Jedine S LÁSKOU SA TO DÁ – online koncert najkrajších muzikálových melódií z Divadla Nová scéna


2711   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
S LÁSKOU SA TO DÁ online koncert najkrajších muzikálových melódií z repertoáru Divadla Nová scéna

Divadlo Nová scéna v Bratislave v priebehu marca poteší fanúšikov muzikálových melódií viacerými online koncertmi. Ako prvý uvedie – na portáli ministerstva kultúry navstevnik.online – v pondelok 8. marca o 20.00 hod. záznam koncertu S LÁSKOU SA TO DÁ.
Moderátormi koncertu sú Patrik Vyskočil a Dávid Hartl, účinkujú hostia Titusz Tóbisz, Ján Slezák, Natália Kóšová a sólisti divadla Miroslava Gális Partlová, Dárius Koči, Miroslava Drínová, Peter Makranský, Lukáš Pišta, Lenka Machciníková a ďalší.

S LÁSKOU SA TO DÁ online koncert najkrajších muzikálových mel - muzikál Turandot - M.Drínová, P.Plevčík, L.Machciníková, P.Makranský

Pod koncert (Divadlo Nová scéna ho uviedlo ako posledný program v roku 2020 pred divákmi 18. decembra 2020) sa autorsky podpísali Dávid Hartl a Patrik Vyskočil. Scenárista i moderátor Dávid Hartl sa teší, že si záznam koncertu bude môcť pozrieť celé Slovensko: „Rok 2020 nebol ľahký pre nikoho. Kultúra a divadlo sa nedostali ku svojim divákom tak, ako by sme si to priali, a práve týmto koncertom chceme splatiť umelecký dlh voči nim. Je skvelé, že koncert, ktorý – z dôvodov všetkým známym – videlo iba dopoly naplnené hľadisko Divadla Nová scéna, bude mať možnosť vidieť každý, kto bude chcieť.“

Neprehliadnite:
Kultúra búra bariéry a pomáha prekonávať nevšímavosť a apatiu. Cestu pochopenia našli v Hlohovci

Vybrali sme tie najkrajšie skladby z muzikálov v repertoári Novej scény. Spomeniem legendárneho Cyrana z predmestia so skvelým Jankom Slezákom v titulnej postave, úryvky z muzikálových noviniek Voda (a krv) nad vodou a Turandot, ktoré mali zatiaľ iba niekoľko repríz. Odznejú aj ukážky z kultových Bedárov v podaní predstaviteľa titulnej postavy Jeana Valjeana sólistu Košickej opery Titusza Tóbisza či skladby z muzikálu IAGO z pera popovej legendy Janka Ledeckého. Nádherne ich interpretujú Mirka Gális Partlová a Lukáš Pišta,” dopĺňa ho režisér koncertu a spolumoderátor Patrik Vyskočil.

Keďže láska je ústrednou témou mnohých muzikálov, bude leitmotívom koncertu. Odráža to aj jeho názov S láskou sa to dá. Diváci sa okrem piesní môžu tešiť aj na vtipné rozhovory moderátorov s účinkujúcimi sólistami. Zážitok z koncertu umocní 20-členný orchester pod vedením dirigenta Ľubomíra Dolného a tanečná skupina.

MALÁ NOČNÁ HUDBA No.2, Mirka Gális Partlová, Divadlo Nová scéna

Ako druhý koncert uvedie Divadlo Nová scéna 17. marca o 20.00 hod.na portáli navstevnik.online záznam koncertu MALÁ NOČNÁ HUDBA No.2.  Ide o koncert zo série komorných koncertov, ktoré sú venované vždy jednému sólistovi divadla a jeho hosťom. Na koncerte odznejú najobľúbenejšie skladby Mirky Gális Partlovej rôznych žánrov – pop, muzikál, šansón, klasika. Mirkiným hosťom bude jej dlhoročný obľúbený herecký kolega, priateľ a výnimočný muzikálový herec Ján Slezák.

MALÁ NOČNÁ HUDBA No.3, Michal Candrák a jeho hostia, Divadlo Nová scéna

Tretím koncertom bude profilový koncert najmladšieho sólistu Divadla Nová scéna Michala Candráka a jeho hostí. Spomeňme známeho televízneho moderátora Viktora Vinczeho, Vladislava Plevčíka, Michaelu Trokanovú a Jána Cibulu, ktorí účinkujú v rôznych umeleckých projektoch. Pod názvom MALÁ NOČNÁ HUDBA No.3 ho Divadlo Nová scéna na navstevnik.online uvedie 25. marca o 20.00 hod.
Komorné koncerty sprevádza vždy živá kapela, moderujú Dávid Hartl a Patrik Vyskočil a sú vtipným, neformálnym stretnutím, plným prekvapení.

Foto: Divadlo Nová scéna v Bratislave
Viac na: navstevnik.online