Bratislavu môžeme spoznávať online z domova. Pridajte sa aj vy k Turistom vo vlastnom meste!


6281   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Turistický ruch navonok prestal existovať a kultúrne inštitúcie sú pre verejnosť zatvorené, no nevzdávajú sa. Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Bratislava Tourist Board (BTB) reaguje na dlhý pobyt našich ľudí v domácej izolácii z dôvodu koronavírusu a vytvorilo na www.visitbratislava.com/somdoma sériu moderovaných online prehliadok. Predstavia pamiatky a atrakcie Bratislavy v rámci projektu Turistom vo vlastnom meste. Na postupne zverejňovaných prehliadkach sa diváci – online návštevníci Bratislavy dozvedia nielen rôzne zaujímavosti, vtipné fakty a legendy, no uvidia aj miesta, kde sa návštevník bežne nedostane.

Online prehliadky v rámci projektu Turistom vo vlastnom meste Bratislava-Stará-tržnica-Bratislava

V čase krízy a karanténnych opatrení v súvislosti s koronavírusom COVID-19 sa OOCR BTB rozhodla podporiť miesta, ktoré prišli o všetkých návštevníkov a musia byť teraz zatvorené. Zároveň ide o podporu cestovného ruchu domácimi obyvateľmi po kríze.

„Ideou celého projektu je ukázať Bratislavčanom, ale aj všetkým Slovákom, turisticky navštevované miesta, ktoré však – možno ani sami ešte vôbec alebo už dlhšie – nenavštívili. Našim záujmom je ich podporiť a prezentovať v tomto ťažkom čase, ktorý zasiahol najmä odvetvie cestovného ruchu. Rozhodli sme sa preto nakrútiť 15 vizuálne zaujímavých online prehliadok s moderátorkou, ktorá predstaví bližšie napríklad Bratislavský hrad, Primaciálny palác, ale aj Národný salón vín, či pamiatky modernej architektúry a ďalšie miesta,“ uviedla Alžbeta Melicharová, predsedníčka predstavenstva BTB.

Neprehliadnite:
Slovenská “náhradná” galéria prináša online výstavu v Schaubmarovom mlyne

Prehliadky budú zverejňované každé 3 dni na stránke visitbratislava.com/somdoma a na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a YouTube. Prvú online prehliadku nájdete na https://youtu.be/paqSHCpcyjw. Prehliadky moderuje Michaela „Kicka“ Kicková, známa z komerčného rádia. Online prehliadky sú vytvorené tak, aby boli zaujímavé aj pre mladšie publikum. O informácie sa postarali profesionálni bratislavskí sprievodcovia, ktorí sa usilovali obsah každej časti zhrnúť do 3 – 5 minút.

Okrem projektu Turistom vo vlastnom meste je na webe BTB zverejnený aj priebežne aktualizovaný zoznam mnohých bratislavských inštitúcií ako múzeá, galérie, divadlá, reštaurácie i e-shopy lokálnych dizajnérov, ktoré ihneď zareagovali na situáciu a vytvárajú online obsah, livestreamy, poskytujú okienkový predaj alebo donášku. Stránka www.visitbratislava.com/somdoma dokonca ponúka virtuálne prehliadky a online kamery mesta, či výuku cudzích jazykov, dokonca aj nášho materského slovenského.

Gasalkovicov palac, Bratislava

Pre OOCR BTB nejde o ojedinelú aktivitu. Už niekoľko rokov sa venuje aj video tvorbe, ktorú využíva na prezentáciu Bratislavy a jej regiónu doma a v zahraničí. Okrem mesta prezentuje aj svoju turistickú kartu Bratislava CARD City & Region, svojich členov, rôzne podujatia a produkty cestovného ruchu. Aktuálne natáčanie však bolo špecifické vzhľadom na prebiehajúcu karanténu, ktorá zmenšila tím na 3 ľudí a v obmedzenom režime to stihla za pár dni natáčania.

Ďakujeme kolegom zo všetkých participujúcich inštitúcií, ktorí nám vznik krátkych online video-prehliadok umožnili. Táto aktivita podporuje a je súčasťou iniciatívy mesta Bratislava Zvládneme to a #somdoma. Projekt Turistom vo vlastnom meste je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Turistom vo vlastnom meste

 

 

 

www.visitbratislava.com