Dôraz na hygienu nesmieme podceňovať: moderné toalety a bidety ako súčasť bytovej kultúry

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Dôraz na hygienu JIKA

Dôraz na hygienu je v horúcich letných dňoch nepochybne veľmi dôležitý. Hygiena na toalete je kľúčová pre naše zdravie a prevenciu chorôb, či už hovoríme o osobnej hygiene alebo hygienicky čistom prostredí. Aj preto sa pozornosť zákazníkov a výrobcov sanitárnej keramiky stále viac uberá smerom k moderným technológiám a riešeniam, ktoré chránia zdravie a prispievajú k maximálnej čistote.

Osobná hygiena bez limitov

Zatiaľ čo v niektorých krajinách je bidet nevyhnutnou súčasťou každej kúpeľne, do tých našich slovenských si svoju cestu zatiaľ stále trochu hľadá. Napriek tomu však môžeme sledovať, že začína narastať dopyt a našinci viac vyhľadávajú niektoré z bidetových riešení. Očista intímnych partií vodou je k telu šetrnejšia, pretože zamedzuje možnosti vzniku drobných odrenín, a súčasne je efektívnejšia a lepšie si poradí s rôznymi mikróbmi a nečistotami. Vďaka tomu môže užívanie bidetu fungovať aj ako prevencia pred rôznymi ochoreniami, ako sú napríklad zápaly. Tým však jeho zdravotné benefity nekončia. Ženám môže pomôcť tiež stimulovať svaly panvového dna a tým do určitej miery pomôcť predchádzať inkontinencii. Spŕška vody totiž počas užívania spôsobuje inštinktívne zovretie svalov panvového dna a tým dochádza k ich nevedomému posilňovaniu.

JIKA

Dôraz na hygienu a slovo odborníčky

Pokiaľ chcete svojmu telu dopriať ešte väčšiu starostlivosť, na výber máte hneď z niekoľkých variantov a môžete tak zohľadniť konkrétne potreby, preferencie, no napríklad aj dispozície kúpeľne. „V súčasnej dobe je na trhu celý rad možností. Vyberať môžete z klasických keramických bidetov, a to zo závesných alebo stojacich, ale zvoliť môžete aj bidetové sedadlá, klozety s integrovanou bidetovou spŕškou alebo samotné bidetové súpravy, ktoré šetria miesto v kúpeľni,“ uvádza Iva Šedivá, vedúca marketingovej komunikácie spoločnosti Laufen CZ, pod ktorú patrí aj značka JIKA.

WC JIKA bidet

Ďalšia možnosť

V prípade, že sa rozhodnete pre klasický keramický bidet, mali by ste pri výbere zohľadniť nielen to či preferujete závesný alebo stojaci variant, ale zamerajte sa aj na zdanlivé drobnosti, ktoré vám môžu ďalej pomôcť udržiavať vysoký hygienický štandard v kúpeľni. „Príkladom môžu byť povrchové úpravy. Značka JIKA napríklad využíva špeciálnu povrchovú úpravu JIKA Perla, ktorá ďalej predlžuje životnosť výrobku a súčasne značne zjednodušuje údržbu. Celkové upratovanie vám potom tiež uľahčí aj jednoduchý hladký dizajn výrobkov bez množstva záhybov, v ktorých by sa mohli zachytávať nečistoty,“ vysvetľuje Iva Šedivá.

Tipy značky JIKA

Bidet Cubito Pure značky JIKA je dostupný v závesnom variante. Na prvý pohľad zaujme menej tradičným dizajnom, ktorý vhodne doplní nadčasovo vybavené interiéry. Je v harmónii aj s ďalším vybavením zo série Cubito Pure – od batérií až po nábytok

    Dôraz na hygienu

Jemné línie a príjemný harmonický dizajn sú charakteristické pre celú sériu značky Mio, súčasťou ktorej je aj moderný bidet. Jeho oblý tvar aj masívne prevedenie zaručujú maximálne pohodlie. Povrchová úprava JIKA Perla potom zaisťuje dlhú životnosť a vysokú hygienu.

Mio, JIKA

Pokiaľ v kúpeľni nemáte dostatok miesta pre klasický bidet a hľadáte priestorovo praktickejší variant, alebo len preferujete spŕšku ihneď po ruke, má pre vás značka JIKA riešenie – bidetovú sériu Rio, ktorú je možné inštalovať ihneď vedľa toalety.

Bidetovacia sadaRio

Pre perfektnú čistotu

Vyšší hygienický štandard vnesú do kúpeľne aj rimless toalety, teda toalety s technológiou splachovania bez oplachového kruhu, ktorá značne zjednodušuje údržbu. „Tradičné klozety majú po svojom vnútornom obvode oplachový kruh, pod ktorým sa môže držať veľké množstvo nečistôt a baktérií a ktorých likvidácia počas upratovania je náročnejšia kvôli horšej dostupnosti. S technológiou rimless je tak údržba jednoduchšia. Misa je hladká bez ťažko prístupných miest, takže ju možno jednoducho vyčistiť, a zároveň je počas každého spláchnutia rovnomerne umytá,“ vysvetľuje benefity inovatívnej technológie Iva Šedivá.

Neprehliadnite:

voda v bazéne
Voda v bazéne musí byť hlavne čistá. Poznáte tipy a triky, ako zostane voda v letnom bazéne dlhšie čistá?

S úsmevom sa dívam na svet…

Dizajn klozetu Mio evokuje úsmev. Jeho oblé a elegantné tvary pôsobia príjemne, do kúpeľne vnáša harmóniu a zaujímavým prvkom je aj kontrast plného tela WC a ultratenkého sedadla. Perfektne padne do minimalistických interiérov a vynikne v kombinácii s čiernymi doplnkami, skvele však doplní aj klasickejšie kúpeľne. Jeho benefitom je technológia splachovania rimless, vďaka ktorej ponúka vysoký stupeň hygieny. Novinkou pre tento rok je WC Mio s viditeľným uchytením.

Jika hovná

Lyra Plus rimless v sebe spája klasický dizajn, moderné technológie a spĺňa všetky súčasné náročné požiadavky na hygienu. Výhodou je aj úsporné splachovanie v podobe 3 alebo 4,5 l vody. Popri závesnom záchode je vo variante rimless dostupný aj kombiklozet Lyra Plus.

JIKA Lyra

Pre klozet zo série Deep by JIKA sú charakteristické jednoduché čisté línie a mäkko zaoblené hrany. Klozet disponuje technológiou rimless a okrem toho aj úsporným splachovaním 4,5/3 l alebo 4/2 l.

Deep by JIKA

Novinkou je elegantný kapotovaný variant toalety s viditeľným bočným uchytením na stenu, ktorý disponuje rovnakými vlastnosťami ako klasická verzia.

Ilustračné foto: pixabay

Viac na: www.jika.sk