Viete, čo je pri tvorbe web stránky najdôležitejšie? Atraktívny dizajn a užívateľsky prívetivá

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
web stránky, lexikon.sk

Web stránky sa stali takpovediac nevyhnutnou súčasťou propagácie každého podnikateľa. Či máte živnosť, alebo vediete veľkú spoločnosť, ak chcete niekde poskytovať zákazníkom informácie o vašom biznise, či nalákať zákazníkov nových, web stránka je na to priam ideálna. Web stránka musí byť nielen dizajnovo atraktívna, ale aj užívateľsky prívetivá.

Aj keď mať vlastnú web stránku nie je v súčasnosti vôbec náročné, rozhodne nemôžete jej tvorbu odfláknuť. Aj keď sa ľudia na web stránky dostanú, nikto nezaručuje, že hneď aj neodídu. Web stránka ich musí vedieť zaujať. Samozrejme, prvou vecou, ktorú návštevníka web stránky zaujme, je dizajn. Ten by mal spĺňať všetky moderné štandardy, aby zákazníka neodohnalo už len to, že web stránka bude vyzerať ako z počiatkov internetu.

Čo treba zohľadniť pri tvorbe web stránky?

Ruka v ruke s dizajnom ide aj „pohodlnosť“ pri používaní web stránky. Logická a intuitívna štruktúra dokážu výrazným rozdielom ovplyvniť používateľskú skúsenosť. Predstavte si to ako jazdu v aute s otvoreným oknom s účinnými deflektormi Škoda a bez nich. Samozrejme, ide to aj bez deflektorov, tak isto ako sa dá používať web stránka, ktorá nie je príliš užívateľský prívetivá, má však ďaleko do ideálu.

Nezabúdajte na mobilné zariadenia

Pri tvorbe web stránok je dôležité myslieť na to, že spomínaná užívateľská prívetivosť musí fungovať naprieč rôznymi zariadeniami. Rovnakú skúsenosť musí mať používateľ, ktorý si web stránku prehliada na veľkom monitore stolového počítača, na laptope, na tablete a aj na smartfóne. Obzvlášť prívetivosť pre mobilné zariadenia je dôležitá, keďže čoraz viac ľudí používa pre prístup na web výlučne takéto zariadenia.

Neprehliadnite:

virtuálna adresa, lexikon.skZakladáte si firmu a nechcete drahé priestory?
Poznáme moderné a trendové riešenie – virtuálna adresa

Aj obrázky majú vplyv na to, či sa bude návštevníkom web stránka dobre používať. Zbytočne veľké obrázky spomaľujú načítavanie web stránky (obzvlášť na spomínaných mobilných zariadeniach) a často rozdiel v kvalite nie je na web stránke vidieť. Čo sa kvality obrázkov na web stránke týka, platí pravidlo, že všetko s mierou.

Foto: REDPIXEL.PL / Shutterstock.com