Teplo a sucho domova bez obmedzení a bez výčitiek svedomia. Dôležité a správne rozhodnutie pre zdravie


336   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
šaty v zime

Teplo a sucho je v týchto zimných dňoch základ pocitu pohody a zdravia. Často nás sprevádza pocit chladu z nepríjemného počasia. Je preto fajn mať doma spoľahlivého pomocníka, ktorý si hravo poradí s chladom a vlhkosťou.

V štúdiách spotreby energie v domácnostiach existuje jasná korelácia medzi veľkosťou domácnosti a množstvom spotrebovanej energie. Nie je prekvapením, že jednočlenné domácnosti spotrebujú menej energie ako štvorčlenná rodina. Jedna osoba však nespotrebuje polovičné množstvo energie ako pár… Ako byť teda energeticky efektívny napríklad pri používaní spotrebičov, ktoré zabezpečujú vaše pohodlie a teplo domova?

Energeticky úsporné spotrebiče

Práve pri nízkych teplotách hrozí, že prechladneme. Aj napriek zdražovaniu energií a nepriaznivej energetickej realite by sme však doma na zdraví šetriť nemali. Neznamená to zároveň, že by sme mali bezbreho a nezodpovedne míňať elektrickú energiu. Naopak, nevzdať sa svojho komfortu môžeme bez akýchkoľvek výčitiek svedomia s energeticky úspornými spotrebičmi. Máme pre vás jeden výborný tip osvedčenej značky Orava!

Neprehliadnite:

energia

Energia a päť zásadných spôsobov ako sa dá ušetriť domácimi spotrebičmi 


Pomôcka, ktorá poteší a ušetrí

Ide o pomôcku, ktorá na jeseň a v zime garantuje pohodlie a teplo domova. Ohriať interiér a vysušiť mokré oblečenie zvládne bez zbytočného plytvania energiami elektrický ohrievač a sušič Orava SW-300. Vďaka ôsmim tepelným trubiciam distribuuje rovnomerne teplo do interiéru. Oceníte ho teda tam, kde prevláda chlad a vlhkosť. Napríklad v pivnici, práčovni i kúpeľni. Je dostatočne veľký, aby ste na ňom rýchlo a bez poškodenia usušili uteráky, župan, plavky či zmoknuté oblečenie.

Teplo a sucho súťaž Orava


Ako zabezpečiť teplo a sucho v súlade so šetrením?

Vďaka pevnej a stabilnej konštrukcii ho môžete voľne postaviť, alebo zavesiť na stenu. Jednoducho sa obsluhuje, za pár minút sa zahreje a sála teplo s maximálnou teplotou 50° C, aby bol šetrný k sušiacej sa bielizni. S príkonom len 140 W vám tento energeticky úsporný spotrebič poslúži aj túto vykurovaciu sezónu bez toho, aby zruinoval váš rodinný rozpočet. A to je cesta ako zabezpečiť teplo, sucho a pohodlie svojho domova…

Viac na: www.orava.eu