Prázdniny, deti a nespútaná hravosť. Ponúkame skvelý nápad na využitie voľného času a podporu kreativity


794   -   0
Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
prázdniny a lego

Prázdniny sú vytúžené dni chvíľ, keď za hlavu hádžeme povinnosti všedných dní. Letné sú v plnom prúde a sú typické práve hravosťou a hľadaním dobrodružstiev na rôzne spôsoby. S tým však prichádza aj rovnako opakujúce sa každoročné hľadanie odpovedí starostlivých rodičov na otázku  – ako naložiť s chvíľami voľna, aby sa deti nenudili a mali čas zmysluplne a tvorivo využitý?

Celé generácie detí vyrástli na rôznych kockách, tvarovaných figúrkach, ručných prácach,… Hra je najprirodzenejší prejav detského veku. S ním sa menia záujmy, s ním sa menia formy, no niečo spoločné ostáva: jeden obrovský fenomén, ktorému rozumie celý svet: stavebnica LEGO! Na týchto úžasných a kreatívnych stavebniciach rôznych námetov a tém si svoju myseľ a fantáziu vytrénovali milióny detí, a to od najútlejšieho veku. Platilo to pred mnohými rokmi, platí to teraz a bude to platiť aj o desiatky rokov…Generácie dnešných dospelých by vedeli rozprávať… Ak ste aj vy a vaše deti fanatikmi do tejto úžasnej kreatívnej hry, prijmite pozvanie na prázdninový ôsmy svetadiel menom LEGO.

prázdniny a lego

LEGO ako každodenná potreba

V priestoroch rôznych obchodov s hračkami i v ponuke zásielkových distribučných spoločností nájdeme ponuku nepreberného množstva všakovakých stavebníc naozaj od výmyslu sveta! Či už ide o LEGO objekty a scenérie z reálneho sveta i obľúbeného dievčenského sveta bábik Baby Annabell, stredovekých hradov s podhradím, pirátov, LEGO city, lunapark, stavenisko, záhradkárov, vesmírnu stanicu, či železničnú stanicu aj s vlakmi, kozmické námety nevynímajúc. A to nie je všetko!

Neprehliadnite:

Vyhliadkova veza Tokaj
Rozhľadne sú zaujímavým prvkom krajinnej architektúry a častým cieľom výletov za novými zážitkami

LEGO pre všetky vekové kategórie

Samostatnou kapitolou sú napríklad tematické stavebnice napríklad s námetom svetových unikátov. Slovom, stavebnice LEGO sa snami “vlečú po celý život od najútlejšieho až po neskorý dospelácky vek. Stavebnice “pre dospelých” sú samostatnou kapitolkou. Isto poznáte aj vyten obraz z detskej izby, keď sa otecko “zabudne” a cedlé hodiny sa unáša a prejavuje svoju trpezlivosť pri budovaní napríklad jedného z divov sveta – indického Taj Mahalu, či Millennium Facon zo Star Wars, alebo rieši najkrajšie modely LEGO áut.

prázdniny a lego

Prázdniny a tí najmenší

V hernej zóne nákupných centier sa nezabúda ani na malých návštevníkov. Čakajú ich verzie hracích kociek a stavebnicových prvkov, ktoré im vyplnia čas na niekoľko minimálne desiatok minút, no napríklad aj zaujímavé a pre malé princezné atraktívne Rainbow High bábiky… Na realizáciu “veľkých stavieb” je tu často pripravených nekonečne veľa modifikácií kociek na skladanie podľa predlohy či vlastnej fantázie. A o to predsa ide.

Prázdniny a LEGO patria k sebe

Počas prázdniny treba počítať aj s občasnou nepriazňou počasia. Keď sa už vyskytne, nepremárnite čas a využite ho ako najlepšiu voľbu na stretnutie so stavebnicou LEGO. Zloženie časti rozsiahlejšej stavebnice určite prekvalí najbližie okolie i vás samotných. (WP)

Foto: pixabay