Sila farieb v teplých odtieňoch jesene. Aktuálne interiérové trendy, ktoré zútulnia každý domov


541   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
sila farieb ASKO

Sila farieb! A váš domov môže vyzerať presne tak, ako si želáte! Nábytok, doplnky aj dekorácie dnes kúpite vo všetkých farbách, ktoré si dokážete predstaviť a obklopíte sa tak tým, čo vás teší, upokojuje, uspokojuje, alebo naopak motivuje, a čo odráža vaše vnútorné naladenie. Inšpirácia je všade okolo vás, stačí otvoriť počítač či telefón a hodiny sa môžete kochať krásnymi fotografiami interiérov, ktoré vyrážajú dych. Vaša fantázia sa môže zhmotniť napríklad vďaka tipom odborníkov z ASKO – NÁBYTOK, ktorí prinášajú rady, ako si zútulniť domov a nachystať ho na jesenné obdobie.

Zemité farby

Skvelo sa hodia do interiérov a má to mnoho dôvodov. Sú neutrálne, takže ich ľahko skombinujete s akoukoľvek ďalšou farbou. Sú tiež veľmi nadčasové a všestranné – môžete ich mať v spálni, obývačke, ale určite sa nestratia ani v kuchyni, predsieni či ďalších miestnostiach. Prírodné farby vedia skrátka vytvoriť harmonickú a útulnú atmosféru, vďaka ktorej sa budete cítiť pokojne a uvoľnene. Nemusíte sa báť využiť odtiene hnedej, béžovej, krémovej, ale aj žltej a zlatej aj u vás doma. Ich kúzlo vynikne ako na väčšom nábytku, tak aj na drobnejších dekoráciách a textíliách, na ktoré určite nezabudnite. So začiatkom jesene by rôzne vankúše, deky a plédy totiž nemali chýbať v žiadnej domácnosti!

Pokoj a dôvera

Hnedá farba má tisíce odtieňov od zemitých tónov cez rôzne varianty dreva až po hranicu béžovej. Je spájaná s trpezlivosťou, spoľahlivosťou a stálosťou. Má v sebe závan tradície a zmyslu pre poriadok a realizmus. „Obzvlášť pri tmavých tónoch veľmi záleží na tom, v akom rozsahu hnedú v interiéri použijeme, aby ho príliš nezaťažila a namiesto pozitívneho pocitu útulnosti nepôsobila ťažkopádne a smutne. Vďaka bohatej škále odtieňov ponúka nekonečný počet variácií tón v tóne a je prekvapivo ústretová ku všetkým ostatným farbám,“ zdieľa svoje skúsenosti Andrea Štěpánová, marketingová riaditeľka spoločnosti ASKO – NÁBYTOK.

Výnimočnosť a elegancia

Zlatá farba evokuje žiarenie a energiu, zrodenie života a zdroj tepla, odpradávna bola prisudzovaná božstvám. Spájame si ju s dokonalosťou  pojmy ako zlatý rez, zlatý stred, zlaté srdce nepotrebujú ďalšie vysvetlenie, sú chápané ako jednoznačne pozitívne. V akomkoľvek interiéri priťahujú zlaté prvky pozornosť a môžu pôsobiť až mysticky. Ako so všetkým vzácnym treba s nimi nakladať uvážlivo, pretože hranica medzi eleganciou, opulentnosťou a gýčom býva veľmi tenká. Vďaka svojej univerzálnosti je zlatá farba nadčasová, môže byť súčasťou klasického, moderného aj minimalistického štýlu a vzájomne ich prepájať.

Neprehliadnite:

rohová sedačka
Rohová sedačka. Uvažujete nad jej kúpou? Pri rozhodovaní venujte pozornosť detailom!

Pozri sa na zem!

Len málo bytových doplnkov zvládne toľko funkcií ako koberec. Je to ochranca tepla, tlmič zvuku, slúži na alternatívne poležanie, ako podložka na cvičenie a ako bonus aj krásny dizajnový prvok. Je to praktický kúsok vybavenia, ale zároveň je aj malým umeleckým dielom. Jeho originálne vzory vedia podčiarknuť aj doplniť krásu nábytku v akejkoľvek miestnosti u vás doma. Skúste napríklad koberec Creation s motívmi listov, ktorý stojí, podľa veľkosti, od 44,99 €.

sila farieb ASKO


Krása prírodného dubu

Systém nábytku Dark je inšpirovaný industriálnym štýlom, ktorý kombinuje masívne drevo s robustnými kovovými prvkami. Ľahko extravagantný a jednoznačne originálny dub ribbeck dopĺňa povrchy s imitujúcim čiernym lávovým kameňom. Celý vzhľad dotvárajú moderné kožené úchytky s mosadznými cvokmi. Vo vašej domácnosti určite využijete kompletnú zostavu nábytku z programu Dark, ktorá vám poskytne dostatok úložného priestoru a dubový dizajn navyše krásne zútulní celú miestnosť.

sila farieb ASKO nábytok


Mäkučké oddychovanie

Na jeseň už sa skoro stmieva a my tak máme obvykle tendenciu tráviť večery v pohodlí domova zababušení v útulnej náruči sedacej súpravy s vankúšikmi, dekou a teplým nápojom. Vankúšiky ale neplnia len praktickú funkciu. Ich dizajn, farba aj štruktúra dokáže v miestnosti hotové zázraky. Dokresľuje celkovú farebnú paletu a rovnako tak atmosféru izby. Môžete kombinovať aj rôzne vzory a odtiene, ako je napríklad žakárový vankúš Sandra, ktorý stojí 9,99 € a dokáže vytvoriť útulné a príjemné zákutia aj u vás doma.

ASKO nábytok

Na detailoch záleží

Môže sa zdať, že pre bývanie a pocit útulnosti na stenách nič nepotrebujete. Opak je však pravdou. Nástenná výzdoba totiž taktiež pôsobí na našu momentálnu náladu a navyše vystihuje náš vkus a štýl. Každý sme jedinečný, a preto sa nám páčia aj rozdielne dekorácie. Napríklad obrazy v prírodných farbách na nás pôsobia upokojujúcim dojmom a navodzujú pocit harmónie a pokoja. Skvelo bude určite vyzerať napríklad obraz na stenu Boho listy, ktorý stojí 109,99 €.

ASKO nábytok sila farieb


Sila farieb, keď zlatá dodá šmrnc

Zlatá je symbolom luxusu a vo veľkej miere miestnostiam obvykle príliš nepristane. Na drobných dekoráciach a malých detailoch ale dokáže hotové zázraky. Skvelo vynikne v kombinácii so zemitými odtieňmi hnedej, krémovej či béžovej, ako aj v kombinácii so zelenou či bordovou. S týmto však opatrne. Toto duo je veľmi extravagantné a spolu s výrazne zdobeným nábytkom alebo ďalšími farbami môže vyzerať až vulgárne.

ASKO nábytok

Zlatá farba však do interiérov bezpochyby patrí a dodá im jedinečný šmrnc. Na začiatok vyskúšajte napríklad zlatý svietnik za 5,59 €. (BA)

Ďalšie informácie o spoločnosti nájdete na www.asko-nabytok.sk.