VEĽTRH NÁBYTOK A BÝVANIE

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
VEĽTRH NÁBYTOK A BÝVANIE, Nitra

Národné výstavisko Agrokomplex v Nitre po tieto dni 5. – 10. 3. 2019 opäť ožije tradičnou prehliadkou súčasného bývania, zariaďovania domov a bytov a noviniek v tejto oblasti.

29. ročník medzinárodného veľtrhu Nábytok a Bývanie sa bude niesť v znamení vplyvu životného prostredia na súčasné bývanie. Návštevníkom priblíži najmä úroveň súčasného dizajnu, konštrukcie a výroby nábytku na Slovensku, v Českej republike, Poľsku, Taliansku a ďalších krajinách EÚ. Súčasťou veľtrhu je aj 22. ročník výstavy Fórum dizajnu a 4. ročník výstavy Moderné drevodomy. Samostatný pavilón vytvorí Zväz spracovateľov dreva SR pre prezentáciu svojich členských spoločností.

VEĽTRH NÁBYTOK A BÝVANIE, Nitra

Z hľadiska skladby sortimentu bude mať na výstave najväčšie zastúpenie nábytok do obývacích izieb, sedací, kuchynský a predsieňový nábytok ako aj štýlový nábytok. Nebude chýbať ani kancelársky nábytok, čalúnený nábytok, spálňový a kuchynský nábytok, zariadenie do spoločenských a rekreačných priestorov. Požiadavky narastajú aj na nábytok do zimných záhrad, na terasy, k bazénom, do cvičební a do sáun. Tejto kategórii nábytku bude venovaný samostatný priestor.

Veľtrh Nábytok a Bývanie aj výstava Fórum dizajnu neustále menia spoločenské trendy, stanoviská dizajnérov a výrobcov nábytku. Čo sa v konkrétnej dobe javilo ako nemenné a in, je dnes nemilosrdne mimo trendov. Nové trendy a premeny životného štýlu a životných priorít sa odzrkadľujú aj v premenách nábytku, vybavenia domácnosti, otvorenia a prepojenia bytu s exteriérom, využitia výpočtovej techniky k riadeniu chodu domácností a stráženiu obydlí, v novej audiovizuálnej technike. Z materiálov sú preferované najmä prírodné a ekologické riešenia. Interiéry sú prepojené s exteriérmi, a to nielen veľkými francúzskymi oknami, ale aj sedacím a stolovým nábytkom použiteľným tak vo vnútri bytu, v zimnej záhrade, na terase i v samotnej záhrade.

VEĽTRH NÁBYTOK A BÝVANIE, Nitra

Novými trendmi v nábytkárstve sa budú zaoberať aj dva odborné semináre organizované nielen pre odbornú verejnosť, ale aj pre bežných návštevníkov výstaviska.

Usporiadateľmi výstavy Fórum dizajnu sú Slovenské centrum dizajnu, agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO š. p. a Inštitút umenia a vedy pri VŠVU v Bratislave. Prehliadka je spojená so súťažou o Cenu Slovenského centra dizajnu.

VEĽTRH NÁBYTOK A BÝVANIE, Nitra

Koncepčné riešenie výstavy je navrhnuté v dvoch častiach. Jednu tvorí užší výber slovenských dizajnérov, ktorí významne zasiahli do vývoja nábytkárskej tvorby na Slovensku a predstavia sa menšími autorskými kolekciami. Druhú časť tvoria študentské práce z VŠVU Bratislava, TU Zvolen a Fakulty architektúry STU Bratislava. Výstava Fórum dizajnu umožňuje porovnávanie sa dizajnérov nábytku aj v medzinárodnom kontexte.

Zdroj: www.agrokomplex.sk