K lepšiemu vzduchu v domácnosti vedie jednoduchá cesta – zvlhčovač vzduchu


1934   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
zvlhčovač vzduchu

Zvlhčovač vzduchu. Pomaly zaklínadlo v týchto chladných dňoch. Vo svojej domácnosti trávime väčšinu svojho času a malo by nám záležať na tom, aký vzduch dýchame. Nie je dobré mať doma príliš vlhko. Rovnako nie je dobré, ak máte doma úplne suchý vzduch. Oba extrémy majú svoje negatívne efekty z pohľadu komfortu i zdravia, takže je ideálne hľadať ten správny stred. Taktiež je fajn mať doma príjemne voňavý vzduch. To napríklad v bytovkách, kde fajčí polovica susedstva, nebýva vždy jednoduché zabezpečiť. Prinášame vám dve elegantné rady pre lepší vzduch vo vašej domácnosti.

Zvlhčovač vzduchu je cesta ako zvlhčite suchý vzduch

Občas sa stáva, že ľudia majú v domoch či bytoch suchý vzduch. Môže byť spôsobený napríklad nastaveným temperovaním na príliš vysokú teplotu. Prípadne ak počas dňa vôbec nevetráte, rovnako ho môže spôsobiť, keď používate elektrický ohrievač. Suchý vzduch pôsobí negatívne či už z pohľadu komfortu, no zároveň vysušuje sliznice, môže spôsobiť slzenie očí či škrabanie v hrdle. Preto je namieste hľadať spôsob, ako zvlhčiť vzduch vnútri, samozrejme, nie nad únosnú mieru, aby ste zase doma nemali príliš vlhko.
Ideálnou cestou sú v tomto prípade zvlhčovače vzduchu, ktoré účinne a zároveň hygienicky zvlhčia vzduch v domácnosti. Tieto zvlhčovače pracujú či už na ultrazvukovej technológii, alebo na technológii tepelného odparu. Na trhu sa nachádzajú menšie i väčšie zvlhčovače podľa toho, do akej miestnosti ich plánujete umiestniť.

Neprehliadnite:

Teplo a sucho súťaž Orava
Na jeseň a v zime si doprajme bez výčitiek svedomia teplo a sucho, ktoré je pre zdravie dôležité

Prevoňajte vzduch

Ďalším problémom býva samotná kvalita, resp. čistota vzduchu, ktorý doma dýchate. V bytovkách často narážame na problém v podobe rôznych pachov od susedov, či už z fajčenia alebo varenia rôznych aromatických jedál. Potom stojíme pred dilemou, či vôbec nevetrať, alebo naopak, vetrať a mať doma všetky okolité vône. Pomôcť môže aróma difuzér, ktorý dokáže prevoňať vzduch v interiéri. Aróma difuzéry rozptyľujú vodnú paru, vznikajúcu spojením vody a esenciálnych olejov. Vďaka tomu je vzduch voňavejší a vy sa zbavíte neželaného zápachu zvonka.

Nezabudnite pravidelne vetrať

A na záver samozrejme základná rada – či už sa vydáte cestou zvlhčovača vzduchu, alebo aróma difuzéra, nezabúdajte na pravidelné vetranie. Aj keby ste mali doma desať prístrojov na zlepšenie kvality vzduchu, tak bez pravidelného vetrania nedocielite ten efekt, ktorý od nich očakávate.

Ilustračné foto: New Africa / Shutterstock.com