Tmavý karob – moderná alternatíva kakaa aj do vašich (nielen) veľkonočných receptov


6778   -   3
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:

Počuli ste už o karobe a jeho benefitoch? Ak nie, s nami môžete spoznať unikátnu novinku – Tmavý karob Dr. Oetker, vďaka ktorej si pečenie užijete bez výčitiek svedomia!

Pri Prírodnom a Holandskom kakau sa často uvádza ako ďalší druh – karob, pretože má podobnú chuť v koláčoch, muffinoch alebo cukrovinkách ako kakao. Karob však nie je druh kakaa, je však jeho modernou alternatívou,“ hovorí Lucie Čápová, Senior product manager v spoločnosti Dr. Oetker a ďalej dodáva: „Karob je prirodzene sladký, vďaka čomu sa stáva ideálnou prísadou aj do zdravých pokrmov so sladkým nádychom. Prečo zdravých? Pretože karob dodá jedlám okrem skvelej mierne sladkastej, korenistej chuti a hnedej farby i množstvo nutrične bohatých látok a – navyše pri príprave receptu – spotrebujete výrazne menej cukru.“ 

Čo je karob a ako sa používa?

Karobový prášok (alebo tiež svätojánsky chlieb) sa získava dôkladným zomletím struku zo subtropického stromu nazývaného rohovník obyčajný (Ceratonia siliqua). Následne sa suší a praží. Farba karobového prášku môže byť rôzna. Jeho sfarbenie závisí od spôsobu a dĺžky praženia. Vedeli ste, že 100 g balenie karobového prášku obsahuje až 88 % referenčnej hodnoty príjmu vápnika, 50 % vlákniny a len do 1 % tuku? Takisto neobsahuje kofeín a alergény. Preto je ideálnou voľbou pre všetkých tých, ktorí preferujú zdravší životný štýl

tmavý karob, Dr. Oetker, pečenie, Veľká noc

Odporúčaná maloobchodná cena Tmavý karob Dr. Oetker 100 g: 1,45 – 1,49 €

Tmavý karob – výrazne menej cukru pri pečení

Unikátny výrobok plný benefitov! Novinka – Tmavý karob Dr. Oetker je modernou alternatívou kakaa, ktorý sa vyznačuje mierne sladkastou a korenistou chuťou i vôňou. Karob je ideálnou voľbou pri príprave sladkých múčnikov, dezertov, kaší či nápojov smoothie. Používa sa rovnako ako kakao, no bez nutnosti toľko dosládzať. Keďže karob je prirodzene sladký, množstvo pridaného sladidla v receptoch môže byť až o 1/3 nižšie než pri použití kakaa. Má vysoký obsah vápnika (88 % referenčnej hodnoty príjmu), vlákniny (50 %), bielkovín a minerálov. Neobsahuje kofeín a má veľmi nízky obsah tuku (do 1 %). V neposlednom rade je skvelou náhradou čokolády pre tých, ktorí nevedia odolať maškrteniu. Pri varení sa dá s touto zdravšou alternatívou experimentovať napríklad pri výrobe omáčok a nátierok.

Neprehliadnite:
Dr.Oetker znova prekvapil: NOVINKA High Protein Pudding ako náboj energie na celý deň.
Maškrtenie už nie je hriech!

Tmavý karob Dr. Oetker si vás získa aj svojím moderným dizajnovým obalom s originálnym receptom na zadnej strane obalu na Karobový perník s polevou či QR kódom, vďaka ktorému sa rýchlo presuniete k ďalším receptovým inšpiráciám.

tmavý karob, Dr. Oetker, pečenie , koláče

Tmavý karob – skvelá receptová veľkonočná inšpirácia na záver:

Karobové koláčiky

Náročnosť: jednoduchá príprava
Čas prípravy: asi 20 minút
Celkový čas prípravy: asi 40 minút
Vystačí na: 50 kusov 

Čo potrebujeme?

Na cesto:

  • 170 g hladkej múky
  • 50 g práškového cukru
  • 60 g Tmavého karobu Dr. Oetker
  • 150 g živočíšneho tuku (bravčovej masti)

Náplň:

  • 30 g ríbezľového džemu

Okrem toho potrebujeme:

  • potravinársku fóliu
  • plech na pečenie

Príprava:

Na prípravu cesta v mise zmiešame múku s cukrom a karobom. Pridáme živočíšny tuk a ručne vypracujeme dohladka. Cesto zabalíme do potravinárskej fólie a odložíme asi na 30 minút do chladničky.

Postup:

1. Z cesta vytvarujeme malé guľôčky. Guľôčky rozložíme na plech vyložený papierom na pečenie. Obráteným koncom varešky do každej guľôčky urobíme priehlbinku. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.
Elektrická rúra: 170 °C , teplovzdušná rúra: 150 °C , plynová rúra: stupeň 2
Čas pečenia: asi 10 minút

2. Koláčiky necháme vychladnúť.

3. Po vychladnutí naplníme malým množstvom džemu.

A na záver už iba želanie –
Prajeme vám v kuchyni množstvo zábavy, krásne chvíle s rodinou, dobrú chuť a veselú Veľkú noc! 

Veľkonočná súťaž Dr. Oetker

V našej súťaži môžete vyhrať 3 balíčky pomocníkov v kuchyni v hodnote á 25 €.

Aktuálnu súťažnú otázku nájdete na našej facebookovej stránke:
 

Dr. Oetker

 

 

 

 

Viac informácií o produktoch Dr. Oetker a ďalšie skvelé inšpirácie nájdete na:
www.oetker.sk