Roky plynú, vážení… Čo pomáha pri riešení hormonálnej nerovnováhy u mužov?


1770   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
hormóny, muži, lexikon .sk

Otázky hormonálnej nerovnováhy dnes už nepatria k tabuizovaným témam. Dnes sa už, našťastie, viac zaujímame o svoje telo a nehanbíme sa preto otvárať i takéto témy. Zatiaľ čo sú tieto diskusie bližšie ženskému publiku, u mužov zostávajú stále akoby v zákulisí. Ale obe pohlavia trápia rovnako. Našou hlavnou témou sa preto stali práve mužské hormonálne problémy. Ako sa prejavujú a čo ich zmierňuje?

Muži sú v tom rovnako ako ženy

Pokles pohlavných hormónov súvisí nielen s vyšším vekom, ale aj so životným štýlom. Stres, nervové napätie, preťaženie, nedostatok spánku a kvalitnej stravy dolieha aj na to najintímnejšie, na naše hormonálne a reprodukčné zdravie. V istom období života môžeme pociťovať zmeny (hormonálnej nerovnováhy), ktoré ťažko opísať, no sťažujú nám bežné fungovanie. Pokles hladiny testosterónu u mužov býva postupný, no prejavy a intenzita sprievodných účinkov bývajú individuálne.

Keď je muž v procese andropauzy

Často ho porovnávame s obdobím klimaktéria u žien. Keď skutočne chceme, aby sa muži o seba zaujímali, radšej od tohto stereotypu upusťme. Zmeny na mužskom tele dávať do súvisu s tými ženskými? Už viac nie a na každý problém prihliadať jedinečne!

Hodnoty testosterónu u mužov začínajú klesať po 40. veku. Stále však majú význam pre plodnosť, tvorbu spermií a ich pohyblivosť.

hormóny muži, lexikon.sk

Zmeny začíname zvnútra

Lepšiu kvalitu spermií dosiahneme zmenou životného štýlu, napr. zaradením prospešných doplnkov do stravy. Jedným z najúčinnejších je kotvičník zemný vo forme čajov alebo ako tinktúra z púčikov rastlín. Posilňuje organizmus pri nedostatku testosterónu. Pozitívne pôsobí na sexuálnu aktivitu, zlepšuje vyvrcholenie a erekciu. Pri týchto problémoch sa najviac osvedčil kotvičník z púčikov. Túto doplnkovú formu rozšírte aj o konzultácie u urológa. Ten najlepšie zhodnotí, v akej kondícii sú vaše pohlavné žľazy a či na ich zníženú aktivitu nevplývajú aj iné zdravotné komplikácie (chronické ochorenia, prekonanie zápalov a infekcií v tele).

Neprehliadnite:

Zdravý spánok v čase karantény, úzkostné stavy, lexikon.sk Úzkosť a úzkostné stavy dnes trápia mnohých.
4 tipy, ako proti nim bojovať a byť v pohode

Nie je to len o zníženom sexuálnom apetíte

A tu zisťujeme skutočný význam, keď muži majú svoje dni. V procese andropauzy je prvotným príznakom znížený sexuálny apetít a poruchy erekcie. Niekedy práve v nadväznosti na to sa pridružujú zmeny nálad, stavy úzkosti, zvýšená podráždenosť až depresívne nálady a únava svalov. Hormonálny pokles navyše zanecháva nepríjemné zmeny aj na vzhľade. Ubúda vlasov, mení sa hustota ochlpenia, čo tiež môže narušiť emočnú pohodu u mužov.

Otázky mužskej vitality sú skutočne dôležité a je najvyšší čas dať im priestor. Otvorená tomu je aj bylinkáreň zdravysvet.sk. V hľadáčiku má len prírodné prostriedky na väčšinu špecifických problémov. Určite nájdete riešenie!

Foto: pixabay (úvod) a BlurryMe / Shutterstock.com