Víno PURUS spríjemní a osvieži letné večery… a nezabudnite pritom na Deň otcov


4805   -   1
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Víno PURUS Modra

Víno PURUS pochádza z najväčšej a najstaršej vinohradníckej oblasti v okolí mesta Modra, ktorá je dobre známa kvalitou svojich vín. Vína značky PURUS sa vyznačujú jedinečnou chuťou a neopakovateľným viacnásobným zážitkom. Začína sa leto, ktoré je pre mnohých najkrajším ročným obdobím. Nemení sa len počasie, ale aj naše chute. Obdobie prázdnin a dovoleniek je čas oddychu a relaxu a nabáda na nové zážitky; aj tie kulinárske.

Vína značky PURUS sa môžu pochváliť dlhou tradíciou. Sú výsledkom tamojších lokálnych podmienok, v ktorých sa vinohrady nachádzajú. A tak je naše odporúčanie na mieste. Spríjemnite si horúce letné večery lahodným slovenským vínom PURUS z malokarpatskej vinohradníckej oblasti Modra. Lebo leto je aj synonymom príjemných večerov s priateľmi pri dobrom jedle a kvalitnom víne. 

Víno PURUS Modra

Sviežosť na jazyku…

V lete ľudia siahajú po ľahkých, sviežich vínach a klasických bielych odrodách ako Rizling, Veltlín, Tramín. Uprednostňujú suché a polosuché vína, ktoré musia byť správne vychladené. Na rozdiel od zimného obdobia, keď sa preferujú ťažšie červené vína alebo biele sladké vína, ktoré organizmus zahrievajú. Ľahké biele vína sa servírujú pri teplote 5 -10 °C, zachová sa tým svieža ovocná chuť. Vína s plným telom, ktoré dozrievajú v dubových sudoch, sa podávajú pri teplote 11-13 °C. Vyššia teplota zvýrazní chuť a zintenzívni jeho vôňu.

Neprehliadnite:
Za dobrým vínom aj na kraj sveta…
Malokarpatská vínna cesta – tradičná ponuka, ktorej neodoláte

Náš tip

Víno rýchlejšie vychladíte ponorením do zmesi ľadu a studenej vody. Nepoužívajte na rýchle vychladenie len nádobu s ľadom. Naopak, ak chcete víno teplejšie, ponorte ho do nádoby opláchnutej v teplej vode. Ak ste milovníkom červeného vína, odporúčame odrody s ľahším telom a s nižším obsahom tanínov. Uprednostnite vína, ktoré dozrievajú v nerezovom sude. Vína dozreté v drevenom sude sú plnšie a ťažšie, ich ľahkosť a sviežosť je tak potlačená.

Nezabudnite na Deň otcov

Tento sviatok pripadá na 20.6., t.j. na tretiu júnovú nedeľu. Každého otca poteší fľaša dobrého vína. Novinka Kugel patrí k najvyššej línií vinárstva z Modry PURUS . Jeho výroba je z ich najkvalitnejšieho hrozna. Je určená pre všetkých milovníkov poctivého slovenského vína. Každé víno z radu Kugel je jedinečné svojou originalitou výroby. Vysokokvalitné hrozno týchto odrôd prechádzalo dlhou maceráciou na šupkách – tzv. “skin-contact”, čím sa dosiahla plnosť v chuti, komplexnosť a harmónia vína, bohaté telo a dlhá dochuť. Blížiaci sa Deň otcov oslávte v prítomnosti svojho otca a v prítomnosti dobrého vína PURUS.

Víno PURUS Modra

Súťaž o novinku Kugel

Vyhrať môžete darčekovú kazetu 3 produktov Víno PURUS: Veltliner 2020 (Veltlínske zelené), Pinot Gris 2020 (Rulandské sivé) a Rizling rýnsky 2019.

Súťažná otázka: čo znamená proces skin-contact wine?

Otázku a viac podrobností nájdete aj na sociálnej sieti Facebook Lexikon

Súťaž bude vyhodnotená dňa 20. 6. 2021