Motorkári sa dočkali, sezóna je tu. Ktoré cesty odporúčame absolvovať po Slovensku na motorke?

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
motorkári, lexikon.sk

Motorkári sa tešia, sezóna sa začala. Neznamená to používať motorku len na bežné jazdenie namiesto auta. Pre zanietených motorkárov je jazda na motorke skutočnou vášňou a aktivitou, ktorej sa venujú vždy, keď im to povinnosti (a počasie) dovolia. Ak aj vás už omrzeli tradičné trasy, ponúkame zopár námetov na cesty po Slovensku.

O pekné počasie sa už báť nemusíme, teploty už sú natoľko príjemné, že ak neprší, tak je prakticky každý deň vhodný na jazdu na motorke. A to znamená, že motorkári budú v sedle tráviť čoraz viac času. Má to pre nich však jeden háčik. Časom sa im staré známe cesty omrzia. Rezervovať si útulné ubytovanie v Púchove a preskúmať Považie, či si „odskočiť“ na Moravu, to je síce skvelé, ale ak ste takýto motovýlet absolvovali už niekoľkokrát, celkom určite to chce zmenu. Slovensko je však členitá krajina a tým pádom tu máme hneď niekoľko ciest, na ktorých vás nebudú fascinovať len úžasné scenérie, ale si na nich aj dokonale užijete samotnú jazdu. A o tom predsa táto vášeň je!

Nezáleží na tom, z ktorej časti krajiny ste, skvelú jazdu máte zaručenú

Kam po Slovensku vyraziť? V každom prípade nezabudnite na nevyhnutnú výbavu. Myslite na ňu, keď si budete najbližšie na hlavu dávať kvalitnú prilbu na motorku a štartovať svoju mašinu. Určite by ste mali vyskúšať napríklad trasu Pezinok – Brezová pod Bradlom. Hneď v úvode si užijete jazdu cez legendárnu Pezinskú Babu, cez ktorú by sa mal previezť každý motorkár. V Plaveckom Podhradí si môžete prezrieť Plavecký hrad a následne pokračovať do Brezovej pod Bradlom, kde zase nevynechajte návštevu Mohyly M. R. Štefánika na Bradle.

Putovanie po Slovensku pokračuje…

Avšak úžasné cesty nie sú len pre „západniarov“. Ak ste z východu, určite si vychutnajte jazdu z Košíc do Veľkého Folkmáru cez Jahodnú. Nie je to príliš dlhý úsek, ponúka však širokú cestu v celkom dobrom stave, tiahle zákruty a peknú prírodu. A nikto predsa netvrdí, že nemôžete potom pokračovať niekam ďalej.

Neprehliadnite: 

Klub prešovských turistov, KST, lexikon.skNiečo pre náročných turistov: Veľkofatranská magistrála – Malý Šturec.
Počasie je istota, ideme…

Nie, nezabudli sme…

Boli sme na západe, na východe a po správnosti by sme mali ešte navštíviť aspoň jeden tip aj uprostred Slovenska. Ak si chcete okrem jazdy na motorke pozrieť aj zaujímavé miesta, vhodná je na to napríklad trasa Kozelník – Pukanec. Neďaleko sa nachádza sa mesto Banská Štiavnica – lokalita, ktorá je súčasťou pamiatok v Zozname UNESCO. Tento historický a architektonický klenot našej krajiny má čo ponúknuť každému návštevníkovi v každom ročnom období.

Foto: Andrey Armyagov / Shutterstock.com