Lacno cestovať sa dá. Čakajú vás jesenné dobrodružstvá a vzrušujúce aktivity bez premrštenej ceny


472   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
lacné cestovanie

Kto by nechcel lacno cestovať? V živote nám robí potešenie veľa vecí, no jedine zážitky prinášajú trvalé emócie. Spomienky a jedinečné emócie sa spájajú s cestovaním. Dobrodružné cesty alebo cesty, ktoré sú skôr oddychové nemusia byť vôbec finančne náročné. Vzrušujúce aktivity dokážete zrealizovať aj bez premrštenej ceny. My vám poradíme, ako a kam sa dá lacno cestovať.

Aké sú zásady lacného cestovania?

Lacné cestovanie bez premrštených cien za letenky alebo za ubytovanie nemusí znamenať, že sa vzdáte komfortu. Niekedy je lacné cestovanie dokonca lepšie, zábavnejšie a pestrejšie ako predražené organizované cesty s agentúrami a cestovnými kanceláriami. Držte sa nasledujúcich pravidiel:

  • Predpokladom úspešného výletu je perfektné plánovanie a hlavne lacné letenky. Letenky za skvelé ceny nájdete cez vyhľadávacie portály akým je eSky.sk.
  • Druhým pravidlom lacného cestovania je balenie sa naľahko. Letenky vás síce môžu vyjsť lacno, ale batožina dvakrát toľko ako cena letenky. Preto cestujte len s príručnou batožinou.
  • Sústreďte sa na krajiny, ktoré sa nachádzajú bližšie k Slovensku.
  • Kupujte balíčky služieb ako je predĺžený víkend s letenkou a ubytovaním v cene.
  • Na prepravu v destinácii využívajte alternatívne spôsoby dopravy, napríklad bicykle či kolobežky. Možnosťou je prenájom auta spolu s kúpou letenky, ktorý vyjde lacnejšie.
  • Pri poznávacích zájazdoch si kúpte city pass, ktorý zahŕňa vstup do viacerých múzeí a pamiatok.

lacné cestovanie

Na čo pri lacnom cestovaní nezabudnúť?

Užívať si cestovanie a nové dobrodružstvá bez starostí vám umožní cestovné poistenie. Na pohľad maličkosť, na ktorú často cestovatelia zabúdajú, sa môže stať zásadným faktorom pri nečakaných situáciách. Aby ste na poistenie nezabudli, uzavrite si ho pri kúpe letenky na eSky.sk.
Pred vycestovaním skontrolujte pravidlá krajiny, do ktorej sa chystáte letieť. Vaše putovanie môže skončiť na letisku, ak vypršala platnosť cestovných dokladov. Niektoré krajiny vyžadujú, aby bola platnosť cestovného dokladu dlhšia ako 6 mesiacov. Pobyt v exotických krajinách je bezpečnejší so všetkými očkovaniami.
Šťastie prajem pripraveným. Overte si základné informácie o krajine – ceny potravín, možnosti prepravy, zvyklosti domácich a špecifiká pri komunikácii. Na škodu nie je si pripraviť itinerár toho, čo chcete počas výletu vidieť a zažiť.

Neprehliadnite:

Azorské ostrovy
Azorské ostrovy – ďalší cieľ Záhoráka na cestách po okolitom svete.
Na takéto zážitky sa nezabúda!

Kam cestovať lacno a užiť si nočný život i históriu?

Letieť lacno je možné zo všetkých letísk v okolí Slovenska. Najviac vyhľadávané sú však letenky Bratislava a Viedeň do európskych veľkomiest. Naše tipy budú smerovať na dve skupiny ľudí – na bažiacich po nočnom živote a na priaznivcov histórie.

Nekonečné noci plné zábavy

Podľa blogov cestovateľov patrí medzi najlepšie destinácie so vzrušujúcim nočným životom holandský Amsterdam. Toto mesto je známe voľnomyšlienkarstvom a podnikmi, ktoré hrajú skvelú klubovú hudbu. Priam na skok máte divoký nočný život v Budapešti. Do tohto mesta si zájdite zatancovať hlavne v lete, keď sa párty konajú pri bazénoch v miestnych podnikoch. Kto má rád pouličnú zábavu, ten by si mal zaletieť do poľského Krakova, kde sa tancuje v uliciach s pohárikom v ruke až do rána. Za pozornosť stoja aj berlínske kluby, ktoré sú umiestnené v priemyselných oblastiach v obrovských hangároch.

lacné cestovanie

 

Za dychom histórie

Európa má bohatú históriu a zachované pamiatky. Takmer v každej krajine nájdete historické centrum plné architektonických skvostov. Ako prvé mesto musíme spomenúť Prahu. Vďaka krátkemu letu môžete raňajkovať doma a obedovať s výhľadom na Vltavu. Po obede vyšliapať na Pražský hrad alebo sa poprechádzať po Karlovom moste. Pre zamilované páry, ktoré milujú prechádzky v starých uličkách, je ako stvorený Paríž. Prechádzka popri Seine, pohľad na Sacré-Cœur a Eiffelovu vežu sú nezabudnuteľné. Aj severná časť Európy je nádherná. Jeden víkend v Kodani s pohľadom na farbené domy v prístave Nyhavn vás o tom presvedčia. (WP)

Foto: pixabay