Aktuálny city break: Ženeva! Turistický sprievodca pozýva na víkendový výlet za hranice všedných dní


2624   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Ženeva, lexikon.sk

Švajčiarsko je pre mnohých ľudí a turistov krajinou snov. A hoci známa Ženeva je jedným z cieľov turistov v tejto krajine, nepatrí k exotickým dovolenkovým destináciám. Napriek tomu sa ju však určite oplatí navštíviť. Ženeva totiž patrí k najdrahším európskym mestám, kde si môžete užiť neobvyklé možnosti luxusu a relaxu zároveň. Aby sa vám však tento výlet ešte viac nepredražil, myslite aj na krátkodobé cestovné poistenie.

Pomôžeme vám s jeho výberom a aby toho nebolo málo, prezradíme vám, čo všetko by ste mali vidieť počas víkendového výletu v tejto krajine.

4 miesta, ktoré by ste mali v Ženeve navštíviť

Výlet do Ženevy nie je lacná záležitosť. Ale keď sa tam už na víkendový výlet vyberiete, mali by ste mať jasno v tom, aké miesta musíte navštíviť. Pripravili sme pre vás 4 miesta, ktoré podľa nás neradno obísť. Pred odchodom vám však odporúčame uzavrieť aj poistenie Švajčiarsko, aby ste mali v prípade komplikácií krytie.

Ženevské jazero

Keď navštívite Ženevu, je nemožné obísť Ženevské jazero, ktoré je najväčším švajčiarskym aj francúzskym jazerom. Jazero má rozlohu 582 km2 a maximálnu hĺbku 310 m. Čo však vašu pozornosť upúta najviac, sú určite jedinečné výhľady na Alpy aj na mesto. Samozrejme, tu nesmie chýbať ani lodná doprava, v lete si môžete dopriať aj plavbu kolesovým parníkom. Loďou sa môžete dostať aj do miest Lausanne či Montreux. Pobrežie je pripravené prijať turistov, a okrem krásnych výhľadov ponúka aj množstvo atrakcií. Výhľad si môžete vychutnať aj z ruského kolesa, potešia určite aj kvetinové hodiny v blízkosti jazera.

ženeva

Foto: Sallaso / Shutterstock.com

Jardin Botanique

Na západnom brehu Ženevského jazera sa rozprestiera botanická záhrada, ktorá má 28 hektárov. V záhrade, zimnej záhrade a v skleníkoch môžete vidieť až 12 000 druhov rastlín a stromov. Nechýba alpská záhrada s rastlinami vyskytujúcimi sa v horských oblastiach Švajčiarska, ale ani skleník s tropickými a subtropickými rastlinami. V botanickej záhrade nájdete aj časť, ktorá je venovaná kompostovaniu bioodpadu či cestu evolúcie, ktorá približuje vývoj rastlín.

Neprehliadnite:

Zahorak na cestach III MaderanertalZáhorák na cestách III: Maderanertal – miesto plné vodopádov a miesto mnohých prekvapení

Chrám de Saint-Pierre

Chrám de Saint-Pierre stojí na najvyššom mieste starého mesta Ženevy, a do dnešnej podoby sa začal formovať v 12. storočí. V priebehu protestantskej reformácie zohrával dôležitú úlohu. Odvtedy nesie názov Chrám de Saint-Pierre a stal sa protestantským chrámom. Chrám je fascinujúcou stavbou. Ak vyjdete do jednej z hlavných veží, naskytne sa vám krásny výhľad na celé mesto Ženeva. Vo vnútri môžete obdivovať románske a gotické prvky a vitráže v renesančnom štýle. Pod katedrálou sa nachádza aj archeologické nálezisko. Pozrieť si tak môžete aj pozostatky pôvodného kostola zo 4. storočia. V Ženeve je teda naozaj čo obdivovať, ak sa ale pritom chcete cítiť bezpečnejšie, nezabudnite na poistenie Švajčiarsko.

Ženeva

Foto: saiko3p / Shutterstock.com

Ženeva je aj Place du Bourg-de-Four

Keď pôjdete navštíviť chrám Saint-Pierre, zastavte sa aj na námestí Place du Bourg de Four. Predpokladá sa, že ide o najstaršie námestie v Ženeve, s určitosťou však ide o jedno z najkrajších v meste. Vychutnať si kávu, drink alebo obed na námestí Place du Bourg-de-Four bude určite zážitok. Pri prechádzke námestím si môžete pozrieť aj fontánu z 18. storočia a sochu Klementína Heinza Schwarza. Keďže námestie leží v starom meste plnom histórie, jedinečná atmosféra je zaručená. 

Cestovné poistenie pre Švajčiarsko alebo Európu?

Bez ohľadu na zvolenú cieľovú destináciu, je cestovať bez určitej formy krytia veľkým rizikom. A v dnešnej náročnej dobe to platí obzvlášť. Aj pri výlete do tejto krajiny a mesta Ženeva si preto radšej zvoľte istotu v podobe dobrého poistenia. Krátkodobé cestovné poistenie je možné uzavrieť iba pre vybranú krajinu, ale aj pre Európu alebo svet. Ak sa chystáte do Ženevy, môže vám stačiť poistenie iba pre Švajčiarsko. Pokiaľ však máte v pláne pri tejto príležitosti navštíviť aj Francúzsko, alebo budete cestovať autom aj cez Rakúsko a Nemecko, určite by ste mali staviť na poistenie pre Európu. Cestovné poistenie sa vám totiž môže hodiť aj po ceste do Ženevy alebo cestou späť. Navyše Francúzsko je skutočne blízko, a tak vás môže jeho šarm zlákať aj keď ste to možno pôvodne nemali v pláne. 

Foto na úvod: Samuel Borges Photography / Shutterstock.com