Cyklotrasy, ktoré sa oplatí vyskúšať v Slovenskom raji

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Cyklotrasy, Slovenský Raj

Slovenský raj je nádherná slovenská dovolenková destinácia, v ktorej môžete zažiť nespočetné množstvo zážitkov s celou rodinou. Kým pre Slovenský raj sú typické tiesňavy, rebríky a náročné úseky vhodné na pešiu turistiku, na svoje si tu prídu aj cyklisti, ktorí si obľúbia cyklotrasy.

Vydať sa s bicyklom do Slovenského raja môže byť skvelý nápad. Ideálne je zarezervovať si ubytovanie v jednej z mnohých chát a stráviť tu niekoľko dní. Slovenský raj ponúka veľa rôznych možností turistického, ale aj kultúrneho vyžitia v neďalekej Spišskej Novej Vsi. Možno bude najlepšie, ak pešiu turistiku v Národnom parku Slovenský raj skombinujete s cykloturistikou, prostredníctvom ktorej detailnejšie spoznáte všetky krásy nášho raja. Ak nemáte horské bicykle, ktoré sú na trasy najvhodnejšie, môžete si ich požičať aj priamo na mieste, v niektorej z mnohých požičovní. A teraz zásadná otázka – ktoré cyklotrasy sa oplatí vyskúšať?

Trasa pre celú rodinu

Bicyklom Slovenský Raj, Cingov, Lexikon, Slovenko, cykloturistika,

Začneme jednou z najľahších, no zároveň najkrajších cyklotrás. Tá začína v Spišskej Novej Vsi, kde zároveň aj končí. Prejdete tak pekný okruh, ktorý vedie cez Čingov a Smižiansku Mašu. Celá trasa má okolo 20 kilometrov a vedie takmer výlučne mimo cestnej premávky, je tak bezpečná a vhodná pre celú rodinu. Na viacerých miestach trasy si môžete vychutnať nádherné výhľady na panorámu Spišskej Novej Vsi, jej okolia a nádhernej prírody.

Neprehliadnite:
Aplikácie, ktoré pomôžu cyklistom

Cyklotrasy pre náročnejších cyklistov

Praví milovníci cyklistiky si na svoje prídu na 83 kilometrovom okruhu okolo Slovenského raja, počas ktorého zavítajú do najkrajších kútov Národného parku. Trasa opäť začína v Spišskej Novej Vsi, pokračuje do Hrabušíc, Dobšinskej Maše, cez Mlynky do Ferčekoviec, a do Vyšného Hámra. Nekonečné zážitky sú zaručené!

Cyklotrasy, Slovenský raj, Lexikon, turistika, cestovanie, Slovensko, kultúra

V srdci Slovenského raja

Ako tretí nápad a výborný tip na cyklovýlet sme z mnohých možností vybrali trasu vedúcu priamo srdcom Národného parku. Začína v Hrabušiciach, pokračuje popri Podlesku, cez roklinu Sokol, sedlo Kopanec, až do Krivian. Táto trasa je dlhá 22 kilometrov a opäť si ju vychutnajú aj menej skúsení cyklisti.

Cyklotrasy, Slovenský Raj

Slovenský raj je obľúbený turistický cieľ, ktorý myslí aj na kompenzáciu za náročnosť úsekov. Zaslúžené osvieženie nájdete v niektorom z mnohých bufetov či miestnych krčiem. No povedzte, čo bráni objavovať letné krásy a cyklotrasy Slovenského raja na dvoch kolesách už hneď od zajtrajšieho dňa!


Dominik Parajka