Veľkonočné vína s vôňou jari. Rodinná tradícia PURUS vám prináša novinky s prívlastkom „terroir“


3655   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
PURUS, lexikon,sk

Rodinná tradícia PURUS. To sú v prvom rade slnečné lúče malokarpatskej oblasti, voňavé čaro modranských viníc, úcta a láska k vinárskym tradíciám a chuť vysokej kvality. Aj takéto zázračné extrakty sa ukrývajú vo fľašiach rodinného vinárstva PURUS, ktoré opäť prináša unikátne novinky. Sú pripravené zaujať aj tie najnáročnejšie chuťové poháriky. Tieto vína s prívlastkom „terroir“ sa dostali do predaja práve teraz. Nie náhodou. Okrem toho, že ich aróma podčiarkuje príchod jari, skvelo sa hodia aj ako súčasť sviatočného veľkonočného menu.

Aké novinky ponúka rodinné vinárstvo PURUS?

Aktuálne novinky vinárstva PURUS predstavujú vysokú dávku mladistvej sviežosti, a ak by sme nehovorili o nápojoch pre dospelých, mohli by sme ich opísať aj slovným spojením „návrat do detstva“. FRIZZANTE 2020 sa dokonale hodí k bezstarostnej nálade ideálnej veselej Veľkej noci.Toto suché biele víno z odrody Müller Thurgau sa totiž vyznačuje nielen lahodným perlením, ale aj opojným ovocným nádychom. Je ideálnym uvítacím nápojom, no obstojí taktiež ako darček. Keďže patrí do série PURUS ART, okrem gastronomických fajnšmekrov poteší i fanúšikov vizuálneho umenia. Etiketa je inšpirovaná rodinným dedičstvom – obrazom majiteľa vinárstva, ktorý dostal jeho starý otec a zobrazuje ženu, ktorá pracovala v služobníctve (na obr.).

frizante tradícia PURUS, lexikon.sk

Dobre známy a voňavý…

Ďalším nováčikom v ponuke vinárstva PURUS je známy a voňavý Muškát. Môže trošku  pripomínať charakteristikou  vyššie predstavené FRIZZANTE 2020. Ide však o „klasické“ suché biele víno: MUŠKÁT MORAVSKÝ 2021muškátovo-kvetinkovou arómou a chuťou pripomínajúcu jarné večery pod holým nebom. Je to prvé víno z ročníka 2021, takže ak povieme, že je symbolom novosti, nepreháňame.

rodinné vinárstvo, lexikon.sk

Tu sa rodí zázrak zdravia a dobrej nálady…

Výhodné veľkonočné balenia PURUS do každej domácnosti

Primárnym benefitom malých vinárstiev je nepochybne to, že viete, čo si kupujete. Okrem záruky kvality má takáto produkcia svoje ďalšie výhody. V prvom rade sú to ceny; rodinné podnikanie umožňuje rôzne množstevné zľavy aj pri menšom nákupe a pre bežného, „malého“ zákazníka. Jeden z 2 zvýhodnených balíkov, ktoré nájdete medzi novinkami PURUS je veľkonočný kartón so 6 fľašami rôznych vín. Obsahuje všetko, čo si sviatočný oddych vyžaduje, ľahučký muškát k obedu alebo suché červené k dlhým večerným rozhovorom. Podobne je zostavený je aj druhý balík, ktorý bol vytvorený so zreteľom na jarné chute a príchod slnečného počasia.

Neprehliadnite:

Víno PURUS Modra, lexikon.skVíno PURUS spríjemní a osvieži aj blížiace sa letné večery…

Iný kraj, iný mrav…

V niektorých častiach Slovenska sa ako aperitív podáva tvrdý alkohol. Ten však otupuje chuťové vnímanie. Opačný efekt môžete dosiahnuť ľahkým šumivým vínom, ktoré je optimálnou prípravou na plnohodnotný gastronomický zážitok. Bublinky môže nahradiť aj rosé, no tie by ste mali šetriť na chvíle, keď sa už na stôl dostanú prvé chody. Hodí sa k studeným predjedlám alebo šalátom. Vo vinárstve PURUS Vám ulahodia ružovým suchým Cabernetom s ríbezľovo-černicovým buketom. S mohutnejšími, mastnejšími pokrmami je najkompatibilnejšie samozrejme červené. No keďže tradičné veľkonočné jedlá nie sú až také ťažké, pokojne k nim môžete servírovať aj biele, napríklad Veltlín alebo Pinot gris s plnšou chuťou. Tradícia PURUS sú aj sladké alebo sladšie vína. Tie sa do pohárov nalejú až neskôr, keď prídu na rad dezerty.

víno PURUS, lexikon.sk

Pohár zdravia – tradícia vinárstva PURUS

Len ťažko by sme našli na Slovensku niekoho, kto by sa ešte nestretol s tvrdením, že víno v zdravom množstve je dobrým preventívnym nástrojom rôznych ochorení. Táto hypotéza sa však v praxi potvrdí iba za predpokladu, že nápoj vybraný na tieto účely obsahuje iba kvalitné ingrediencie a bol vyrobený s rešpektom k špecifikám procesu zrenia vína.  Vína spoločnosti Purus spĺňajú tieto predpoklady. Sú výsledkom lásky k vinárstvu trvajúcej až 4 generácie spojenej s odbornými znalosťami a zručnosťami manželov Čistých (na obr.)..

víno PURUS, lexikon.sk

Kto hľadá, nájde – rodinné a životné šťastie…

Tradícia PURUS je dôkaz vzácnej rodinnej zhody, keďže Rasťo a Klaudia pri výrobe rešpektujú tradície pestovania viniča. Nevylučujú sa ani moderné technológie výroby vína do tej miery, kým dovoľujú ponímať víno ako prírodný produkt. Všetky vína z produkcie Víno PURUS sú aj vegánske. Ak sa rozhodnete pre nákup u nás, budete si môcť byť istí, že sa do vášho prípitku sa nedostanú chemické stabilizátory. Ale výhradne víno vyzrievané prirodzene, hrdo a šťastne.

Súťaž o novinku z rodinného vinárstav PURUS!

Vyhrať môžete darčekovú DUO kazetu (Muškát a Frizzante).
Súťažná otázka: čím je inšpirovaná etiketa série PURUS ART, ktorá – okrem gastronomických fajnšmekrov – poteší aj milovníkov vizuálneho výtvarného umenia?

Otázku a viac podrobností nájdete aj na sociálnej sieti Facebook Lexikon

POZOR! Do súťaže sa môžete zapojiť iba v prípade, že ste plnoletí. Trvanie súťaže presahuje obdobie Veľkej noci a bude vyhodnotená dňa 22. 4. 2022
PURUS, lexikon.sk,