Hľadáte prírodný recept na akné? Vyskúšajte manuka med. Výsledok vás prekvapí…

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
manuka med, akné, lexikon.sk

Manuka med. Počuli ste o tomto prírodnom recepte na nepríjemné akné? Len málo ľudí sa v živote nestretlo s problémami s nepríjemným akné. Vo všeobecnosti sa považuje hlavne za „pubertálny“ problém, respektíve problém mladých, čo je v podstate aj pravda. Vo veku od 12 do 24 rokov má problémy s akné zhruba 85 % ľudí.

Čo robí manuka med takým výnimočným?

To však neznamená, že sa nemôže vyskytnúť aj vo vyššom veku. Faktory, ktoré vplývajú na vznik akné, sú napríklad stres, nesprávna strava, či hormonálne zmeny. A týmto negatívnym vplyvom sa predsa nevyhýbame ani vo vyššom veku. Našťastie, problémy s akné má niekoľko riešení. Jedno, ktoré vám teraz prezradíme, prichádza priamo z prírody. Ide o zdravý manuka med. Manuka je domorodý názov pre balmín metlatý, drevinu, ktorá pochádza z juhovýchodnej Austrálie, Tasmánie a Nového Zélandu. Včely opeľujú túto rastlinu a med, ktorý produkujú je nadpriemerne účinný vďaka vyššej koncentrácii metylglyoxalu. Jedno z jeho použití je aj ako prírodná pomoc na problémy so spomínaným akné.

Rôzne spôsoby použitia, rovnako skvelý účinok

Najskôr však jedno upozornenie. Manuka med je včelí produkt a tak, ako aj iné včelie produkty, môže u niektorých ľudí spôsobiť alergickú reakciu. Je síce zriedkavá, to však neznamená, že sa nemôže vyskytnúť práve u vás. Pred prvým použitím si preto najskôr skúste malé množstvo vtrieť na predlaktie a pozorujte, či nepocítite nejakú reakciu. Ak áno, poraďte sa o používaní tohto medu najskôr na alergológii v Trenčíne. Ak však žiadnu alergickú reakciu nevypozorujete, môžete manuka med použiť buď ako čistiaci prostriedok, alebo ako pleťovú masku. V prípade použitia vo „forme“ čistiaceho prostriedku aplikujte na tvár množstvo manuka medu o veľkosti hrášku (prípadne ho použite o niečo viac alebo zrieďte s vodou) a jemne ho masírujte po dobu niekoľkých minút. Pokožku následne opláchnite a osušte.

Neprehliadnite:

Hemoroidy, lexikon.skČlovek typu ,,Homo sedens” si často ,,vysedí” hemoroidy,
alebo ako si možno zlatú žilu doslova ,,vysedieť”

Iné riešenie…

Ak vám viac vyhovuje použitie manuka medu na akné v podobe pleťovej masky, máte dve možnosti. Môžete použiť čistý manuka med a nechať ho pôsobiť 30 minút. Alternatívou je zmiešanie manuka medu s mletým ovsom a citrónovou šťavou. Takúto masku stačí nechať pôsobiť 15 minút. Nech si vyberiete ktorúkoľvek možnosť, dôležitá je aj trpezlivosť. Prvé výsledky nečakajte skôr, ako za 7 dní.

Foto: Maridav / Shutterstock.com