Dizajnová kúpeľňa pre každého: LUA, LAUFEN PRO, Living a Palace ponúkajú dostupnú švajčiarsku kvalitu


433   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Dizajnová kúpeľňa Laufen

Dizajnová kúpeľňa. To je perfektný vzhľad, prepracovaný dizajn a najmodernejšie materiály. Aj tak môže vyzerať nadčasová, kvalitná a dostupná kúpeľňa. Švajčiarska značka LAUFEN ponúka vo svojom portfóliu dostupné kolekcie, ktoré sa kvalitou a technológiami vyrovnajú najvyšším kúpeľňovým radom. Súčasne nezabúda na denné potreby a požiadavky užívateľov, produkty preto potešia svojich majiteľov nielen vizuálne, ale aj praktickosťou a vysokou funkčnosťou.

LUA

Kolekcia LUA na prvý pohľad zaujme štýlovým vzhľadom. Jej autor, svetoznámy dizajnér a architekt Toan Nguyen, sa pri jej návrhu zameral na maximálnu funkčnosť a pohodlie, dôležité pre neho boli aj emócie, ktoré produkty dokážu vyvolať. Pýši sa preto nielen priamočiarym dizajnom vychádzajúcim z geometrických línií, ale aj poetickosťou a jemnosťou v podobe zaoblených rohov a hrán. Súčasne kolekcia neupúšťa ani z technologických nárokov. Využíva najmodernejšie materiály, ako je napríklad hladký, antibakteriálny a na dotyk príjemný Marbond, z ktorého je vyrobená dokonalá samostatne stojaca vaňa.

dizajnová kúpeľňa , Laufen


Všestranný rad LUA zahŕňa všetko od umývadiel, vaní, WC, bidetov až po batérie. Dominuje jej samostatne stojaca oválna vaňa, okamžite ale zaujme aj WC bez oplachového kruhu. Batérie sa okrem bezchybnej funkčnosti vyznačujú úspornosťou a k dispozícii sú v klasickej chrómovanej verzii alebo módnej čiernej matnej farbe,“ hovorí Iva Šedivá, vedúca marketingovej komunikácie spoločnosti Laufen CZ.

dizajnová kúpeľňa

Všestranná kolekcia LUA ponúka kompletné riešenie pre modernú kúpeľňu a je možné ju ľahko kombinovať s inými kolekciami a štýlmi. Poteší prepracovaným dizajnom aj využitím najmodernejších materiálov.

kúpeľne Laufen

Všestranná kolekcia LUA ponúka kompletné riešenie pre modernú kúpeľňu a je možné ju ľahko kombinovať s inými kolekciami a štýlmi. Poteší prepracovaným dizajnom aj využitím najmodernejších materiálov.

LAUFEN PRO

Minimalizmus v najčistejšej podobe predstavuje kolekcia LAUFEN PRO. Industriálnym štýlom inšpirovaný rad navrhol dizajnér Peter Wirz, ktorý je okrem iného autorom slávnej toalety Riva s integrovanou bidetovou spŕškou. LAUFEN PRO vsádza na jednoduché tvary a línie, všetko je však dotiahnuté k dokonalosti a výsledkom je koncentrovaná elegancia. Vďaka tomu je možné produkty zakomponovať takmer do akejkoľvek kúpeľne, kombinovať s odlišnými produktmi, radmi a úplne inými štýlmi.

Laufen PRO vaňa

Kolekcia prekvapí obrovským množstvom umývadiel a vaní, ale aj WC a bidetov, vrátane trendy čierneho matného prevedenia. Súčasťou sú taktiež dizajnové sprchové vaničky, a to ako v tradičnej bielej, tak vo farbe light grey, antracit, betónovo šedá alebo čierna. Nechýbajú ani umývadlové skrinky, pri ktorých prekvapí výber dekorov, napríklad povrch s dekorom tropického dreva wenge,“ uvádza Iva Šedivá. Kolekcia LAUFEN PRO poteší najmä fanúšikov minimalizmu a industriálneho štýlu.

Laufen klozet

Vďaka decentnému dizajnu sa produkty ľahko stanú súčasťou každej modernej kúpeľne a vnesú do nej eleganciu a nadčasovosť.

Neprehliadnite:

komoda v spálni
Komoda v spálni. Akú si vybrať? Rozhodujú funkčné úložné riešenia i dekoratívne vlastnosti

Living

Umývadlá s odkladacími plochami, geometriou inšpirujúce umývadlové misy a umývadla v najrôznejších veľkostiach. Kolekcia Living prekvapí širokou ponukou a rozmanitosťou. Dizajnér Andreas Dimitriadis stavil pri navrhovaní radu na eleganciu, minimalizmus a kreatívne poňatie odkladacieho priestoru na ľavej či pravej strane.

Laufen kúpeľne


Plochý, útly tvar umývadiel je nielen priestorovo úsporný, ale vytvára taktiež plávajúci efekt v priestore. „Pozdĺžne umývadlá radu Living sú perfektným riešením pre väčšie priestory. Zaplnia ich, poskytnú miesto na odloženie hygienických potrieb a kozmetiky, no súčasne pôsobia ako vizuálne deliaci prvok. Umývadlá je možné navyše na prianie zákazníka vo výrobe orezať a prispôsobiť presným rozmerom, čo umožňuje zakomponovanie aj do veľmi špecifických miestností,“ dopĺňa Iva Šedivá.

Laufen umývadlo do nábytku


Umývadlá Living boli vôbec prvou sanitárnou keramikou vyrobenou z inovatívneho materiálu Saphirkeramik. Ten umožňuje vytvárať steny s hranami širokými iba 2-3 mm. Tenkostenná keramika spôsobila revolúciu v kúpeľňovom dizajne a umožnila výrobu sanity s elegantnejšími, ostrejšími a komplexnejšími záhybmi.

Palace

Rovnaký dizajnér, ale úplne iné poňatie. Kolekcia Palace taktiež vzišla z nápadu Andreasa Dimitriadisa a je možné ju charakterizovať ako nadčasovú klasiku. Je inšpirovaná tradičnými tvarmi a myslí predovšetkým na inteligentné a praktické využitie miesta aj v tých najmenších kúpeľniach. Umývadlá najrôznejších tvarov a veľkostí preto lemujú šikovné odkladacie plochy.

Vysoko elegantné sú predovšetkým priestorovo úsporné slim verzie, ale aj umývadlá perfektne zapadajúce do rohov kúpeľne. Možno ich navyše doplniť o držiaky na uteráky. S uložením kúpeľňových potrieb si poradia umývadlové skrinky so štedrým úložným priestorom, ktoré je možné zakúpiť, okrem klasickej bielej v mate a lesku, aj v dekore svetlého a tmavohnedého brestu, v šedej traffic alebo niektorej z moderných farieb. Súčasťou kolekcie sú aj kombiklozet, závesná toaleta a bidet, ktoré vhodne doplnia akúkoľvek kúpeľňu.

dizajnová kúpeľňa, Laufen
Praktické odkladacie plochy, bohatý úložný priestor, inteligentné prvky. Kolekcia Palace myslí predovšetkým na praktickosť a inteligentné využitie priestoru, nijako však neupúšťa z dizajnových nárokov alebo kvality materiálov. (BA)

Viac na: www.laufen.sk