Zakladáte si firmu a nechcete drahé priestory? Poznáme moderné a trendové riešenie – virtuálna adresa


2682   -   3
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
virtuálna adresa, lexikon.sk

Virtuálna adresa. Stretli ste sa s týmto pojmom? V akej súvislosti? Možno to bolo pri riešení jednej z povinností pri základní firmy. Potrebné je napríklad uviesť aj adresu, ktorá bude zapísaná ako sídlo firmy. Pokiaľ bude mať vaša firma nejaké kancelárske, skladové, výrobné a podobné priestory, nad touto adresou nebudete dlho rozmýšľať.

Nemiešajte prácu a súkromie

Ak však činnosť vašej firmy nevyžaduje, aby ste hneď od začiatku mali nejaké firemné priestory, v ktorých bude vaša firma denne fungovať a budú vás tam navštevovať obchodní partneri, s ktorými si budete vymieňať originálne firemné darčeky, máte možnosť zapísať si ako sídlo firmy aj adresu vášho trvalého pobytu. To však „nevonia“ každému. Či už z dôvodu nechceného miešania práce a súkromia, alebo z dôvodu, že na potenciálnych zákazníkov to nemusí vyzerať príliš profesionálne. V takom prípade je tu ešte možnosť prenajímať si virtuálnu kanceláriu. V jednoduchosti povedané, prenajmete si adresu, na ktorej síce reálne nebudete mať žiadnu kanceláriu, či prevádzku, ale budete ju mať zapísanú ako sídlo vašej firmy. Aké sú výhody takéhoto riešenia?

Neprehliadnite:

biznis šaty, lexikon.skBiznis šaty sú skvelým základom pracovného outfitu pre ženy.
Platí zlaté pravidlo: menej je viac

Sídlo firmy je aj o prestíži

V prvom rade je to cena. Za virtuálnu kanceláriu budete platiť maximálne pár desiatok eur mesačne; a to hovoríme o lukratívnych adresách v centre Bratislavy. Na reálne priestory za podobnú cenu môžete rovno zabudnúť, tie by vás stáli omnoho viac. Ak budete mať ako sídlo firmy zapísanú lukratívnu adresu, bude zároveň zvyšovať prestíž vašej firmy. A firemná pošta sa vám nebude miešať s tou súkromnou ako v prípade, že by ste mali ako sídlo firmy zapísanú adresu vášho trvalého pobytu. A ako to funguje s poštou? Ak vám niečo príde, dostanete o tom notifikáciu telefonicky, SMS správou alebo prostredníctvom emailu. Môžete si taktiež objednať skenovanie zásielok a ich preposielanie v elektronickej podobe alebo ich preposielanie aj „fyzicky“ na vami určenú adresu. Nebudete tak musieť kvôli pošte neustále navštevovať vaše virtuálne sídlo.

Foto: Branislav Nenin / Shutterstock.com