, tzv. esenciálne/éterické oleje, ktoré sa vyrábajú lisovaním, destiláciou alebo varením častí rastlín ako kvet, stonka, koreň, semená, kôra či plody. Nechá ich pôsobiť na ľudské telo formou vdychovania/inhalácie, masáže či vodného kúpeľa, aby z nich malo telo maximálny úžitok. Éterické oleje tak dokážu pôsobiť terapeuticky na telo aj myseľ. Maximálny odporúčaný čas aromaterapie a na inhaláciu esenciálnych olejov z aróma difuzéra na jedno sedenie je 60 minút.

Aký éterický olej na čo poslúži?

Pre lepší spánok, uvoľnenie po náročnom dni: levanduľa, medovka, ylang-ylang
Na povzbudenie k výkonu, prílev energie: grep, jalovec, mäta
Pre lepšie dýchanie, na boj s nádchou, virózami: eukalyptus, čajovníkový olej, citrón
Pri bolestiach hlavy: bazalka, borievka
Na odbúranie stresu: pomaranč
Na zvýšenie sexuálneho apetítu: santalové drievko, ruža, škorica

Dajte stopku suchému vzduchu u vás doma a užívajte si výhody aromaterapie, Orava HUM42, zvlhcovac vzduchu, doma

Na zvlčenie vzduchu a aromaterapiu použite štýlový ultrazvukový zvlhčovač Orava HUM-42 s otočným hrdlom pre rovnomernú distribúciu studenej pary do celej miestnosti. Má veľkoryso dimenzovanú nádobu na vodu s objemom až 4 litre, takže bez potreby dolievania funguje podľa nastavenia intenzity výkonu od 14 až do 35 hodín. Keď sa voda vo zvlhčovači minie, zariadenie sa automaticky vypne. Nespornou prednosťou Orava HUM-42 je, že sa voda ani esenciálne oleje v nej pri zvlhčovaní vzduchu neohrievajú ako pri klasickej vonnej lampe, vďaka čomu si éterické oleje uchovávajú svoju originálnu vôňu a liečivé účinky aromaterapie.

Pre potešenie zmyslov

Intuitívne sa ovláda, jednoduchým stlačením tlačidla umožňuje zvyšovať a znižovať intenzitu stúpajúcej vodnej hmly. Hoci je samotný zvlhčovač biely, vďaka zabudovanému LED svetlu krásne svieti až 7 farbami. Tie sa menia v plynulom prechode, takže vychutnať si môžete všetky. Tú najpríjemnejšiu si ľahko predvolíte stlačením ikonky priamo na zvlhčovači. Orava HUM-42 tak vôňou, farbami a príjemne zvlhčeným vzduchom u vás doma vyčaruje dokonalú wellness atmosféru a vytvorí optimálne podmienky pre zdravší domov. Bez problémov môže byť váš za 39,90 €.

Súťaž s Oravou

Zapojte sa do súťaže o ultrazvukový zvlhčovač Orava HUM-42. Stačí, ak odpoviete správne na jednoduchú súťažnú otázku!
 
Súťažná otázka: Aký dlhý je maximálny čas na domácu aromaterapiu a inhaláciu vonných olejov na jedno sedenie?
a)  20 minút
b)  40 minút
c)  60 minút
 
Súťaž bude vyhodnotená dňa 14. 2. 2021
 

 

Viac informácií o šikovných pomocníkoch do domácnosti nájdete na:
www.orava.eu