PZP patrí medzi veci, bez ktorých by ste nemali vyraziť na cesty. PZP je tzv. povinná výbava každého motoristu.


558   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
PZP

PZP je povinná výbava motoristu. Každý majiteľ auta alebo motorky určite dobre vie, čo patrí do povinnej výbavy. A s ešte väčšou určitosťou dbá na to, aby mal túto povinnú výbavu pri každej jazde kompletnú. Práve PZP je povinnosť, na ktorú netreba v žiadnom prípade zabúdať.

Povinnosť, ktorej porušenie má vysokú cenu

Motorkárom teraz zrejme napadli ich bezpečné prilby HJC, my však máme na mysli niečo, čo sa týka tak motorkárov ako aj vodičov automobilov: povinné zmluvné poistenie (PZP). To musí mať každé auto, či motorka. Jazda bez povinného zmluvného poistenia je porušením zákona, za ktoré hrozí vysoká pokuta prevyšujúca 3 000 €. A ak vodič bez povinného zmluvného poistenia spôsobí dopravnú nehodu, musí „z vlastného vrecka“ uhradiť všetky spôsobené škody na majetku aj na zdraví. A to môže byť ľahko suma, pri ktorej aj trojtisícová pokuta nebude vyzerať tak hrozne. Povinnosti platiť si PZP by sa tak nemal vyhýbať žiadny vodič. Ak však chcete niečo ušetriť, porovnajte si ponuky jednotlivých poisťovní. PZP ponúka v podstate každá a ich ponuky sa líšia viac, ako si možno myslíte. A aj cenovo.

Neprehliadnite:

filter pevných častíc

Čo robí filter pevných častíc a aká je jeho údržba? Aká je jeho úloha  a ako sa oň starať? 


Ako nájsť najrýchlejšie to najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie?

Ušetriť je tak možné jednoduchou zmenou poisťovne, v ktorej máte PZP uzatvorené. Len keby to porovnávanie nebolo také zdĺhavé! Na výpočet ceny povinného zmluvného poistenia totiž musíte zadať niekoľko údajov a keby si chcete porovnávať ponuky na webových stránkach jednotlivých poisťovní, museli by ste tieto údaje zadávať opakovane. A ani samotné porovnávanie ponúk by nebolo práve najprehľadnejšie. Je tu však aj rýchlejší spôsob. Na otázku, ktorá poisťovňa vám ponúkne najvýhodnejšie PZP, vám dá najrýchlejšiu odpoveď PZP kalkulačka. S ňou vám stačí zadať požadované údaje len raz a PZP kalkulačka vám zobrazí ponuky všetkých poisťovní. A naviac prehľadne zoradené od tej najlacnejšej. Jednoducho si tak budete môcť vybrať buď najlacnejšie, alebo inak najvýhodnejšie poistenie pre vás. A viete, čo je ešte lepšie? Z PZP kalkulačky si budete môcť túto povinnosť aj pohodlne uzavrieť. Len zadáte dodatočné údaje a všetko potrebné vám príde na mail. (FU)

Foto: XArtProduction / Shutterstock.com