Trnavská Severná veža hradieb: Súzvuk histórie a moderny. Ale aj náboj energie, pohody a inšpirácie


5915   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Severná veža – Tower Lounge Bar1

Mesto Trnava patrí k vďačným cieľom turistov, ktorí tu nachádzajú priesečník histórie a súčasnosti. Presne tieto atribúty spĺňa oáza osvieženia a dýchajúca neopakovateľnou atmosférou. Vďaka svojej polohe, architektúre a interiéru má v sebe silný náboj a to povestné genius loci. Priestor na oslavy, špeciálne členstvo s výhodami nielen pre biznis klientelu, či tematické párty. Toto všetko ponúka Severná veža – Tower Lounge Bar. 

Severná veža – Tower Lounge Bar

Krásne zachovalému historickému centru slovenského Ríma, svojou najvyššie položenou terasou s rozprávkovým výhľadom na mesto, kraľuje Severná veža – Tower Lounge Bar. Majiteľom tohto jedinečného miesta je mladý a charizmatický Zdenko Plank. „Hľadal som priestor, v ktorom by som mohol prezentovať svoje idei a nápady v súzvuku hudby a gastronómie. Prišla táto ponuka a vedel som, že je to niečo ozaj špeciálne,“ hovorí zanietene. Historické hradby sú súčasťou jedného z najstarších opevnení na Slovensku. Jeho výstavba začala už v 13. storočí a dodnes sa – napriek mnohým zásahom – zachovala pomerne veľká časť. 

tower-veza-trnava-krajzazitkov

Málo priestoru? Ale kdeže!

I keď by sa mohlo na prvý pohľad zdať, že Severná veža veľmi priestorom neoplýva, opak je pravda. Kapacita 80 miest na sedenie je úplne postačujúca aj pre rodinné oslavy či dokonca svadby. Môžete si prenajať jedno poschodie alebo všetky tri, vrátane terasy. Set-up je možné prispôsobiť aj na stand-by, čím sa zvýši kapacita na 100 ľudí. Radi si s Vami dopodrobna prejdu Vašu predstavu o akcii. A keďže spolupracujú aj s priľahlou reštauráciou, nie je problém pre vás zabezpečiť catering formou bufetov na mieru.

bar-severnaveza-trnava-lexikon

Pestrá ponuka

V štandardnej ponuke baru a vinotéky nájdete okrem nápojov aj pochutiny ako rôzne syrové taniere s olivami a tapasy. Zdenko rád podporuje malých a miestnych dodávateľov. A tak ponúka vína z Trnavského kraja. Prím hrá vinárstvo Mahid a Baynach. V ponuke sú aj chutné limonády z domácich sirupov a výborná káva z Bali. „Po otvorení sme mali v ponuke kávy tri – z Talianska, Bali a Brazílie. U zákazníkov vyhrala tá z Bali,“ prezrádza. Za počiatočným výberom bol zámer  pomôcť kamarátovi. Osvedčil sa servis a najväčším pozitívom je obľúbenosť u zákazníkov. 

severna-veza-trnava-slovensko-lexikon

Severná veža – Tower Lounge Bar, lexikon5

Degustácie a tematické párty

Pravidelne si v Severnej veži môžete vychutnať zaujímavé degustácie vín i prémiového alkoholu. Víkendy sú v znamení tematických párty a raz mesačne organizujú večer iba pre dámy a pre pánov so špeciálnymi drinkami za výhodné ceny. Degustačný balíček vína či prémiových páleniek, si môžete objednať aj kedykoľvek počas týždňa.

Víkendový brunch

Veľkou novinkou sú víkendové brunche. V cene vstupu je zahrnutý welcome miešaný drink z Prosecca a neobmedzená konzumácia teplých jedál. Informácie o všetkých pripravovaných akciách nájdete na facebooku Severnej veže. Miesto si treba rezervovať čo najskôr; k dispozícii je ich len 30.

Severná veža – Tower Lounge Bar, lexikon

Členstvo nielen pre podnikateľov

Mnoho firiem má svoje sídla v Trnave a kancelárie v Bratislave. A tak sa v Severnej veži rozhodli, že ponúknu podnikateľom, ktorí nechcú denne dochádzať do hlavného mesta, reprezentatívny priestor nielen na obchodné stretnutia. Počas dňa je pre nich rezervované celé prvé poschodie, kde môžu pozvať svojich klientov a realizovať pohovory. V dvoch úrovniach členstva – Gold a Premium je k dispozícii týždenne čas pre stretnutia, zľava na konzumáciu a mesačne balenie prémiových vín. Ak hľadáte výnimočné priestory pre firemné či súkromné stretnutia, viac neváhajte. Počet členov je totiž obmedzený a záujem je veľký. 

Severná veža – Tower Lounge Bar3

Nadštandardný servis

Koncept, zariadenie a výber dodávateľov bol celý v réžii majiteľa. „Celý život robím v gastronómii a je to môj druhý vlastný projekt. Pracoval som 10 rokov v zahraničí, v oblasti eventov a cateringu. Rád prinášam Slovákom zahraničnú kvalitu za prijateľné ceny,“ dodáva Zdenko Plank. Poháre vybral z Bohemia Crystal, šálky na kávu s motívmi kúpil u slovenského výrobcu. Servis je to, na čom si dávajú extra záležať. Každý event konzultuje majiteľ so zákazníkmi osobne. 

trnava-veza-severnaveza

Leto prináša novinky

I keď už má Tower Bar and Lounge svojich stálych zákazníkov a pravidelné, verejnosťou obľúbené, podujatia, nespí na vavrínoch. Leto by malo priniesť novinku v podobe vonkajšej terasy s netradičným sedením vo výklenkoch hradieb. Kapacita sa tak zvýši o ďalších 16 miest. Pozývame vás vychutnať si prémiové limitované pálenky zo Slovenska i Maďarska, kvalitné francúzske koňaky a brandy s cigarou, či miešaný drink zo šampanského, Prosecca alebo ginu. Ak hľadáte miesto, kde sa budete cítiť príjemne, prostredie tejto historickej veže je pre vás tým pravým. Útulný priestor dýchajúci tradíciou, jednoznačne, splní aj tie najsmelšie očakávania a o jeho pridanej hodnote sa môžete presvedčiť sami!

severna-veza-trnava-slovensko-lexikon

Severnú vežu – Tower Lounge Bar nájdete na facebooku aj instagrame.

Text: Mária Baláž Gyuránová
Foto: Ondrej Bobek

Príspevok vznikol v spolupráci s www.kavickari.sk