V Prievidzi vymysleli netradičný predaj. Kto by nechcel rúško z rúškomatu?


6907   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Reklamy

Nosiť rúško na verejnosti z dôvodu pandémie koronavírusu je už niekoľko dní povinnosťou pre každého. Nie každý sa však k tomuto nedostatkovému tovaru vie dostať, alebo si ho ušiť. V Prievidzi sa dajú kúpiť rúška nonstop. Na Hornej Nitre majú prvý rúškomat.

V Prievidzi už dávnejšie prišli miestne dobrovoľníčky s iniciatívou Uši rúško susedovi. Ďalším krokom pri tejto činnosti v prospech spoluobyvateľov bolo zriadenie rúškomatu. Nejde o nič zložité, len o doplnenie sortimentu týmito pomôckami v obyčajnom predajnom automate. Na tento nápad prišla pani Viera Ďurčeková. S ďalšími dobrovoľníčkami už poskytli tieto potrebné pomôcky pre celé svoje okolie. A dopĺňať rúškomat stále neprestávajú.

V Prievidzi vymysleli využitie bežného automatu na rúškomat

Prvý rúškomat vznikol v mestskej časti Necpaly z iniciatívy dobrovoľníčok a miestneho podnikateľa. Rúška si v automate môže kúpiť nonstop ktokoľvek.Cenovo sú dostupné pre každého za 2 €. Dobrovoľníčky naďalej šijú a šijú a podľa potreby nimi plnia automat priebežne.

Neprehliadnite:
Pamiatky a dominanty Trenčianskeho kraja zatiaľ zívajú prázdnotou

Doposiaľ rúška zhotovovali väčšinou z vlastných textílií, teraz si môžu zo získaných peňazí a z ich predaja kúpiť ďalší nový materiál. Sú odhodlané šiť túto cennú ochrannú pomôcku dovtedy, kým bude o ňu záujem, kým ju nebude mať každý obyvateľ Prievidze. Zatiaľ je veľký záujem a nestíhajú šiť a plniť automat. Automat je nastavený na sto kusov. Tie sa však minú za pár hodín…

V Prievidzi vymysleli využitie bežného automatu na rúškomat

Výhodou automatu je, že sa v ňom dajú bezkontaktne – teda bez ohrozenia a šírenia nákazy – kúpiť nielen rúška, ale aj dezinfekčné gély a pod. Dobrovoľníci sa chystajú v Prievidzi zriadiť aj ďalšie automaty. Iste by potešilo nielen ich, keby tento ľahko uskutočniteľný nápad inšpiroval aj iné mestá.

www.prievidza.sk