Pre cykloturistiku v regióne Malých Karpát svieti svieža zelená! Tunajšie cyklotrasy sú vyhľadávané

Letenky, Pelikan, Slovensko
Pobyty, Slovensko, Dovolenka
Share:
Pre cykloturistiku bikesharing Smolenice

Cykloturistiku a jej rozvoj na Slovensku charakterizujú rôzne podmienky. Sú regióny, kde je menej trás a sú regióny s hustejšou sieťou a viac frekventovanými cyklistickými trasami. Čo je potešiteľné, všade sa postupne skvalitňujú aj služby pre cyklistickú verejnosť. O pravdivosti tohto tvrdenia sa môžete razom presvedčiť; najlepšie už v najbližšom možnom čase…

Do počtu nových služieb pribudol nedávno napríklad aj v Smoleniciach nový systém zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing. Zelený bicykel je možné požičať si zaslaním SMS alebo cez aplikáciu. Takáto služba je určená a dostupná nielen pre domácich, ale aj pre návštevníkov tejto turisticky atraktívnej obce, ležiacej v objatí Malých Karpát v Trnavskom kraji.

Pod rozprávkovým zámkom sa dejú veci…

Obec Smolenice je tradičným a vyhľadávaným miestom hlavne pre víkendových turistov. Najväčším lákadlom je – pravdaže – Smolenický zámok. Návštevníci majú šťastie, pre turistov je totiž otvorený len počas letných mesiacov. K nepochybným turistickým magnetom patrí aj neďaleká jaskyňa Driny a dokonca aj svetoznámy výrobca medoviny, Múzeum a hradisko Molpír a iné ďalšie turistické ciele. Táto malokarpatská obec je rodiskom Štefana Baniča, svetového vynálezcu padáka, na ktorého sú hrdí nielen miestni Smoleničiania.

pre cykloturistiku bikesharing Smolenický Zámok

Ako v obci preferovať cykloturistiku?

Obec nedávno získala na systém bikesharingu (zdieľaných bicyklov) peniaze z eurofondov. Jedinou motiváciou bola podpora cestovného ruchu a všetikých služieb s ním spojených. A tak dnes je možnosť zapožičať si bicykel nielen u domácich, takúto výhodu majú aj návštevníci Smoleníc. K dispozícii je celá flotila zdieľaných bicyklov so systémom monitorovania cez GPS a možnosťou zapožičiavania cez mobilný telefón. O výbroenj službe sa treba presvedčiť priamo na mieste…

Neprehliadnite:

Cyklotrasy, Slovenský Raj
Cyklotrasy, ktoré sa oplatí vyskúšať v Slovenskom raji

Spôsob zapožičania už isto poznáte

Odoslaním SMS, alebo cez aplikáciu je možné odomknúť si na stanovištiach bicykel a bezproblémovo sa presúvať po obci a jej okolí. Treba si však uvedomiť, že po zapožičaní je potrebné bicykel vrátiť do jedného zo stojanov v obci. Nemožno ho ponechať kdekoľvek odstavený. Až po uzamknutí v stojane sa ukončí čas výpožičky. Stojany sa nachádzajú na frekventovaných miestach, ako je železničná stanica, areál výrobcu Medoviny, pri športovom areáli pod zámkom, pri obecnom úrade a v časti Smolenická Nová Ves.

pre cykloturistiku bikesharing Smolenice, lexikon, Driny,

Vďaka vybaveniu GPS sú všetky bicykle sú monitorované, čím je zabezpečená ich ochrana. Bicykle sú na klasický nožný pohon, nie sú elektrické, majú nosnosť 120 kilogramov a určené sú len pre jednu osobu. Vybavené sú aj nákupnými košíkmi s nosnosťou tri kilogramy. Kamerovým systémom sú monitorované aj jednotlivé stojany s bicyklami.

Kto by odolal ponuke isť na bicykli za zdravím?

Cena za jednorazové požičanie bicykla v Smoleniciach cez SMS je spoplatnená. O podrobnostiach a možnostiach turistiky v Obci Smolenice sa môžete informovať TU!

Viac na: www.smolenice.com