Dovolenka v Trenčianskom kraji? Námetov a dobrých tipov je niekoľko; napríklad aj na dvoch kolesách!


3651   -   2
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
trenčín región, Čachtický hrad

Aj vy ste a rozhodli dovolenkovať v Trenčianskom kraji? Dobrá voľba! Letné mesiace každoročne patria k obdobiu, keď si s rodinou či priateľmi doprajeme oddych, relax a aktivity v spojení so spoznávaním doposiaľ často nepoznaných krás okolia. Doprajte odpočinok aj svojmu autu a vyberte sa na dobrodružstvo s dvojkolesovým spoločníkom! Práve Trenčiansky kraj totiž oplýva mnohými cyklotrasami, ktoré rozhodne treba vyskúšať. A nielen to! Oplatí sa každú chvíľku zastaviť sa a precítiť okamih chvíle, pokochať sa prírodou, históriou a vychutnať si slnko nad hlavou a jemný vietor vo vlasoch. Naše odporúčanie – 3 vytipované cyklotrasy. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek, určite ľutovať nebudete.

Nová cyklotrasa spája šport aj oddych

Na samom začiatku prázdnin bol slávnostne otvorený najdlhší úsek Vážskej cyklomagistrály presahujúci 20 km, spájajúci Nové Mesto nad Váhom s Trenčínom. Cyklotrasa sa napojila na už existujúci úsek medzi Hornou Stredou a Novým Mestom nad Váhom. Cyklisti tak môžu prejsť ekologickým spôsobom od hranice s Trnavským krajom až do Trenčína. Trasa je vhodná pre všetkých nadšencov dvojkolesového „kamoša“, pre veľkých i tých menších. Okrem príjemnej vychádzky vás totiž môže zlákať hneď niekoľko zastávok, nad ktorými netreba dlho rozmýšľať.

Trenčín Región cykloturistika, dovolenka, lexikon

Po Trenčianskom kraji na dvoch kolesách

Neprehliadnite:
Cyklotrasy, ktoré sa oplatí vyskúšať v Slovenskom raji

Zelená Voda obľúbený evergreen

Rekreačné stredisko Zelená Voda je výbornou voľbou pre letnú dovolenku na Slovensku. Nachádza sa len 2 km od Nového Mesta nad Váhom a poskytuje mnoho voľnočasových aktivít a oddychu. Vyskúšať môžete napríklad paddle boardy, prenajať si elektrobicykle, zahrať si plážový volejbal, vydať sa na turistiku a mnoho ďalšieho. V blízkosti strediska sa nachádza niekoľko hradov – Trenčiansky, Beckov a Čachtice. Návštevu všetkých troch zvládnete aj za jeden deň alebo si ich môžete rozdeliť. Je len na vás či preferujete intenzívne spoznávanie, alebo uprednostňujete spoznávanie spolu s oddychom a relaxom. Tak či onak, z prejazdu touto cyklotrasou si môžete urobiť hneď niekoľkodňový výlet a zažiť všetko to, na čo máte práve náladu.

Trenčín Región Beckovský hrad, lexikon, cestovanie

Beckovský hrad v centre záujmu

Cyklotrasa Trenčín – Nemšová Brumov

Druhá najčerstvejšia cyklotrasa, ktorá sa teší veľkej obľube, bola oficiálne otvorená v lete 2020. Na dvoch kolesách sa dostanete od Trenčianskeho hradu cez starý železničný most, Nemšovú do Horného Sŕnia a odtiaľ až do Brumova. Po ceste sa nachádza niekoľko zastávok, pri ktorých stojí za to zliezť zo sedla. Skalka najstaršie pútnické miesto na Slovensku – láka svojou pulzujúcou energiou k objavovaniu daného miesta. Otvorte bránu a vstúpte do histórie, ktorá je obklopená prírodou, nádhernými výhľadmi a pokojom so silným duchovným rozmerom.

Trenčiansky kraj, Skalka, pútnické miesto, lexikon

Skalka pri Trenčíne – príťažlivý cieľ pútnikov i turistov

Ďalšou zastávkou na území Trenčianskeho kraja je Nemšová a priam legendárny 250-ročný Králikov mlyn. Zvedavci budú prekvapení unikátnym technickým zariadením. Dvere mlyna sú otvorené vždy vo štvrtok a v sobotu.

Králikov Mlyn Trenčín Región

Králikov mlyn s unikátnym technickým zariadením

Dĺžka cyklotrasy presahuje 30 km a jej súčasťou sú aj cyklostojany so základným servisným vybavením či informačné tabule. Trasa je nenáročná a vhodná aj pre rodiny s deťmi. Prejsť ju môžete na cestnom i trekingovom bicykli.

Od Trenčína až na Považský Inovec

Takmer 70 km cyklotrasa s prevýšením skoro 2000 m, krásnymi výhľadmi, trailovými pasážami a technickými úsekmi sa radí k tým najkrajším, po ktorých si môžete aktuálne zajazdiť. Zavedie vás od unikátneho lesoparku Brezina zo stredu mesta Trenčín cez Soblahov, Mníchovu Lehotu a Chatu pod Inovcom až k rozhľadni na Inovci. Pokračovať budete po hrebeni značenými cestičkami po sedlo Havran. Trasu odporúčame predovšetkým skúseným MTB bikerom, ktorí sú v každom teréne ako doma.

Nezabudnuteľné leto môžete zažiť aj vďaka dvom kolesám s dvomi dušami v jedinečnom Trenčianskom kraji. Stačí sa rozhodnúť a na cesty konečne vyraziť. Dovolenka v Trenčianskom kraji vás určite nesklame.

Foto: Jakub Luliak, Stanislav Hladký a archív KOCR Trenčín Región
Viac na: www.trencinregion.sk

TSK logo TN region-Good Idea

 

 

 

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.