Drevo je aj v súčasnosti ideálnym materiálom pre stavbu domu. Ak uvažujete takto, ste na správnej ceste


1454   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
drevo

Drevo je čoraz častejší základný materiál novostavby rodinného domu, ktorý je pre mnohých naozaj vysnívaným bývaním. Dokazuje to aj zvýšený záujem o bývanie práve v rodinných domoch. Uvažujete nad vlastným domom a ešte ste len vo fáze výberu vhodného materiálu? Zaručený správny tip vašej uvažovanej novostavby je preto drevo.

Na začiatku je výber materiálu

Ak zoberieme do úvahy, že už máte pozemok pre váš dom, tak potom je práve materiál, z ktorého bude dom postavený, jedným z prvých rozhodnutí, ktoré budete musieť uskutočniť. Áno, predtým ako si budete vychutnávať vlastnú terasu s modernou pergolou, čaká vás ešte veľa práce a rozhodnutí. Ale naspäť k tomu materiálu. Tým materiálom, ktorý vám chceme odporučiť, je drevo. Áno, tento stavebný materiál, ktorý ľudstvo používa už večnosť, má čo ponúknuť aj v 21. storočí. Konkrétne v podobe panelových prefabrikovaných montovaných stavieb na báze dreva, takzvaných drevostavieb.

Ako vzniká moderný drevodom?

Ak ste o týchto moderných drevostavbách ešte nepočuli, stručne vám ich predstavíme. Základ týchto stavieb tvoria zvislé nosné konštrukcie – panely. Zaujímavosťou je, že vznikajú vo výrobnej hale. Keďže pri výrobe v hale absentujú vplyvy počasia, výroba týchto panelov je maximálne presná a je možná ich dôkladná kontrola. Na stavbu sa následne dovážajú už hotové panely, ktoré sa ihneď aj montujú. Takáto montáž hrubej stavby domu, ktorej súčasťou je aj záklop a stropný systém, trvá len dva dni. Takýmto spôsobom je možné realizovať všetky typy domov: bungalovy i poschodové do 3 nadzemných podlaží. Keďže stropný systém umožňuje realizáciu plne pochôdzneho podkrovia, môžete sa pre drevodom rozhodnúť aj v prípade, že túžite po romantických podkrovných izbách.

Neprehliadnite:

drevené stavby
Drevené stavby a výrobky z dreva patria k najobľúbenejším.
Prečo je drevo také obľúbené celé stáročia?

Úspora energií je prvoradá

Takéto domy sú ultranízko-energetické a patria do energetickej triedy A0 – A1. Pridajte rekuperáciu a máte najvyššiu možnú kvalitu vnútorného prostredia. Drevodomy sú postavené výlučne z certifikovaných materiálov a je na ne záruka 30 rokov. (FU)

Foto: TIMDAVIDCOLLECTION / Shutterstock.com