Tešíme sa na letnú dovolenku a popri mnohých otázkach je aktuálna aj táto – aké tričká si zbaliť na cesty?


2008   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Relax, meditácie

Tričká, tenisky, krátke nohavice, plavky,.. Pri cestovaní zohráva jednu z hlavných úloh napríklad aj materiál, z ktorého je tričko vyrobené. Malo by byť prispôsobené vašim potrebám, aby ste sa v ňom cítili pohodlne a možno aj prispôsobené konkrétnej destinácií. Vysvetlíme, aké vlastnosti má umelá a prírodná vláknina. To aby ste boli na cesty dobre pripravení.

Polyesterové tričká

Polyesterové tričká sú vo všeobecnosti lacnejšie ako tie bavlnené. Niekto môže byť citlivý na nosenie syntetických materiálov, no ak nepatríte do tejto skupiny ľudí, je to pre vás skvelá voľba. Polyesterové rýchlo schnú a izolujú. Výhodou polyesterových tričiek je aj to, že sa čistia ľahšie ako tie bavlnené. Na cestách je niekedy náročné tričko vyčistiť a nie vždy budete mať po ruke práčku.

Bavlnené tričká

Pánske značkové tričká vyrobené z bavlny sú skvelou voľbou na dlhé cesty. Vyzerajú dobre, sú mimoriadne odolné a pokiaľ ide o naozaj kvalitnú bavlnu, vydržia aj veľa praní. Môžete si ich obliecť do mesta, na párty, ale aj na turistiku. Bavlna je odolnejšia ako polyester a jej vlastnosti sa praním zlepšujú.
Na rozdiel od polyesterových, bavlnené tričká odolávajú poteniu, takže sú pohodlnejšou voľbou na dlhé cesty vlakom alebo autobusom v teplých krajinách. Bavlnené tričká sú dostupné v takmer každom obchode. Veľmi obľúbené sú Mustang tričká vyrobené zo 100 % bavlny. Sú pohodlné, no zároveň štýlové, takže dokážu splniť akýkoľvek účel.

Neprehliadnite:

športové doplnkyChystáte sa na hory? Aké športové doplnky by nemali chýbať vo vašom šatníku?

Aké si zbaliť do konkrétnych destinácií?

Južná Amerika: V Južnej Amerike je zvyčajne teplo a preto je potrebné si zbaliť veľa tričiek s krátkym rukávom. Niekedy môže byť trochu chladnejšie, preto si zbaľte do batohu aspoň jednu flanelovú košeľu. Určite nezabudnite na párty oblečenie, pretože nočný život v Južnej Amerike je naozaj bohatý.

Juhovýchodná Ázia: Krajiny juhovýchodnej Ázie sú stále teplé, takže vám postačia priedušné tričká s krátkym rukávom. Dlhé rukávy by vám iba zbytočne zaberali miesto.

Európa a Severná Amerika: Pri cestovaní po Európe a Severnej Amerike sa treba riadiť konkrétnymi ročnými obdobiami. Zima sa výrazne líši od leta, takže vám odporúčame si vopred pozrieť počasie destinácie, do ktorej sa chystáte vycestovať.

Foto: Augustcindy / Shutterstock.com