Čo spôsobí prechod na zimný čas v letovom poriadku? Pár užitočných rád sa zíde…


3377   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
zimný čas v letovom poriadku v letectve

Od konca októbra 2019 do marca 2020 možno využiť z Bratislavy 29 pravidelných liniek do 27 destinácií. Zimný letový poriadok začal na Letisku M. R. Štefánika platiť súčasne so zmenou času – od 27. októbra. K jeho novinkám patria nové linky do ukrajinskej Odesy, talianského Alghero, holandského Eindhovenu, denné lety do Moskvy a opäť i Eilat-Ramon v Izraeli.

Nová linka do Odesy na Ukrajine

Úplne novú leteckú linku do Odesy na Ukrajine otvorí dopravca Wizz Air od 3. novembra s frekvenciou 2 x týždenne. Lietať do mesta pri Čiernom mori bude z Bratislavy v stredy a nedele.

Linka do Alghera na Sardínii aj v zime

Pravidelnú leteckú linku z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave do talianskeho Alghera na Sardínii zabezpečí dopravca Ryanair aj v zime. doposiaľ bolo letecké spojenie len v lete. Ponúka frekvenciu 2 x týždenne, vždy v utorky a soboty.

zimný čas v letovom poriadku v letectve

Návrat linky do Eindhovenu

Pravidelné letecké spojenie do Eindhovenu v Holandsku bude tento rok k dispozícii aj v zimnom období, kam vlani dopravca Ryanair z Bratislavy nelietal. Linku do Holandska obnovil dopravca v letnom období a dvakrát týždenne ju bude možné využiť aj počas zimy.

Priame lety do Izraela

V zimnom letovom poriadku ponúkne dopravca Ryanair aj priame lety do Izraela – do Eilatu. Lietať začal od nedele 27. októbra. Novinkou budú lety na nové letisko Ramon, ktoré bolo otvorené len tento rok.Od centra Eilatu je vzdialené len 15 minút jazdy. Lety do Eilatu využívajú turisti z Bratislavy nie len na návštevu Izraela, ale aj blízkeho Egypta či Jordánska.

zimný čas v letovom poriadku v letectve

Lety do Moskvy každý deň

Medzi najobľúbenejšie pravidelné linky z Bratislavy sa Po letoch do Londýna a Dublinu, sa medzi obľúbené linky tento rok dostali aj lety do Kyjeva a Moskvy. Letecká spoločnosť Pobeda zvýšila počet letov z Bratislavy do hlavného mesta Ruska na 7 x týždenne. Využiť lety na Letisko Moskva-Vnukovo a z neho tak možno denne.

Dovolenkové lety do Egypta, Ománu, Gambie a Dubaja

Na prelome októbra a novembra ešte možno využiť aj lety do Hurghady v Egypte od dopravcu Air Cairo. Cestovné kancelárie naplánovali aj sériu dovolenkových charterových letov do Salalahu v Ománe, kam sa bude z Bratislavy odlietať každú sobotu. Prvý let v zimnej sezóne odletel s dovolenkármi do Ománu už v sobotu 26. októbra. Exotickou novinkou v ponuke cestovných kancelárií s odletom z Bratislavy budú i počas tejto zimy lety do africkej Gambie.

zimný čas v letovom poriadku v letectve

Do hlavného mesta Banjul budú smerovať dovolenkové charterové lety od februára 2020 s frekvenciou raz týždenne – každý piatok. Zabezpečí ich spoločnosť Smartwings. Individuálni dovolenkári si môžu zvoliť aj priame pravidelné lety do Dubaja v Spojených arabských emirátoch s dopravcom flydubai. Vďaka spolupráci so spoločnosťou Emirates možno navyše v Dubaji prestupovať nie len v rámci siete flydubai, ale aj na linky Emirates. Medzi najatraktívnejšie kombinácie s odletom z Bratislavy pritom patria Bangkok v Thajsku, Maledivy, Srí Linka a Zanzibar.

Prestupné lety cez Miláno

Dopravca Ryanair umožňuje prestupné lety z Bratislavy do štyroch destinácií. Z Bratislavy s prestupom v Miláne tak možno i s Ryanairom letieť do španielskeho Porta a Valencie a talianskych miest Katánia a Cagliari. Batožina cestujúceho pritom smeruje až do konečnej destinácie.

Neprehliadnite: Ponúkame niekoľko leteckých tipov počas jesenných prázdnin

Zimný letový poriadok na Letisku M. R. Štefánika začal platiť v nedeľu 27. októbra 2019 a potrvá do 28. marca 2020. Počas neho je naplánovaných takmer 4 000 pravidelných letov. Zabezpečia ich dopravcovia Ryanair, Wizz Air, Pobeda, flydubai a Air Cairo (lety do Hurghady do novembra). Pobeda prevádzkuje lety do Moskvy a flydubai do Dubaja. Spolu 6 pravidelných liniek zabezpečuje Wizz Air, z nich sú až 3 lety do miest na Ukrajine – Kyjeva-Žuljany, Ľvova a Odesy. Okrem toho lieta do Skopje v Severnom Macedónsku, bulharskej Sofie a Londýna-Lutonu. Najviac, spolu 20 pravidelných liniek, ponúka Ryanair.

mapa pravidelných liniek ZLP 2019_2020

www.bts.aero