The Bodyguard – strhujúci muzikál s hitmi Whitney Houston na pódiu bratislavského Divadla Nová scéna


3873   -   4
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
The Bodyguard

The Bodyguard je strhujúci súčasný muzikál s hitmi fenomenálnej Whitney Houston v slovenskej, dokonca stredoeurópskej premiére, v Divadle Nová scéna. Muzikál je divadelnou adaptáciou filmu, ktorý pozná vari každý milovník hudby. V roku 1992 sa Osobný strážca stal okamžite celosvetovým hitom. A je ním dodnes…

Film má na konte dve nominácie na Cenu Akadémie (Oscar) v kategórii najlepšia filmová pieseň. Oficiálny soundtrack k filmu bol neuveriteľných 17 rokov na prvom mieste v rebríčku najpredávanejších filmových soundtrackov.

The Bodyguard, Nová scéna, lexikon.sk

Vedeli ste, že…

Divadlo Nová scéna je už viac ako 70 rokov súčasťou profesionálneho divadelného umenia na Slovensku. Za desaťročia svojej existencie uviedlo stovky úspešných inscenácií operiet, muzikálov, činohier i detských predstavení, ktoré videli desaťtisíce divákov. Na jeho doskách stáli veľké hviezdy slovenského hudobného divadla. Dirigentskú paličku držali v rukách vynikajúci dirigenti. Legendárni režiséri, renomovaní scénickí a kostýmoví výtvarníci, ako aj choreografi zanechali po sebe nezabudnuteľné tituly, ktoré už mnohokrát ocenili aj diváci v zahraničí.

The Bodyguard, Nová scény

Súčasnosť i budúcnosť

V súčasnosti Divadlo Nová scéna vytvára podmienky pre vznik a realizáciu pôvodných slovenských muzikálov. S úspechom však uvádza i svetoznáme muzikálové skvosty. Po dlhom čase vrátilo divákovi na scénu operetu. Oslovuje mladého diváka v rámci línie Mladá Nová scéna, najmenší divák si zas zamiluje hudobné rozprávky, ale aj rodinné muzikály. Divadlo Nová scéna spolupracuje s množstvom špičkových domácich aj zahraničných súčasných tvorcov. Prevažne mladý dynamický herecký tím spolu s bardmi nášho divadla vysoko profesionálne zvládajú náročné muzikálové, ale i činoherné party. Skvelé herecké, spevácke i tanečné výkony sólistov ako aj tanečno-speváckeho zboru sú vizuálne podporené nápaditými scénami a efektnými kostýmami. Návrat k živému orchestru pridáva predstaveniam neopakovateľný, autentický zážitok. Predstavenia Divadla Nová scéna sú vďaka tomu zárukou tej najvyššej kvality a mimoriadneho zážitku.

The Bodyguard, Nová scéna

Neprehliadnite:

Bedári, Divadlo Nová scéna, lexikon.sk

Divadlo Nová scéna víta svojich divákov obnoveným svetovým výpravným muzikálom Bedári

Svetová premiéra

Svetová premiéra muzikálu sa konala v Londýne v roku 2012 a libreto napísal Alexander Dinelaris podľa rovnomenného filmu scenáristu Lawrencea Kasdana. Žiarivá a talentovaná spevácka hviezda a v neposlednom rade matka (Rachel Marronová), je zastrašovaná tajomným fanúšikom. Jej manažér zverí riešenie tohto problému Frankovi Farmerovi, charizmatickému profesionálnemu bodyguardovi.

Slovenská premiéra

Nepremeškajte obľúbený príbeh so súčasnými inscenačnými postupmi. The Bodyguard je príbeh plný citov, vášne, napätia, humoru a samozrejme dominantných, podmaňujúcich skladieb Whitney Houston v sprievode 12-člennej kapely s vynikajúcimi textami Martina Sarvaša.

Premiéry: 5. a 6. mája 2022
Foto: Zdenko Hanout
Viac na: www.novascena.sk