Biznis šaty sú skvelým základom pracovného outfitu pre ženy. Platí zlaté pravidlo: menej je viac


3014   -   4
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
biznis šaty, lexikon.sk

Biznis šaty ako prejav zvýšenej formálnosti v obliekaní do práce. Nie sú pravidlom v každom zamestnaní. Môže sa však stať, že počas vašej pracovnej kariéry sa dostanete na pozíciu, kde bude určitá „úroveň“ v obliekaní vyžadovaná. Možno nie každý deň. Ale ak sa budete pravidelne zúčastňovať rokovaní, konferencií, či pracovných obedov, vedieť sa správne obliecť bude pre vás nevyhnutné. Zopár námetov, ako zapôsobiť a podporiť úspechy firmy a obchod, je tu.

Aj formálne strihy môžu vyzerať žensky

Jednoduchú eleganciu do práce vám prinesú pekné biznis šaty. Ako už z tohto označenia vyplýva, sú určené práve pre ženy na pozíciách, na ktorých je potrebné obliekať sa s určitou dávkou formálnosti. Nečakajte teda žiadnu extravaganciu alebo hlboké výstrihy. Dĺžka šiat by nemala byť kratšia ako 2 cm nad kolenami. Práve šaty s dĺžkami okolo kolien sú ideálne do práce. Rovné, či puzdrové strihy, ktoré zvýraznia ženskú postavu a zároveň vás nebudú obmedzovať v pohybe sú to, čo biznis šaty charakterizuje. Biznis šaty by mali byť s rukávmi, či už dlhými, alebo krátkymi. Ak je dovolený voľnejší dress code, môžete zvoliť aj šaty bez rukávov.

Neprehliadnite:

trendy mikiny, biznis šaty pre dámy, lexikon.skDámske mikiny na zips – praktické a obľúbené na rôzne príležitosti.
Na aké a kedy sa hodia? Poradíme…

Jednoduchosť v každom detaile

Pri biznis šatách je veľmi dôležitý aj materiál. Musíte totižto počítať s tým, že v nich často strávite dlhé hodiny, takže by ste sa v nich mala cítiť príjemne a zároveň by mali šaty stále vyzerať dobre. Takže žiadne krčenie ani po dlhšom sedení. Z farieb sú pri biznis šatách obľúbené čierna, tmavomodrá, hnedá, sivá. A zároveň sú to aj farby najvhodnejšie, takže príliš neexperimentujte. Ak sa na šatách nachádza nejaký vzor, mal by byť odlišný od základnej farby len o jeden odtieň. Určite si nevyberajte výrazné farebné kombinácie, maximálne ak pôjde o biele prvky na golieri, či rukávoch. Takáto jemnosť by sa mala týkať aj šperkov. Voľte len decentné kúsky, ktoré vám ponúknu napríklad šperky Elbeza. Obuv by mala byť uzavretá, na opätku a farebne ladiť so šatami. Pančušky telovej alebo tmavej farby bez vzoru.

Foto: Monkey Business Images / Shutterstock.com